Talud

Talud, Renkum

Buurt in Renkum

Talud heeft 1.655 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 754 woningen in TaludMomenteel staan er 18 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in TaludOp basis van geregistreerde woningen

Talud bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Renkum, in de wijk Oosterbeek Noordoost De buurt heeft een totaal oppervlakte van 45 hectare, waarvan 45 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU02741206. Het postcodegebied is 6861EK-6862AE.

Inwoners

Talud telt 1.655 inwoners. Hiervan is 47,7% man en 52,6% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (30,8%). De overige leeftijden zijn 25,1% voor '65 jaar of ouder', 17,2% voor '0 tot 15 jaar', 16,9% voor '25 tot 45 jaar' en 10,0% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 45,3% is ongehuwd, 40,8% is gehuwd, 7,9% is gescheiden en 6,3% is verweduwd. 1.430 inwoners komen uit Nederland, 80 komen uit Europa en 145 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 730 huishoudens in Talud. 32,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 32,2% huishoudens zonder kinderen en 35,6% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Talud zijn er 1.300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €47.200, wat €5.000 (12%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €37.900, wat €3.000 (9%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Talud zijn hoogopgeleid. 60,7% heeft HBO of WO, 24,8% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 14,5% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.655 inwoners heeft ongeveer 74% betaald werk, wat neerkomt op 1.225 mensen. Dit is 2% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (80%), terwijl 20% als zelfstandige actief is. In Talud ontvangt 27% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 380 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Talud zijn er 754 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €484.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 22% huurwoningen en 78% koopwoningen. Van de woningen is 78% in particulier bezit, 15% in handen van woningcorporaties en 7% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Talud zijn 1900-1925 (38%) en 1925-1950 (24%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 16 woningen te koop in Talud. De nieuwste aangeboden woning is Peltstraat 1 door Van Musscher & Sonneveld Makelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er 70 woningen verkocht in Talud. Een woning werd gemiddeld in 49 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Talud was afgelopen jaar €664.407. Dit is 37% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €484.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.671.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Talud. De meest recentelijke woning is Zaaijerplein 17A aangeboden door 't Mauritshuis Makelaars op Vastgoed Nederland. Het afgelopen jaar zijn er 19 woningen verhuurd in Talud. Een aanbod werd gemiddeld in 21 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Talud.

Energie

In Talud zijn er 430 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (21%), C (19%) en B (16%). Gemiddeld verbruikt een adres in Talud 2.730 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 7% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.000 m³ per jaar 25% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Reuvensweg
  • Van Ewijkweg
  • Taludweg
  • Peltstraat
  • Raanhuisstraat
  • Hilhorstweg
  • Schelmseweg
  • Backerstraat
  • Stortweg
  • Driegemeentenpad
  • Schoolstraat
  • Badhuisstraat
  • Stephanieweg
  • Maria Vosplantsoen
  • Parallelweg
  • Veritasweg
  • Lebretweg
  • Zaaijerplein
  • Muntendamstraat
  • Oosterhoogte
  • Mariëndaal
  • Noorderweg
  • Hubertushoeve
  • Spanjaardstraat
  • Beukenlaan
  • Utrechtseweg
  • Jan van Embdenweg
  • Meubelpad

Voorzieningen

Huisarts
1,0 km
Apotheek
3,3 km
Ziekenhuis
6,0 km
Supermarkt
0,4 km
Treinstation
1,5 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
3,0 km
Bekijk woningen in Talud

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Talud

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Talud heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
235Eenpersoonshuishoudens
235Huishoudens zonder kinderen
260Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€37.900 P.J.gemiddeld per inwoner9% boven landelijk gemiddelde
€47.200 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger12% boven landelijk gemiddelde
80%van de werkenden is in loondienst
20%van de werkenden is zelfstandig
74%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Talud
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Talud

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
45 dagen ▲ 2,8%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
62
verkopen in afgelopen jaar
146 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€339.000
laagste verkoopprijs in afgelopen jaar

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
22 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
13
verhuringen in afgelopen jaar
117 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€1.350
laagste huurprijs in afgelopen jaar

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Talud
1.000
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Talud
2.730
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Talud

Welk type woningen overheerst in Talud?

De woningvoorraad is overwegend vooroorlogs — 52% van de woningen is van vóór 1945.

Hoe duur zijn huizen in Talud?

Een koopwoning in Talud werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €676.282 (€4.869 per m²).

Wat is de huurprijs in Talud?

Een huurwoning in Talud kostte gemiddeld €1.885 per maand (€17 per m²).

Wat voor mensen wonen er in Talud?

Buurt Talud telt 1.655 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (31%). Veel gezinnen: 36% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat ligt er op loopafstand in Talud?

Vanuit Talud bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,4 km, een huisarts op 1,0 km, een treinstation op 1,5 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel huizen worden aangeboden in Talud?

Op dit moment vind je in Talud 18 koopwoningen.

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen