Geef feedback Meld een probleem
Buurt in HeerdeWapenveld
Gelderland›Heerde›Wapenveld›Wapenveld

Buurt Wapenveld

Gemeente Heerde

Wapenveld heeft 4.150 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 1.848 woningen in WapenveldMomenteel staan er 28 te koop en 2 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in WapenveldOp basis van geregistreerde woningen

Wapenveld bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Heerde, in de wijk Wapenveld. De buurt heeft een totale oppervlakte van 117 hectare, waarvan 114 hectare land en 3 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU02460100. Het postcodegebied is 8191AA-8191ZA.

Inwoners

Wapenveld telt 4.150 inwoners. Hiervan is 48,9% man en 51,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (25,3%). De overige leeftijden zijn 23,4% voor '65 jaar of ouder', 23,1% voor '25 tot 45 jaar', 17,8% voor '0 tot 15 jaar' en 10,4% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 40,7% is ongehuwd, 47,6% is gehuwd, 5,8% is gescheiden en 5,9% is verweduwd. 3.785 inwoners komen uit Nederland, 115 komen uit Europa en 255 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.715 huishoudens in Wapenveld. 29,4% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 33,8% huishoudens zonder kinderen en 36,7% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,4 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Wapenveld zijn er 3.300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €35.500, wat €6.700 (16%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €28.300, wat €6.600 (19%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Wapenveld zijn middelbaar opgeleid. 47,3% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 32,0% heeft VMBO of MBO 1 en 20,7% heeft HBO of WO.

Van de 4.150 inwoners heeft ongeveer 72% betaald werk, wat neerkomt op 2.988 mensen. Dit is 0% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (90%), terwijl 10% als zelfstandige actief is. In Wapenveld ontvangt 29% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 880 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Wapenveld zijn er 1.848 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €353.000. Hiervan is ongeveer 95% bewoond en 5% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 45% huurwoningen en 55% koopwoningen. Van de woningen is 56% in particulier bezit, 40% in handen van woningcorporaties en 4% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Wapenveld zijn 1950-1970 (26%) en 1970-1980 (17%).

Huizen te koop in Wapenveld

Momenteel staan er 28 woningen te koop in Wapenveld. De nieuwste aangeboden woning is Patrijsweg 3 door MOZA Makelaardij. Afgelopen jaar zijn er 36 woningen verkocht in Wapenveld. Een woning werd gemiddeld in 39 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Wapenveld was afgelopen jaar €507.583. Dit is 44% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €353.000. De gemiddelde vraagprijs per m² woonoppervlak is €4.119.

Huurwoningen in Wapenveld

Er zijn 2 woningen te huur in Wapenveld. De meest recentelijke woning is Zwaluwkamp 16 aangeboden door www.natuurlijkhuren.nl. Het afgelopen jaar zijn er 6 woningen verhuurd in Wapenveld. Een aanbod werd gemiddeld in 15 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Wapenveld was afgelopen jaar €1.629 per maand. Per m² woonoppervlak is dat €14 per maand.

Energie

In Wapenveld zijn er 1.286 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (38%), C (20%) en B (16%). Gemiddeld verbruikt een adres in Wapenveld 2.580 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 1% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 850 m³ per jaar 6% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Zwaaikolk
  • Annenkamp
  • van Gerrevinkstraat
  • Kleinekolk
  • Fazantenstraat
  • Werverweg
  • Overweg
  • Hulsbergen
  • Lijsterweg
  • Patrijsweg
  • Vlijtweg
  • Stationsweg
  • Zuster Elbrinkweg
  • Dominee van Meursstraat
  • Kerkstraat
  • Ossenkampweg
  • Putterweg
  • Gruttoweg
  • Lagekamp
  • Kanaaldijk
  • Molenweg
  • Kievitsweg
  • Zevenakkersweg
  • de Kade
  • Hoevenkamp
  • Professor Brummelkampstraat
  • Leeuwerikweg
  • Zwaluwkamp
  • H.C. van de Houven van Oordtstraat
  • Boskolk
  • Reigersweg
  • Nachtegaalweg
  • Groteweg
  • Zwartekolk
  • Eessenkamp
  • Veldzijderkamp
  • Valkstraat
  • Klapperdijk
  • Rietkamp
  • Kwartelweg
  • de Vree
  • Meester Jan van Doesburgstraat
  • Torenkamp
  • Flessenbergerweg
  • Wildekampseweg
  • De Koekoek
  • Mezenweg
  • W.H. van de Pollstraat
  • Vinkenweg
  • Merelweg
  • Kerkenkamp
  • Biezenkamp
  • Tureluurweg
  • Brinkweg
  • H.G.D. Cramerstraat
  • de Loswal

Voorzieningen

Huisarts
0,7 km
Apotheek
0,7 km
Ziekenhuis
2,7 km
Supermarkt
0,7 km
Treinstation
7,0 km
Dagverblijf
0,4 km
Basisschool
0,3 km
Middelbare school
6,8 km
Beoordeel Wapenveld

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Wapenveld heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
505Eenpersoonshuishoudens
580Huishoudens zonder kinderen
630Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€28.300 P.J.gemiddeld per inwoner19% onder landelijk gemiddelde
€35.500 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger16% onder landelijk gemiddelde
90%van de werkenden is in loondienst
10%van de werkenden is zelfstandig
72%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Wapenveld
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Wapenveld

Verkoopprijs koop · Q4 2026
€540.750
gemiddeld▲ 20,0%
€517.250
mediaan▲ 30,0%
10 verkopen · t.o.v. Q3 2026
€/m² koop · Q4 2026
€4.147
gemiddeldstabiel
€4.262
mediaan▲ 4,9%
-3% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
39 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
36
verkopen in afgelopen jaar
126 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-3%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
15 dagen ▼ 45,7%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
6
verhuringen in afgelopen jaar
120 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-13%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Wapenveld
850
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Wapenveld
2.580
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Wapenveld

Uit wat voor huizen bestaat Wapenveld?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 59% is gebouwd tussen 1945 en 1990.

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Wapenveld?

Een koopwoning in Wapenveld werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €507.583 (€4.119 per m²). Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 20%.

Wie wonen er in Wapenveld?

Buurt Wapenveld telt 4.150 inwoners. Veel gezinnen: 37% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Wapenveld?

Het woningaanbod in Wapenveld is opvallend zuinig: 63% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 850 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Wapenveld?

Vanuit Wapenveld bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,7 km, een huisarts op 0,7 km, een treinstation op 7,0 km, een basisschool op 0,3 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Wat is het actuele woningaanbod in Wapenveld?

Op dit moment vind je in Wapenveld 28 koopwoningen en 2 huurwoningen.

Woningen Beoordeel jouw buurt
Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen