Vaassen
GelderlandEpeVaassen

Vaassen, Epe

Wijk in Epe

7.5
Bewoners geven Vaassen een goede beoordelingDeze score komt uit 6 reacties
Bekijk
Vaassen heeft 12.645 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 5.608 woningen in VaassenMomenteel staan er 50 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in VaassenOp basis van geregistreerde woningen

Vaassen bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Epe De wijk heeft een totaal oppervlakte van 4.694 hectare, waarvan 4.678 hectare land en 16 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK023202. Het postcodegebied is 8171AA-8172XZ.

Inwoners

Vaassen telt 12.645 inwoners. Hiervan is 49,5% man en 50,5% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (27,2%). De overige leeftijden zijn 25,6% voor '65 jaar of ouder', 21,6% voor '25 tot 45 jaar', 15,3% voor '0 tot 15 jaar' en 10,3% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 41,4% is ongehuwd, 45,6% is gehuwd, 6,6% is gescheiden en 6,5% is verweduwd. 10.720 inwoners komen uit Nederland, 420 komen uit Europa en 1.510 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 5.455 huishoudens in Vaassen. 31,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 34,6% huishoudens zonder kinderen en 34,4% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Vaassen zijn er 10.400 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €33.600, wat €3.800 (10%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €27.800, wat €3.000 (10%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Vaassen zijn middelbaar opgeleid. 47,9% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 30,3% heeft VMBO of MBO 1 en 21,9% heeft HBO of WO.

Van de 12.645 inwoners heeft ongeveer 65% betaald werk, wat neerkomt op 8.219 mensen. Dit is 0% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (85%), terwijl 15% als zelfstandige actief is. In Vaassen ontvangt 30% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 2.940 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Vaassen zijn er 5.608 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €392.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 39% huurwoningen en 61% koopwoningen. Van de woningen is 62% in particulier bezit, 32% in handen van woningcorporaties en 6% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Vaassen zijn 1970-1980 (23%) en 1950-1970 (20%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Vaassen. De nieuwste aangeboden woning is de Teije 4 door Van Triest Makelaars. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Vaassen.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Vaassen. De meest recentelijke woning is Krugerstraat 143 aangeboden door www.natuurlijkhuren.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Vaassen.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Vaassen.

Energie

In Vaassen zijn er 5.879 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (25%), A (24%) en B (16%). Gemiddeld verbruikt een adres in Vaassen 2.910 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 10% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.200 m³ per jaar 22% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,2 km
Apotheek
1,3 km
Ziekenhuis
8,6 km
Supermarkt
1,2 km
Treinstation
10,2 km
Dagverblijf
0,8 km
Basisschool
0,8 km
Middelbare school
6,8 km
Bekijk woningen in Vaassen

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Vaassen

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Vaassen

Kaart van Vaassen Centrum
6.0Vaassen CentrumBuurt
Kaart van Woestijnweg
7.9WoestijnwegBuurt
Kaart van Vogelbuurt
8.1VogelbuurtBuurt
Kaart van Vulcanus - de Pirk
9.0Vulcanus - de PirkBuurt
Kaart van Berkenoord 1
Berkenoord 1Buurt
Kaart van Berkenoord 2
Berkenoord 2Buurt
OosterhofBuurt
7.5
Bewoners geven Vaassen een goede beoordeling
Deze score komt uit 6 reacties

Praat mee
8.1
Guylliaume
Alleenwonend · Appartement
Vogelbuurt14-08-2025
Lekker rustig

Ik woon er nog niet heel lang maar tot nu toe ben ik erg tevreden met de buurt en is het lekker rustig en ook genoeg te doen ik ben er erg tevreden over

7.8
Monica
Gezin · Tussenwoning
Woestijnweg09-08-2025
Jeugdige buurt

Het is een mooie buurt met veel mensen, vooral de laatste tijd zijn er veel jonge gezinnen gekomen dus dat is ook wel weer fijn. In de buurt zijn de 2 dichtstbijzijnde voorzieningen allebei basisscholen. Er zijn veel kinderen in de buurt dus dat is beter. Ik heb zelf geen negatieve dingen meegemaakt in deze buurt persé want de mensen zijn gewoon gezellig en aardig. Soms een akkefietje met je buurman maar dat los je zo weer op. Er is niet zo veel groen in de buurt zelf maar als je wat verder weg gaat is er best wel veel groen. Veilige buurt dat ook echt goed us voor kinderen en het is ook heel schoon hier. Er worden nieuwe appartementen gebouwd en er zijn huizen vrij in de straat waar ik woon

3.8
Liesbeth
Alleenwonend · Vrijstaand huis
Vaassen Centrum22-01-2025
Kan socialer

Mensen zijn niet omkijken waard

9.0
Angelique
Samenwonend · Vrijstaand huis
Prachtig

Wij wonen in een straat met 16 huizen. Hebben een wathsapp, is er iets dan staat de buurt klaar.1x per jaar met de buurt bbq.als er een gebeurtenis is zorgen we voor elkaar.bv ziekenhuis,dan gaat de buren van links en rechts van het huis een bloemetje halen,maar eerst bij iedere buur aan voor geld..het is fijn en gezond en prettig wonen .aan het eind van de weg is een speelplaats voor kinderen, en 5 minuten van huis ben je in de bos

8.3
Oma M
Alleenwonend · Appartement
Vaassen Centrum15-09-2024
Rustige veilige buurt

Woon in het centrum met de winkels , dokter en apotheek binnen een paar meter. Er wordt vaak iets georganiseerd door de ondernemers,. Er zijn veel verenigingen, voor ieder wat wils. En gelukkig wordt er nu veel gebouwd, ook in het centrum, zodat ons dorp levendig blijft. Kortom onze buurt is lekker rustig en veilig en met een paar minuten zit je in de mooie natuur. De bereikbaarheid is prima als je met de auto komt en overal is het gratis parkeren. En wat ook belangrijk is voor een goede bereikbaarheid is de goede busverbinding.

8.0
Mon
Gezin · Tussenwoning
Woestijnweg30-06-2024
Gezellig en knus

Het is fijn om in deze buurt te wonen want het deze buurt is heel erg kindvriendelijl er zijn 2 basisscholen in de buurt (minder dan 1km bijna) en een best wel grote speeltuin en er zijn ook veel sportclubs alleen zijn er geen middelbare scholen in de buurt dan moet je meer dan 7 km fietsen meestal voor de dichtstbijzijnde. Er zijn ook winkels in de buurt ongeveer 7 minuutjes fietsen. Deze buurt is best wel schoon en de mensen hier zijn best wel aardig geen gedoe ofzo. Het is hier ook gewoon veilig nooit iets ergs meegemaakt en ik woon hier al 13 jaar.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
1.690Eenpersoonshuishoudens
1.890Huishoudens zonder kinderen
1.875Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€27.800 P.J.gemiddeld per inwoner9% onder landelijk gemiddelde
€33.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger10% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Vaassen in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Vaassen

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€587.528
gemiddeld▼ 1,6%
€525.000
mediaan▼ 3,0%
18 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.551
gemiddeld▼ 5,0%
€4.301
mediaan▲ 5,5%
+10% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
18 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
38
verkopen in afgelopen jaar
126 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+10%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
30 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
8
verhuringen in afgelopen jaar
122 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-40%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Vaassen
1.200
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Vaassen
2.910
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Vaassen

Uit wat voor huizen bestaat Vaassen?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 61% is gebouwd tussen 1945 en 1990.

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Vaassen?

Een koopwoning in Vaassen werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €569.538 (€4.533 per m²). Daarmee ligt het 10% boven het Nederlands gemiddelde.

Hoe scoort Vaassen op leefbaarheid?

Bewoners geven Vaassen een 7,5 uit 10 op basis van 6 reviews. Het sterkst scoort natuur en groen (8,6), het zwakst veiligheid (6,8).

Wat zijn de energielabels in Vaassen?

Het woningaanbod in Vaassen is opvallend zuinig: 54% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.200 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Vaassen?

Vanuit Vaassen bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,2 km, een huisarts op 1,2 km, een treinstation op 10,2 km, een basisschool op 0,8 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel woningen staan er nu te koop in Vaassen?

Op dit moment vind je in Vaassen 50 koopwoningen en 1 huurwoningen. De markt is hier snel: een koopwoning staat gemiddeld maar 18 dagen te koop.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk