Molenvliet-Oost
Utrecht›Woerden›Woerden-West›Molenvliet-Oost

Molenvliet-Oost, Woerden – “Een typisch gezellig...”

Buurt in Woerden

8.1
Bewoners geven Molenvliet-Oost een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 3 reacties
Bekijk
Molenvliet-Oost heeft 3.620 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 1.491 woningen in Molenvliet-OostMomenteel staan er 6 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Molenvliet-OostOp basis van geregistreerde woningen

Molenvliet-Oost bevindt zich in de provincie Utrecht, in de gemeente Woerden, in de wijk Woerden-West De buurt heeft een totaal oppervlakte van 65 hectare, waarvan 59 hectare land en 6 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU06320203. Het postcodegebied is 3448BA-3449JG.

Drie bewoners beoordelen de buurt als zeer goed met een score van 8.1. Ze beschrijven het als 'Een typisch gezellige groene buurt', 'Een groene buurt' en 'Ouderwetse rust'. Bewoners zijn positief over de buurt: vrijwel alle aspecten scoren goed. Vooral onderwijs, groen, hygiëne worden als sterke punten gezien.

Inwoners

Molenvliet-Oost telt 3.620 inwoners. Hiervan is 48,5% man en 51,5% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (26,2%). De overige leeftijden zijn 23,6% voor '25 tot 45 jaar', 18,9% voor '65 jaar of ouder', 18,0% voor '0 tot 15 jaar' en 13,0% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 50,6% is ongehuwd, 38,7% is gehuwd, 7,3% is gescheiden en 3,6% is verweduwd. 2.720 inwoners komen uit Nederland, 165 komen uit Europa en 730 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.500 huishoudens in Molenvliet-Oost. 30,7% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 28,7% huishoudens zonder kinderen en 40,7% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,4 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Molenvliet-Oost zijn er 2.900 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €44.200, wat €2.000 (5%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €35.000, wat €100 (0%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Molenvliet-Oost zijn middelbaar opgeleid. 37,6% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 35,3% heeft HBO of WO en 27,1% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 3.620 inwoners heeft ongeveer 73% betaald werk, wat neerkomt op 2.643 mensen. Dit is 1% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (86%), terwijl 14% als zelfstandige actief is. In Molenvliet-Oost ontvangt 24% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 600 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Molenvliet-Oost zijn er 1.491 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €397.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 39% huurwoningen en 61% koopwoningen. Van de woningen is 61% in particulier bezit, 28% in handen van woningcorporaties en 11% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Molenvliet-Oost zijn 1970-1980 (62%) en 1980-1990 (38%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 6 woningen te koop in Molenvliet-Oost. De nieuwste aangeboden woning is de Eem 12 door Gevaert Makelaars. Afgelopen jaar zijn er 68 woningen verkocht in Molenvliet-Oost. Een woning werd gemiddeld in 30 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Molenvliet-Oost was afgelopen jaar €520.897. Dit is 31% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €397.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €6.594.

Huurwoningen

Er is 1 woningen te huur in Molenvliet-Oost. De meest recentelijke woning is Molenvlietbaan 18 aangeboden door ikwilhuren.nl. Het afgelopen jaar zijn er 6 woningen verhuurd in Molenvliet-Oost. Een aanbod werd gemiddeld in 56 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Molenvliet-Oost was afgelopen jaar €3.667 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €19 per maand.

Energie

In Molenvliet-Oost zijn er 1.009 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (33%), A (32%) en B (21%). Gemiddeld verbruikt een adres in Molenvliet-Oost 2.680 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 5% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 880 m³ per jaar 10% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • de Zoom
  • Molenvlietbrink
  • de Grebbe
  • de Geer
  • de Roer
  • Waardsebaan
  • de Jeker
  • Molenvlietbaan
  • Amsteloord
  • Polderbaan
  • de Vecht
  • de Dinkel
  • de Dieze
  • Stromenlaan
  • de Vlist
  • de Overtoom
  • de Eem
  • Rivierenlaan
  • de Geul
  • Waaloord
  • Maasoord
  • de Gouwe
  • de Hunze
  • de Waver
  • de Zaan
  • Lekoord
  • het Spaarne
  • de Regge
  • de Linge
  • IJsseloord
  • Bekenlaan
  • Haagwindeveld
  • de Beerze
  • de Kuinder
  • de Donge
  • Hollandbaan
  • de Berkel

Voorzieningen

Huisarts
1,5 km
Apotheek
1,6 km
Ziekenhuis
2,8 km
Supermarkt
0,7 km
Treinstation
2,9 km
Dagverblijf
0,8 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
1,7 km
Bekijk woningen in Molenvliet-Oost

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Molenvliet-Oost

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
8.1
Bewoners geven Molenvliet-Oost een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 3 reacties
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Molenvliet-Oost

Praat mee
8.0
Joe
Gezin · Tussenwoning
01-07-2025
Een typisch gezellige groene buurt

Iedereen lacht naar elkaar, maar er beginnen veel kleine kinderen te komen die herrie schoppen.

8.0
Koen
Gezin · Tussenwoning
04-04-2025
Een groene buurt

Gezellig

8.3
Emiel Mostert
Alleenwonend · Tussenwoning
04-09-2024
Ouderwetse rust

Een heerlijk rustige buurt waar men vriendelijk is naar elkaar, maar niet de vloer bij elkaar plat loopt. Je hebt de winkels voor de eerste levensbehoeften om de hoek, een groot park om te wandelen of te sporten, de hond te laten rennen en de baasjes een gesprek aan te laten gaan. Op de fiets kan je snel binnendoor alle kanten op, doorgaand verkeer loopt ver buiten de wijk om. Sportvelden zijn op loopafstand. Er is nauwelijks overlast van anderen. De wijk is goed verzorgd door zowel de bewoners als de gemeente. Is de wijk echt zo perfect? Ja! Natuurlijk woont er hier en daar een zuurpruim, maar die krijgen nauwelijks de ruimte om hun venijn te spuien. Waar in Nederland vind je een straat-strip-o-theek? Hier wel in De Zoom. Stripalbums, een kast vol om mensen van hun telefoons te krijgen en weer aan het lezen. Een wijk waar men elkaar nog groet en lacht naar elkaar.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
460Eenpersoonshuishoudens
430Huishoudens zonder kinderen
610Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€35.000 P.J.gemiddeld per inwoner0% boven landelijk gemiddelde
€44.200 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger5% boven landelijk gemiddelde
86%van de werkenden is in loondienst
14%van de werkenden is zelfstandig
73%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Molenvliet-Oost
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Molenvliet-Oost

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
30 dagen ▲ 169,0%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
68
verkopen in afgelopen jaar
120 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-1%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
56 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
6
verhuringen in afgelopen jaar
134 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-33%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Molenvliet-Oost
880
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Molenvliet-Oost
2.680
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Molenvliet-Oost

Uit wat voor huizen bestaat Molenvliet-Oost?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 100% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (44%).

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Molenvliet-Oost?

Een koopwoning in Molenvliet-Oost werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €520.897 (€4.506 per m²).

Hoe scoort Molenvliet-Oost op leefbaarheid?

Bewoners geven Molenvliet-Oost een 8,1 uit 10 op basis van 3 reviews. Onderwijs springt eruit met een 9,0; gemeenschap blijft achter met een 7,3.

Wat voor mensen wonen er in Molenvliet-Oost?

Buurt Molenvliet-Oost telt 3.620 inwoners. Veel gezinnen: 41% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Molenvliet-Oost?

Het woningaanbod in Molenvliet-Oost is opvallend zuinig: 59% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 880 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Molenvliet-Oost?

Vanuit Molenvliet-Oost bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,7 km, een huisarts op 1,5 km, een treinstation op 2,9 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen