Macharen
Noord-Brabant›Oss›Macharen

Macharen, Oss

Wijk in Oss

Macharen heeft 745 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 306 woningen in MacharenMomenteel staan er 4 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in MacharenOp basis van geregistreerde woningen

Macharen bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Oss De wijk heeft een totaal oppervlakte van 511 hectare, waarvan 490 hectare land en 21 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK082812. Het postcodegebied is 5367AA-5367NL.

Inwoners

Macharen telt 745 inwoners. Hiervan is 50,3% man en 49,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (29,5%). De overige leeftijden zijn 26,2% voor '45 tot 65 jaar', 19,5% voor '25 tot 45 jaar', 14,1% voor '0 tot 15 jaar' en 9,4% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 41,6% is ongehuwd, 49,7% is gehuwd, 5,4% is gescheiden en 3,4% is verweduwd. 655 inwoners komen uit Nederland, 40 komen uit Europa en 45 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 315 huishoudens in Macharen. 23,8% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 42,9% huishoudens zonder kinderen en 33,3% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,4 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Macharen zijn er 600 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €36.500, wat €5.700 (14%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €30.900, wat €4.000 (11%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Macharen zijn middelbaar opgeleid. 46,4% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 26,8% heeft HBO of WO en 26,8% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 745 inwoners heeft ongeveer 70% betaald werk, wat neerkomt op 522 mensen. Dit is 2% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (76%), terwijl 24% als zelfstandige actief is. In Macharen ontvangt 32% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 200 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Macharen zijn er 306 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €445.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 26% huurwoningen en 74% koopwoningen. Van de woningen is 74% in particulier bezit, 22% in handen van woningcorporaties en 4% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Macharen zijn 1970-1980 (34%) en 1950-1970 (22%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Macharen. De nieuwste aangeboden woning is Caspar Boshartstraat 21 door M2 Vastgoed op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Macharen.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Macharen. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Macharen.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Macharen.

Energie

In Macharen zijn er 173 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (46%), C (23%) en B (11%). Gemiddeld verbruikt een adres in Macharen 3.420 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 34% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.110 m³ per jaar 39% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Voorzieningen

Huisarts
3,5 km
Apotheek
3,5 km
Ziekenhuis
6,7 km
Supermarkt
3,5 km
Treinstation
5,0 km
Dagverblijf
0,4 km
Basisschool
0,4 km
Middelbare school
4,6 km
Bekijk woningen in Macharen

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Macharen

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Macharen

Kaart van Buitengebied De Tuinlangel
Buitengebied De TuinlangelBuurt
Kaart van Buitengebied Harense Broek
Buitengebied Harense BroekBuurt
–
Macharen heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
75Eenpersoonshuishoudens
135Huishoudens zonder kinderen
105Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€30.900 P.J.gemiddeld per inwoner11% onder landelijk gemiddelde
€36.500 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger14% onder landelijk gemiddelde
76%van de werkenden is in loondienst
24%van de werkenden is zelfstandig
70%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Macharen
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Oss

Cijfers van gemeente Oss vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Prijsontwikkeling huur

Huurprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
51 dagen ▲ 12,6%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
2.207
verkopen in afgelopen jaar
137 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€139.500
laagste verkoopprijs in afgelopen jaar

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
28 dagen ▼ 49,7%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
190
verhuringen in afgelopen jaar
105 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€650
laagste huurprijs in afgelopen jaar

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Macharen
1.110
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Macharen
3.420
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Macharen

Welk type woningen overheerst in Macharen?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 54% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (48%).

Hoe duur zijn huizen in Macharen?

Een koopwoning in Macharen werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €498.928 (€3.866 per m²).

Wat is de huurprijs in Macharen?

Een huurwoning in Macharen kostte gemiddeld €1.377 per maand (€16 per m²).

Wat voor mensen wonen er in Macharen?

Wijk Macharen telt 745 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 65+ jaar (30%).

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Macharen?

Het woningaanbod in Macharen is opvallend zuinig: 60% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.110 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Macharen?

Vanuit Macharen bereik je gemiddeld een supermarkt op 3,5 km, een huisarts op 3,5 km, een treinstation op 5,0 km, een basisschool op 0,4 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen