Wipstrik-Noord
OverijsselZwolleWipstrikWipstrik-Noord

Wipstrik-Noord, Zwolle – “Jaren 30 buurt dicht...”

Buurt in Zwolle

9.3
Bewoners geven Wipstrik-Noord een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 2 reacties
Bekijk
Wipstrik-Noord heeft 3.040 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 1.302 woningen in Wipstrik-NoordMomenteel staan er 7 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Wipstrik-NoordOp basis van geregistreerde woningen

Wipstrik-Noord bevindt zich in de provincie Overijssel, in de gemeente Zwolle, in de wijk Wipstrik De buurt heeft een totaal oppervlakte van 59 hectare, waarvan 58 hectare land en 1 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU01931200. Het postcodegebied is 8023AA-8025AR.

Twee bewoners beoordelen de buurt als uitstekend met een score van 9.3. Ze beschrijven het als 'Jaren 30 buurt dichtbij centrum en buitengebied' en 'Kindvriendelijke wijk'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Wipstrik-Noord telt 3.040 inwoners. Hiervan is 48,4% man en 51,6% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (28,8%). De overige leeftijden zijn 24,7% voor '45 tot 65 jaar', 20,2% voor '0 tot 15 jaar', 16,0% voor '65 jaar of ouder' en 10,2% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 55,1% is ongehuwd, 35,7% is gehuwd, 5,9% is gescheiden en 3,0% is verweduwd. 2.705 inwoners komen uit Nederland, 145 komen uit Europa en 195 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.330 huishoudens in Wipstrik-Noord. 33,1% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 31,2% huishoudens zonder kinderen en 35,7% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Wipstrik-Noord zijn er 2.400 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €45.200, wat €7.800 (21%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €37.300, wat €6.500 (21%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Wipstrik-Noord zijn hoogopgeleid. 61,1% heeft HBO of WO, 27,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 11,9% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 3.040 inwoners heeft ongeveer 74% betaald werk, wat neerkomt op 2.250 mensen. Dit is 9% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (84%), terwijl 16% als zelfstandige actief is. In Wipstrik-Noord ontvangt 16% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 420 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Wipstrik-Noord zijn er 1.302 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €450.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 21% huurwoningen en 79% koopwoningen. Van de woningen is 79% in particulier bezit, 5% in handen van woningcorporaties en 16% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Wipstrik-Noord zijn 1950-1970 (45%) en 1925-1950 (41%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 2 woningen te koop in Wipstrik-Noord. De nieuwste aangeboden woning is Herenweg 23 door Admono Makelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er 13 woningen verkocht in Wipstrik-Noord. Een woning werd gemiddeld in 34 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Wipstrik-Noord was afgelopen jaar €442.769. Dit is 2% lager dan de gemiddelde WOZ-waarde van €450.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.428.

Huurwoningen

Er zijn 2 woningen te huur in Wipstrik-Noord. De meest recentelijke woning is Vondelkade 52 aangeboden door www.dewoningzoeker.nl. Het afgelopen jaar zijn er 25 woningen verhuurd in Wipstrik-Noord. Een aanbod werd gemiddeld in 23 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Wipstrik-Noord.

Energie

In Wipstrik-Noord zijn er 1.331 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn F (25%), C (20%) en D (16%). Gemiddeld verbruikt een adres in Wipstrik-Noord 2.650 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 0% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.230 m³ per jaar 26% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
1,3 km
Apotheek
0,8 km
Ziekenhuis
0,8 km
Supermarkt
0,3 km
Treinstation
2,6 km
Dagverblijf
0,3 km
Basisschool
0,3 km
Middelbare school
0,7 km
Bekijk woningen in Wipstrik-Noord

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Wipstrik-Noord

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
9.3
Bewoners geven Wipstrik-Noord een uitstekende beoordeling
Deze score komt uit 2 reacties

Praat mee
9.5
Robbert
30-08-2023
Jaren 30 buurt dichtbij centrum en buitengebied

Heerlijke rustige buurt om in te wonen. Veel groen, rustige straten en veel jonge gezinnen. Lopend naar de stad voor een ijsje of terras, ook snel naar buitengebied om een rondje te wandelen

9.0
SEMS
13-08-2023
Kindvriendelijke wijk

Toegankelijke wijk, kindvriendelijk waar mensen naar elkaar om kijken. Mensen proberen hun steentje bij te dragen aan de buurt.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
440Eenpersoonshuishoudens
415Huishoudens zonder kinderen
475Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€37.300 P.J.gemiddeld per inwoner21% boven landelijk gemiddelde
€45.200 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger21% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Wipstrik-Noord in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Wipstrik

Cijfers van wijk Wipstrik vanwege beperkte data
Verkoopprijs koop · Q2 2026
€527.750
gemiddeld▲ 8,2%
€520.000
mediaan▲ 34,5%
6 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€5.219
gemiddeld▲ 22,0%
€4.997
mediaan▲ 20,5%
-19% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
29 dagen ▲ 434,4%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
36
verkopen in afgelopen jaar
91 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-19%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
20 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
8
verhuringen in afgelopen jaar
96 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-35%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Wipstrik-Noord
1.230
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Wipstrik-Noord
2.650
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Wipstrik-Noord

Welk type woningen overheerst in Wipstrik-Noord?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 53% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (45%).

Hoe duur zijn huizen in Wipstrik-Noord?

Een koopwoning in Wipstrik-Noord werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €420.291 (€4.609 per m²). Daarmee ligt het 19% onder het Nederlands gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in Wipstrik-Noord?

Buurt Wipstrik-Noord telt 3.040 inwoners. Veel gezinnen: 36% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat ligt er op loopafstand in Wipstrik-Noord?

Vanuit Wipstrik-Noord bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,3 km, een huisarts op 1,3 km, een treinstation op 2,6 km, een basisschool op 0,3 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk