Bekijk de regio Bekijk op de kaart

Koopwoningen Talud, Renkum

Ontdek het actuele aanbod koopwoningen in Talud en bekijk direct prijzen, verkooptijden en buurtdata om te bepalen of deze buurt bij je past.

20 koopwoningen gevonden uit 12 bronnen
Nieuwste eerst
Oudste eerst
Prijs: hoog naar laag
Prijs: laag naar hoog
Grootste eerst
Kleinste eerst

Huizenprijzen en marktcijfers Talud, Renkum

De koopmarkt in Talud is stevig. Van de 757 woningen in de buurt is 76% koopwoning, wat de eigendomscultuur hier goed typeert. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op €442.000, iets onder het wijkgemiddelde van Oosterbeek Noordoost (€474.000) maar duidelijk boven het gemeentegemiddelde van Renkum (€403.000). Dat geeft aan dat Talud een gewilde buurt is binnen de gemeente, maar net wat toegankelijker dan de duurste delen van de wijk.

Kijkend naar de daadwerkelijke transacties van de afgelopen twaalf maanden: er werden 18 woningen verkocht met een gemiddelde koopprijs van €643.972. De bandbreedte loopt van €375.000 tot €875.000, wat aangeeft dat er zowel bescheidener tussenwoningen als forse vrijstaande huizen van eigenaar wisselen. Bij een gemiddeld woonoppervlak van 157 m² kom je uit op een prijs per vierkante meter van circa €4.100. Voor actuele vraagprijzen en verkooptijden van woningen die nu te koop staan, zie het overzicht bovenaan deze pagina. Wil je ook de huurwoningen in Talud bekijken? Die optie is er ook, al is het aandeel huurwoningen met 24% beperkt.

Wonen in Talud, Renkum

Talud is een rustige, groene buurt aan de noordoostkant van Oosterbeek, ingeklemd tussen bosrijke lanen en de wat drukkere doorgaande wegen van de gemeente Renkum. Wie hier rondloopt, ziet vooral ruime jaren-vijftig en jaren-zestig woningen met grote tuinen, afgewisseld met enkele jaren-zeventig uitbreidingen. De bebouwing is overwegend grondgebonden: vrijstaande huizen en twee-onder-een-kapwoningen zijn de norm, rijtjeswoningen zijn hier eerder uitzondering dan regel. Appartementen kopen in Talud is dan ook geen realistisch scenario voor de meeste kopers.

De sfeer is ingetogen en buurtgericht. Bewoners kennen elkaar, er wordt gewandeld met honden door de lanen en kinderen fietsen zonder veel verkeer naar school. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (515 inwoners), gevolgd door 65-plussers (410), wat de rustige toon van de buurt verklaart. Toch is er ook een gezinslaag: 265 huishoudens met kinderen wonen hier, en de 285 inwoners jonger dan 15 jaar zorgen voor leven in de brouwerij.

Qua voorzieningen is Talud zelf sober ingericht, maar dat is bewust. Op loopafstand ligt het centrum van Oosterbeek met dagelijkse boodschappen, een huisarts, apotheek en enkele horecagelegenheden. Voor een grotere supermarkt of uitgebreidere winkelstraat rijd je zo naar Arnhem, op circa tien minuten rijden. Basisscholen in de omgeving van Oosterbeek zijn bereikbaar per fiets. Sportverenigingen zoals tennisclub en voetbalvereniging in Oosterbeek zijn voor gezinnen goed bereikbaar.

Bereikbaarheid per auto is goed via de N225 en de aansluiting op de A50 richting Arnhem en Nijmegen. Station Oosterbeek ligt op fietsafstand, met directe verbindingen naar Arnhem Centraal in ongeveer zeven minuten. Vanuit Arnhem ben je vervolgens in het landelijk spoornet. Busverbindingen rijden door de wijk, al is de auto voor de meeste bewoners het primaire vervoermiddel.

Bewoners waarderen de rust, het groen en de sociale cohesie. Op de buurthoofdpagina van Talud lees je alle reviews en buurtscores. Eén bewoner schrijft: "Je hebt hier ruimte, zowel in je woning als op straat. Het is geen buurt waar je snel doorheen rijdt, maar een plek waar je echt woont." Kritiekpunten die terugkomen zijn de beperkte winkelvoorzieningen direct in de buurt en het feit dat je voor vrijwel alles de auto nodig hebt.

Vergeleken met buurgemeenschappen in dezelfde wijk heeft Talud een wat stillere uitstraling dan bijvoorbeeld Transvaal of Beelaertslaan, die dichter bij de kern van Oosterbeek liggen. Dreyeroord heeft een vergelijkbaar groen karakter maar andere woningtypes. De bredere context van de wijk vind je op de pagina over Oosterbeek Noordoost.

Past een koophuis in Talud bij jou?

Talud trekt vooral gezinnen en doorstromers die ruimte zoeken en bereid zijn daar een stevige prijs voor te betalen. Met een gemiddelde koopprijs van bijna €644.000 is dit geen startersbuurt. Starters die toch in de regio willen kopen, doen er goed aan ook Renkum Noord of Renkum Zuid te verkennen, waar instapprijzen lager liggen. Wie hier wil kopen, moet rekening houden met beperkt aanbod: 18 transacties in een jaar is weinig, wat betekent dat er weinig keuze is en dat populaire woningen snel gaan. Overbieden is in dit segment geen uitzondering. Heb je meer tijd nodig om te beslissen, dan kan een huurwoning als tussenstap interessant zijn.

Wat bewoners zeggen over Talud

Bewoners beoordelen Talud positief, met name op het gebied van groen, rust en veiligheid. De scores op leefbaarheid en woningkwaliteit liggen boven het gemeentelijk gemiddelde. Minder enthousiast zijn bewoners over de bereikbaarheid zonder auto en het beperkte lokale voorzieningenaanbod. Een bewoner vat het treffend samen: "Het is hier groen, rustig en veilig. Maar zonder auto ben je nergens." Bekijk alle beoordelingen en deelscores op de overzichtspagina van de buurt.

Koopwoningen vergelijken in en rond Talud

Buurtje.nl bundelt het aanbod van meer dan 1.500 bronnen op één plek, aangevuld met bewonersreviews en wijkdata die je nergens anders in dit overzicht vindt. Zo kun je niet alleen woningen vergelijken, maar ook buurten. Bekijk de koopwoningen in Oosterbeek Noordoost voor een breder beeld van de wijk, of verken het totale aanbod via koopwoningen in de gemeente Renkum. Wil je specifiek in de omgeving blijven? Dan zijn Dennenkamp en De Dreijen de moeite waard om te vergelijken. Meer over de gemeente vind je op de website van de gemeente Renkum.

Veelgestelde vragen

Wat kost een koophuis in Talud?

De gemiddelde koopprijs in Talud lag het afgelopen jaar op €643.972, gebaseerd op 18 verkochte woningen. De prijzen liepen uiteen van €375.000 tot €875.000, afhankelijk van type en grootte. Bij een gemiddeld woonoppervlak van 157 m² kom je uit op een prijs per vierkante meter van circa €4.100. Huis kopen in Talud is daarmee geen goedkope aangelegenheid, maar je krijgt er doorgaans ook een ruime woning met tuin voor terug.

Wat is de WOZ-waarde in Talud?

De gemiddelde WOZ-waarde in Talud is €442.000. Dat ligt boven het gemeentegemiddelde van Renkum (€403.000), maar iets onder het gemiddelde van de wijk Oosterbeek Noordoost (€474.000). Talud is daarmee een bovengemiddeld gewaardeerde buurt binnen de gemeente, maar niet de duurste plek in de wijk.

Hoe is het wonen in Talud?

Wonen in Talud betekent kiezen voor rust, ruimte en groen in een buurt met overwegend jaren-vijftig en jaren-zestig woningen. De sfeer is ingetogen en buurtgericht, met veel gezinnen en oudere bewoners. Bewoners waarderen de veiligheid en het groen, maar geven aan dat je voor dagelijkse boodschappen en andere voorzieningen al snel de auto nodig hebt. Op de buurthoofdpagina vind je reviews en scores per categorie.

Is Talud geschikt voor gezinnen met kinderen?

Ja, Talud heeft een duidelijke gezinslaag: 265 huishoudens met kinderen wonen hier en er zijn 285 inwoners jonger dan 15 jaar. De rustige straten, de groene omgeving en de nabijheid van basisscholen in Oosterbeek maken de buurt aantrekkelijk voor gezinnen. Wel moet je rekening houden met de hogere aankoopprijzen; dit is geen buurt voor starters met een beperkt budget.

Hoe is de bereikbaarheid van Talud?

Per auto is Talud goed bereikbaar via de N225 met een snelle aansluiting op de A50 richting Arnhem en Nijmegen. Station Oosterbeek ligt op fietsafstand en biedt directe treinverbindingen naar Arnhem Centraal in circa zeven minuten. Busverbindingen zijn beschikbaar, maar de frequentie is beperkt. Bewoners geven eerlijk aan dat je zonder auto in deze buurt minder mobiel bent.

Welk type woningen staan er te koop in Talud?

Het aanbod bestaat voornamelijk uit grondgebonden woningen: vrijstaande huizen en twee-onder-een-kapwoningen uit de jaren vijftig en zestig, met grote tuinen en ruime percelen. Rijtjeswoningen komen voor maar zijn minder dominant. Een appartement kopen in Talud is zelden mogelijk; het aanbod van appartementen is hier minimaal. Het gemiddeld woonoppervlak van 157 m² bevestigt dat het hier om ruime woningen gaat.

Is er veel groen in Talud en hoe zit het met parkeren?

Talud is een uitgesproken groene buurt met lanen, tuinen en nabijgelegen bosgebieden die kenmerkend zijn voor de Veluwezoom. Parkeren is in de meeste straten geen probleem; de meeste woningen hebben een oprit of garage. Dit is een van de redenen waarom bewoners de buurt hoog waarderen op leefkwaliteit, al blijft de afhankelijkheid van de auto een terugkerend aandachtspunt.

KoopHuur
Filters
Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk