Hoekwoning te koop: Gringelstraat 18, Heerlen
Verkocht onder voorbehoud
KopenHeerlenHoekwoningenGringelstraat 18

Gringelstraat 18

Schandelen, Heerlen

€ 318.000
Buurt Schandelen, HeerlenBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Ruim woonoppervlak van 180m²
180m² woonoppervlakte
Albert Heijn op 286m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een royale hoekwoning in Schandelen

Deze hoekwoning aan de Gringelstraat 18 in Heerlen heeft een woonoppervlak van 180 m² en een perceel van 145 m². Het bouwjaar 1970 en energielabel C geven een solide basis. Met een vraagprijs van € 318.000 is dit een marktconform aanbod, zeker in vergelijking met andere hoekwoningen in Heerlen.

De buurt Schandelen

Schandelen is een wijk met een mix van inwoners. Op basis van één beoordeling zegt een bewoner: "Over het algemeen is redelijk rustig in de wijk. Op een paar incidentjes na." De buurt telt 1.615 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een bovengemiddeld aandeel 65-plussers. De buurt Schandelen heeft een stedelijkheidsgraad van 1 (zeer sterk stedelijk).

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar Albert Heijn (om de hoek) of Jumbo (twee straten verder). Ook Jan Linders en Aldi zijn op loopafstand. Scholieren kunnen naar het Emmacollege voor Havo Mavo Vbo Lwoo (vijf minuten lopen) of het Techniekcollege Parkstad Limburg vmbo. De gemeente Heerlen biedt verder voldoende voorzieningen.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Ovida makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt15 december 2025
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 318.000
Prijs per m²€ 1.767
Woonoppervlakte180m²
Perceeloppervlakte145m²
Bouwjaar1970
EnergielabelC
BuurtSchandelen
WijkSchandelen-Grasbroek
GemeenteHeerlen

Locatie

Gringelstraat 18, Heerlen

Ervaringen uit de buurt

Redelijk · 1 bewoner

5.8
Britt
13-04-2025
Een buurt met erg veel verschillende soorten mensen

Ik merk dat er toch in onze omgeving wel vaker overlast is van daklozen of hangjongeren Ik hoor van de oudere bewoners in de wijk dat ze niet graag alleen buiten komen omdat ze zich niet echt heel veilig voelen Ik zelf ervaar dit niet zo maar ik ben opgegroeid in Heerlen en ik kan ook echt wel voor mezelf mijn mannetje staan Over het algemeen is redelijk rustig in de wijk Op een paar incidentjes na Ik vind t wel een prettige wijk omdat het gewoon goed bereikbaar is met de supermarkt en t centrum en station etc. Moet alleen wel bekennen dat ik als het donker is ook liever niet meer alleen over straat loopt De hygiëne in de wijk zou wat mij betreft echt wel een stuk beter mogen De prullenbakken zitten vaak overvol en stinken heel erg en hierdoor zie je ook steeds vaker ratten en dergelijke En qua groenvoorziening vind ik t best wel tegen vallen bij ons Veel bomen die weggehaald zijn etc Er was eerst veel meer groen en natuur

Buurt statistieken

Gegevens uit Schandelen

Inwoners1.615
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Schandelen

Woningvoorraad965
Gem. WOZ-waarde€ 163.000
Koopwoningen33%
Huurwoningen66%

Supermarkten

30 binnen 5 km

Albert Heijn
Schandelerboord 25
286m
Jumbo
Spoorsingel 81
494m
Jan Linders
Nobelstraat 48
860m

Scholen

53 binnen 5 km

SO De Pyler
Speciaal onderwijs · 323 leerlingen
349m
Emmacollege voor Havo Mavo Vbo Lwoo
Voortgezet onderwijs · 70 leerlingen
497m
Katholieke School voor Pro
Voortgezet onderwijs · 198 leerlingen
564m

Veelgestelde vragen

Over Gringelstraat 18, Heerlen

Welk energielabel heeft Gringelstraat 18?

De woning aan Gringelstraat 18 in Heerlen heeft energielabel C.

Is € 318.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van € 318.000 ligt boven de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€ 282.500) en de mediaan (€ 249.000). Wel is deze woning met 180 m² groter dan gemiddeld (164 m²). De prijs per m² is ongeveer € 1.767, terwijl het buurtgemiddelde € 2.059 per m² is. Daarmee lijkt de prijs marktconform, mede gezien het energielabel C en het ruime perceel.

Hoe veilig is de buurt Schandelen?

In de buurt zijn 86 misdrijven geregistreerd. Een bewoner geeft aan dat het over het algemeen rustig is, maar dat er incidenten voorkomen. 's Avonds voelt men zich niet altijd veilig. De hygiëne en het groen worden als verbeterpunten genoemd. Het is een gemengde wijk met zowel positieve als negatieve ervaringen.

Wat is de stedelijkheidsgraad van Schandelen?

Schandelen heeft een omgevingsadressendichtheid van 2.999 adressen per km², wat valt onder 'zeer sterk stedelijk' (mate van stedelijkheid 1). Dit betekent een dichte bebouwing en veel voorzieningen op korte afstand, zoals supermarkten, scholen en openbaar vervoer.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Het Emmacollege voor Havo Mavo Vbo Lwoo ligt op 497 meter, het Techniekcollege Parkstad Limburg vmbo op 573 meter, en de Katholieke School voor Pro op 564 meter. Ook is er voortgezet speciaal onderwijs (SO De Pyler) op 349 meter.

Hoe is het openbaar vervoer in Schandelen?

Het treinstation ligt op 1,0 km afstand, dus op ongeveer tien minuten lopen. Daarnaast zijn er busverbindingen in de buurt.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

De woning heeft energielabel C. Dat is een gemiddeld label voor een woning uit 1970. Het betekent dat de isolatie redelijk is, maar niet optimaal. Je kunt verwachten dat de stookkosten hoger zijn dan bij een A-label, maar lager dan bij een G-label. In de buurt heeft 100% van de koopwoningen label D of lager, dus deze woning scoort relatief goed.