Molenzicht

Molenzicht, Bodegraven-Reeuwijk

Buurt in Bodegraven-Reeuwijk

Molenzicht heeft 595 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 312 woningen in MolenzichtMomenteel staan er 7 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in MolenzichtOp basis van geregistreerde woningen

Molenzicht bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Bodegraven-Reeuwijk, in de wijk Bodegraven-Zuid De buurt heeft een totaal oppervlakte van 18 hectare, waarvan 16 hectare land en 2 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU19010205. Het postcodegebied is 2411BS-2411WM.

Inwoners

Molenzicht telt 595 inwoners. Hiervan is 46,2% man en 52,9% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (32,8%). De overige leeftijden zijn 26,9% voor '65 jaar of ouder', 21,0% voor '45 tot 65 jaar', 13,4% voor '0 tot 15 jaar' en 5,9% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 44,5% is ongehuwd, 39,5% is gehuwd, 9,2% is gescheiden en 7,6% is verweduwd. 430 inwoners komen uit Nederland, 70 komen uit Europa en 100 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 315 huishoudens in Molenzicht. 41,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 34,9% huishoudens zonder kinderen en 23,8% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,9 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Molenzicht zijn er 500 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €42.000, wat €200 (0%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €36.100, wat €1.200 (3%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Molenzicht zijn middelbaar opgeleid. 48,9% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 28,9% heeft HBO of WO en 22,2% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 595 inwoners heeft ongeveer 76% betaald werk, wat neerkomt op 452 mensen. Dit is 4% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (84%), terwijl 16% als zelfstandige actief is. In Molenzicht ontvangt 30% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 150 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Molenzicht zijn er 312 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €392.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 36% huurwoningen en 64% koopwoningen. Van de woningen is 65% in particulier bezit, 9% in handen van woningcorporaties en 26% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Molenzicht zijn 2020 en later (27%) en 2000-2010 (21%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 7 woningen te koop in Molenzicht. De nieuwste aangeboden woning is Baas en Domburgstraat 61 door Riggeling & Dupree Makelaars Bodegraven op Funda. Afgelopen jaar zijn er 56 woningen verkocht in Molenzicht. Een woning werd gemiddeld in 42 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Molenzicht was afgelopen jaar €491.982. Dit is 26% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €392.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.432.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Molenzicht. De meest recentelijke woning is Rijnhof 39 aangeboden door Drieman Bodegraven. Het afgelopen jaar zijn er 4 woningen verhuurd in Molenzicht. Een aanbod werd gemiddeld in 55 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Molenzicht.

Energie

In Molenzicht zijn er 226 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (50%), A+++ (15%) en C (12%). Gemiddeld verbruikt een adres in Molenzicht 2.320 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 9% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 490 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 39% onder het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Dammekant
  • Vlietkade
  • Franciscushof
  • Rijnhof
  • Oud-Bodegraafseweg
  • Westerhofstraat
  • Baas en Domburgstraat
  • Overtocht
  • Doortocht
  • Molenkade

Voorzieningen

Huisarts
0,6 km
Apotheek
0,6 km
Ziekenhuis
1,5 km
Supermarkt
0,3 km
Treinstation
0,7 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
8,5 km
Bekijk woningen in Molenzicht

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Molenzicht

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Molenzicht heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
130Eenpersoonshuishoudens
110Huishoudens zonder kinderen
75Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€36.100 P.J.gemiddeld per inwoner3% boven landelijk gemiddelde
€42.000 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger0% boven landelijk gemiddelde
84%van de werkenden is in loondienst
16%van de werkenden is zelfstandig
76%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Molenzicht
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Molenzicht

Verkoopprijs koop · Q4 2026
€477.944
gemiddeld▼ 8,4%
€550.000
mediaanstabiel
9 verkopen · t.o.v. Q3 2026
€/m² koop · Q4 2026
€5.406
gemiddeld▲ 7,3%
€5.612
mediaan▲ 19,3%
-7% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
40 dagen ▼ 7,1%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
56
verkopen in afgelopen jaar
100 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-7%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Molenzicht
490
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Molenzicht
2.320
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Molenzicht

Uit wat voor huizen bestaat Molenzicht?

De woningvoorraad is relatief jong — 74% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (57%).

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Molenzicht?

Een koopwoning in Molenzicht werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €492.696 (€5.014 per m²). Afgelopen kwartaal daalden de prijzen met 8%.

Hoe is de bevolking van Molenzicht samengesteld?

Buurt Molenzicht telt 595 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (33%).

Wat zijn de energielabels in Molenzicht?

Het woningaanbod in Molenzicht is opvallend zuinig: 87% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 490 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Molenzicht?

Vanuit Molenzicht bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,3 km, een huisarts op 0,6 km, een treinstation op 0,7 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen