Twisk Centrum
Noord-HollandMedemblikTwiskTwisk Centrum

Twisk Centrum, Medemblik

Buurt in Medemblik

Twisk Centrum heeft 915 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 419 woningen in Twisk CentrumMomenteel staan er 6 te koop en 2 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Twisk CentrumOp basis van geregistreerde woningen

Twisk Centrum bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Medemblik, in de wijk Twisk De buurt heeft een totaal oppervlakte van 52 hectare, waarvan 52 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU04200301. Het postcodegebied is 1676EA-1676GZ.

Inwoners

Twisk Centrum telt 915 inwoners. Hiervan is 50,3% man en 49,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (33,3%). De overige leeftijden zijn 27,3% voor '65 jaar of ouder', 15,3% voor '25 tot 45 jaar', 12,0% voor '0 tot 15 jaar' en 11,5% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 40,4% is ongehuwd, 47,5% is gehuwd, 7,1% is gescheiden en 4,9% is verweduwd. 750 inwoners komen uit Nederland, 85 komen uit Europa en 75 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 420 huishoudens in Twisk Centrum. 29,8% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 39,3% huishoudens zonder kinderen en 31,0% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen.

In Twisk Centrum zijn er 800 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €35.100, wat €700 (2%) lager is dan het nationale gemiddelde van €35.800. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €29.300, wat €100 (0%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €29.200. De meeste inwoners van Twisk Centrum zijn middelbaar opgeleid. 50,7% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 29,6% heeft HBO of WO en 19,7% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 915 inwoners heeft ongeveer 62% betaald werk, wat neerkomt op 567 mensen. Dit is 3% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (75%), terwijl 25% als zelfstandige actief is. In Twisk Centrum ontvangt 30% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 220 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Twisk Centrum zijn er 419 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €399.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 28% huurwoningen en 72% koopwoningen. Van de woningen is 72% in particulier bezit, 22% in handen van woningcorporaties en 6% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Twisk Centrum zijn 1970-1980 (32%) en 1950-1970 (18%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 6 woningen te koop in Twisk Centrum. De nieuwste aangeboden woning is Dorpsweg 50 door REMAX Direct op Funda. Afgelopen jaar zijn er 71 woningen verkocht in Twisk Centrum. Een woning werd gemiddeld in 31 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Twisk Centrum was afgelopen jaar €678.838. Dit is 70% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €399.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €2.045.

Huurwoningen

Er zijn 2 woningen te huur in Twisk Centrum. De meest recentelijke woning is Dorpsweg 127D aangeboden door HuisPortaal op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Twisk Centrum.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Twisk Centrum was afgelopen jaar €1.525 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €16 per maand.

Energie

In Twisk Centrum zijn er 395 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (28%), G (28%) en A (19%). Gemiddeld verbruikt een adres in Twisk Centrum 3.160 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 12% boven het landelijke gemiddelde van 2.810 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.410 m³ per jaar 10% boven het landelijke gemiddelde van 1.280 m³.

Straatnamen

  • Coenplein
  • Rositastraat
  • Noorderweg
  • De Maar
  • Beukenlaan
  • De Heem
  • Dorpsweg
  • Fostedina
  • Weidelaan

Voorzieningen

Huisarts
4,1 km
Apotheek
4,6 km
Ziekenhuis
13,8 km
Supermarkt
2,6 km
Treinstation
13,6 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
4,4 km
Bekijk woningen in Twisk Centrum

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Twisk Centrum

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Twisk Centrum heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
125Eenpersoonshuishoudens
165Huishoudens zonder kinderen
130Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€29.300 P.J.gemiddeld per inwoner5% onder landelijk gemiddelde
€35.100 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger6% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Twisk Centrum
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW
Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Twisk Centrum in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Twisk Centrum

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
27 dagen ▲ 85,8%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
49
verkopen in afgelopen jaar
577 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€299.000
laagste verkoopprijs in afgelopen jaar

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Twisk Centrum
1.410
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Twisk Centrum
3.160
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Twisk Centrum

Welk type woningen overheerst in Twisk Centrum?

De woningvoorraad is overwegend vooroorlogs — 77% van de woningen is van vóór 1945. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (45%).

Hoe duur zijn huizen in Twisk Centrum?

Een koopwoning in Twisk Centrum werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €692.714 (€1.663 per m²).

Wat voor mensen wonen er in Twisk Centrum?

Buurt Twisk Centrum telt 915 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (33%).

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Twisk Centrum?

Een aanzienlijk deel van het aanbod in Twisk Centrum is minder zuinig: 57% heeft een label E, F of G. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.410 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Twisk Centrum?

Vanuit Twisk Centrum bereik je gemiddeld een supermarkt op 2,6 km, een huisarts op 4,1 km, een treinstation op 13,6 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen