Schoorldam

Schoorldam, Schagen

Buurt in Schagen

Schoorldam heeft 305 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 79 woningen in SchoorldamMomenteel staan er 25 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in SchoorldamOp basis van geregistreerde woningen

Schoorldam bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Schagen, in de wijk Warmenhuizen De buurt heeft een totaal oppervlakte van 46 hectare, waarvan 42 hectare land en 4 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU04410506. Het postcodegebied is 1749BJ-1749MX.

Inwoners

Schoorldam telt 305 inwoners. Hiervan is 47,5% man en 50,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (34,4%). De overige leeftijden zijn 32,8% voor '45 tot 65 jaar', 14,8% voor '25 tot 45 jaar', 9,8% voor '0 tot 15 jaar' en 8,2% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 44,3% is ongehuwd, 36,1% is gehuwd, 14,8% is gescheiden en 4,9% is verweduwd. 255 inwoners komen uit Nederland, 15 komen uit Europa en 25 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 165 huishoudens in Schoorldam. 42,4% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 33,3% huishoudens zonder kinderen en 24,2% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,9 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Schoorldam zijn er 300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €34.100, wat €3.300 (9%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €29.100, wat €1.700 (6%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Schoorldam zijn hoogopgeleid. 52,2% heeft HBO of WO, 39,1% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 8,7% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 305 inwoners heeft ongeveer 57% betaald werk, wat neerkomt op 174 mensen. Dit is 8% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (67%), terwijl 33% als zelfstandige actief is. In Schoorldam ontvangt 36% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 90 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Schoorldam zijn er 79 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €446.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 13% huurwoningen en 87% koopwoningen. Van de woningen is 86% in particulier bezit, 13% van overige verhuurders en 1% heeft een onbekend eigendom. De meest voorkomende bouwperiodes in Schoorldam zijn 1980-1990 (36%) en 1970-1980 (20%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Schoorldam. De nieuwste aangeboden woning is Rekerlanden 55 door Van der Meulen Makelaardij o.g. B.V. op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Schoorldam.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Schoorldam. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Schoorldam.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Schoorldam.

Energie

In Schoorldam zijn er 435 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (42%), B (31%) en D (8%). Gemiddeld verbruikt een adres in Schoorldam 3.570 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 35% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.680 m³ per jaar 71% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.