Tienhoven-Oud Maarsseveen
Utrecht›Stichtse Vecht›Tienhoven›Tienhoven-Oud Maarsseveen

Tienhoven-Oud Maarsseveen, Stichtse Vecht

Buurt in Stichtse Vecht

Tienhoven-Oud Maarsseveen heeft 640 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 271 woningen in Tienhoven-Oud MaarsseveenMomenteel staan er 3 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Tienhoven-Oud MaarsseveenOp basis van geregistreerde woningen

Tienhoven-Oud Maarsseveen bevindt zich in de provincie Utrecht, in de gemeente Stichtse Vecht, in de wijk Tienhoven De buurt heeft een totaal oppervlakte van 423 hectare, waarvan 365 hectare land en 58 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU19040703. Het postcodegebied is 3612AA-3612BZ.

Inwoners

Tienhoven-Oud Maarsseveen telt 640 inwoners. Hiervan is 50,0% man en 50,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (38,3%). De overige leeftijden zijn 26,6% voor '65 jaar of ouder', 14,1% voor '25 tot 45 jaar', 12,5% voor '15 tot 25 jaar' en 9,4% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 42,2% is ongehuwd, 48,4% is gehuwd, 6,3% is gescheiden en 4,7% is verweduwd. 560 inwoners komen uit Nederland, 35 komen uit Europa en 50 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 270 huishoudens in Tienhoven-Oud Maarsseveen. 20,4% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 44,4% huishoudens zonder kinderen en 35,2% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,4 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Tienhoven-Oud Maarsseveen zijn er 600 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €52.900, wat €10.700 (25%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €45.400, wat €10.500 (30%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Tienhoven-Oud Maarsseveen zijn hoogopgeleid. 43,1% heeft HBO of WO, 29,4% heeft VMBO of MBO 1 en 27,5% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4.

Van de 640 inwoners heeft ongeveer 73% betaald werk, wat neerkomt op 467 mensen. Dit is 1% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (70%), terwijl 30% als zelfstandige actief is. In Tienhoven-Oud Maarsseveen ontvangt 28% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 150 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Tienhoven-Oud Maarsseveen zijn er 271 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €729.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 21% huurwoningen en 79% koopwoningen. Van de woningen is 79% in particulier bezit, 14% in handen van woningcorporaties en 7% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Tienhoven-Oud Maarsseveen zijn 1970-1980 (20%) en 1925-1950 (14%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 3 woningen te koop in Tienhoven-Oud Maarsseveen. De nieuwste aangeboden woning is Looydijk 83 door Eigeman Makelaardij o.g. B.V. op Funda. Afgelopen jaar zijn er 9 woningen verkocht in Tienhoven-Oud Maarsseveen. Een woning werd gemiddeld in 39 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Tienhoven-Oud Maarsseveen was afgelopen jaar €587.111. Dit is 19% lager dan de gemiddelde WOZ-waarde van €729.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.537.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Tienhoven-Oud Maarsseveen. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Tienhoven-Oud Maarsseveen.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Tienhoven-Oud Maarsseveen.

Energie

In Tienhoven-Oud Maarsseveen zijn er 118 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (26%), C (24%) en B (14%). Gemiddeld verbruikt een adres in Tienhoven-Oud Maarsseveen 3.520 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 38% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.210 m³ per jaar 51% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,8 km
Apotheek
4,3 km
Ziekenhuis
9,4 km
Supermarkt
4,8 km
Treinstation
7,0 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
7,0 km
Bekijk woningen in Tienhoven-Oud Maarsseveen

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Tienhoven-Oud Maarsseveen

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Tienhoven-Oud Maarsseveen heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
55Eenpersoonshuishoudens
120Huishoudens zonder kinderen
95Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€45.400 P.J.gemiddeld per inwoner30% boven landelijk gemiddelde
€52.900 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger25% boven landelijk gemiddelde
70%van de werkenden is in loondienst
30%van de werkenden is zelfstandig
73%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Tienhoven-Oud Maarsseveen
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Tienhoven

Cijfers van wijk Tienhoven vanwege beperkte data

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
70 dagen ▲ 131,8%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
22
verkopen in afgelopen jaar
118 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+45%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Tienhoven-Oud Maarsseveen
1.210
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Tienhoven-Oud Maarsseveen
3.520
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Tienhoven-Oud Maarsseveen

Hoe ziet de woningvoorraad in Tienhoven-Oud Maarsseveen eruit?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 66% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (45%).

Wat kost een koopwoning in Tienhoven-Oud Maarsseveen?

Een koopwoning in Tienhoven-Oud Maarsseveen werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €767.136 (€6.845 per m²). Daarmee ligt het 45% boven het Nederlands gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Tienhoven-Oud Maarsseveen samengesteld?

Buurt Tienhoven-Oud Maarsseveen telt 640 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (38%). Veel gezinnen: 35% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Tienhoven-Oud Maarsseveen?

Vanuit Tienhoven-Oud Maarsseveen bereik je gemiddeld een supermarkt op 4,8 km, een huisarts op 0,8 km, een treinstation op 7,0 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen