Vaassen Centrum
Gelderland›Epe›Vaassen›Vaassen Centrum

Vaassen Centrum, Epe – “Kan socialer”

Buurt in Epe

6.0
Bewoners geven Vaassen Centrum een voldoende beoordelingDeze score komt uit 2 reacties
Bekijk
Vaassen Centrum heeft 845 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 530 woningen in Vaassen CentrumMomenteel staan er 7 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Vaassen CentrumOp basis van geregistreerde woningen

Vaassen Centrum bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Epe, in de wijk Vaassen De buurt heeft een totaal oppervlakte van 38 hectare, waarvan 37 hectare land en 1 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU02320200. Het postcodegebied is 8171AE-8171VZ.

Twee bewoners beoordelen de buurt als ruim voldoende met een score van 6.0. Ze beschrijven het als 'Kan socialer' en 'Rustige veilige buurt'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Vaassen Centrum telt 845 inwoners. Hiervan is 42,6% man en 58,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (53,3%). De overige leeftijden zijn 20,7% voor '45 tot 65 jaar', 11,2% voor '25 tot 45 jaar', 8,9% voor '0 tot 15 jaar' en 6,5% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 26,0% is ongehuwd, 47,3% is gehuwd, 6,5% is gescheiden en 20,7% is verweduwd. 780 inwoners komen uit Nederland, 30 komen uit Europa en 35 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 405 huishoudens in Vaassen Centrum. 42,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 39,5% huishoudens zonder kinderen en 18,5% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,9 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Vaassen Centrum zijn er 700 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €33.300, wat €8.900 (21%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €29.800, wat €5.100 (15%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Vaassen Centrum zijn hoogopgeleid. 40,4% heeft HBO of WO, 38,3% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 21,3% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 845 inwoners heeft ongeveer 67% betaald werk, wat neerkomt op 566 mensen. Dit is 5% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (81%), terwijl 19% als zelfstandige actief is. In Vaassen Centrum ontvangt 56% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 460 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Vaassen Centrum zijn er 530 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €330.000. Hiervan is ongeveer 92% bewoond en 8% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 42% huurwoningen en 58% koopwoningen. Van de woningen is 58% in particulier bezit, 33% in handen van woningcorporaties en 9% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Vaassen Centrum zijn 1990-2000 (33%) en 1925-1950 (15%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 4 woningen te koop in Vaassen Centrum. De nieuwste aangeboden woning is Stationsstraat 93 door Van Triest Makelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er 12 woningen verkocht in Vaassen Centrum. Een woning werd gemiddeld in 31 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Vaassen Centrum was afgelopen jaar €553.750. Dit is 68% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €330.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.539.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Vaassen Centrum. De meest recentelijke woning is Jan Mulderstraat 52 aangeboden door www.natuurlijkhuren.nl. Het afgelopen jaar zijn er 1 woningen verhuurd in Vaassen Centrum. Een aanbod werd gemiddeld in 25 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Vaassen Centrum.

Energie

In Vaassen Centrum zijn er 329 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn B (26%), A (25%) en C (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in Vaassen Centrum 2.330 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 9% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 820 m³ per jaar 3% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Torenstraat
  • Parkweg
  • Jan Mulderstraat
  • Vicarieweg
  • ter Heerdtspad
  • Kerkweg
  • Stationsstraat
  • Wagenmakersstraat
  • Brunholdplaats
  • Boxhofstede
  • Ireneweg
  • Maarten van Rossumplein
  • Beatrixweg
  • Laan van Fasna
  • Kosterstraat
  • Kersendijkje
  • Smedenstraat
  • Marktplein
  • Julianalaan
  • Deventerstraat
  • Molenstraat
  • Margrietweg
  • Houtzagersstraat
  • Dorpsstraat

Voorzieningen

Huisarts
0,3 km
Apotheek
0,4 km
Ziekenhuis
8,0 km
Supermarkt
0,3 km
Treinstation
10,2 km
Dagverblijf
0,7 km
Basisschool
0,8 km
Middelbare school
6,7 km
Bekijk woningen in Vaassen Centrum

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Vaassen Centrum

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
6.0
Bewoners geven Vaassen Centrum een ruime voldoende
Deze score komt uit 2 reacties
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Vaassen Centrum

Praat mee
3.8
Liesbeth
Alleenwonend · Vrijstaand huis
22-01-2025
Kan socialer

Mensen zijn niet omkijken waard

8.3
Oma M
Alleenwonend · Appartement
15-09-2024
Rustige veilige buurt

Woon in het centrum met de winkels , dokter en apotheek binnen een paar meter. Er wordt vaak iets georganiseerd door de ondernemers,. Er zijn veel verenigingen, voor ieder wat wils. En gelukkig wordt er nu veel gebouwd, ook in het centrum, zodat ons dorp levendig blijft. Kortom onze buurt is lekker rustig en veilig en met een paar minuten zit je in de mooie natuur. De bereikbaarheid is prima als je met de auto komt en overal is het gratis parkeren. En wat ook belangrijk is voor een goede bereikbaarheid is de goede busverbinding.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
170Eenpersoonshuishoudens
160Huishoudens zonder kinderen
75Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€29.800 P.J.gemiddeld per inwoner15% onder landelijk gemiddelde
€33.300 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger21% onder landelijk gemiddelde
81%van de werkenden is in loondienst
19%van de werkenden is zelfstandig
67%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Vaassen Centrum
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Vaassen

Cijfers van wijk Vaassen vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
36 dagen ▲ 73,8%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
185
verkopen in afgelopen jaar
135 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+12%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Vaassen Centrum
820
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Vaassen Centrum
2.330
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Vaassen Centrum

Wat voor woningen staan er in Vaassen Centrum?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 56% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (67%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Vaassen Centrum?

Een koopwoning in Vaassen Centrum werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €588.359 (€4.428 per m²). Daarmee ligt het 12% boven het Nederlands gemiddelde.

Wie wonen er in Vaassen Centrum?

Buurt Vaassen Centrum telt 845 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 65+ jaar (53%).

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Vaassen Centrum?

Het woningaanbod in Vaassen Centrum is opvallend zuinig: 58% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 820 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Vaassen Centrum?

Vanuit Vaassen Centrum bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,3 km, een huisarts op 0,3 km, een treinstation op 10,2 km, een basisschool op 0,8 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen