Koopwoningen Elskamp, Ede
Bekijk het actuele aanbod koopwoningen in Elskamp, inclusief vraagprijzen, verkooptijden en buurtdata die je helpt bepalen of deze buurt bij je past.
Huizenprijzen en marktcijfers Elskamp, Ede
De koopmarkt in Elskamp is stevig. Van de 1.340 woningen in de buurt is 62% koopwoning, wat de buurt een duidelijk eigenaarsgezicht geeft. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op €295.000, iets onder het gemiddelde van de wijk Maandereng (€308.000) en een stuk lager dan het gemeentebrede gemiddelde van €387.000. Dat maakt Elskamp relatief betaalbaar binnen Ede.
De werkelijke transactieprijzen liggen hoger dan de WOZ-waarde doet vermoeden. In de afgelopen twaalf maanden werden 32 woningen verkocht met een gemiddelde koopprijs van €406.797. De bandbreedte liep van €375.000 tot €495.000, bij een gemiddeld woonoppervlak van 98 m². Dat komt neer op een prijs van circa €4.150 per vierkante meter. Voor actuele vraagprijzen en de gemiddelde verkooptijd van woningen die nu te koop staan, kun je het overzicht bovenaan deze pagina raadplegen. Koopwoningen in Elskamp zijn daarmee bereikbaarder geprijsd dan het gemeentegemiddelde, maar kopers doen er goed aan rekening te houden met de kloof tussen WOZ en marktprijs.
Wonen in Elskamp, Ede
Elskamp is een rustige woonbuurt in het zuidwestelijke deel van Ede, onderdeel van de wijk Maandereng. De buurt heeft een groen en ingetogen karakter: brede straten met voortuinen, veel rijwoningen en twee-onder-een-kapwoningen uit de jaren zeventig en tachtig, met hier en daar nieuwere invulling. Het is geen buurt die opvalt, maar dat is ook precies wat veel bewoners waarderen. Je woont er rustig, de straten zijn overzichtelijk en de sociale cohesie is merkbaar aanwezig.
Voor dagelijkse boodschappen is de buurt goed voorzien. Op fietsafstand liggen supermarkten als de Albert Heijn en Jumbo aan de Maanderbuurt en het nabijgelegen winkelcentrum Kernhem. Kinderen kunnen terecht op meerdere basisscholen in de directe omgeving, waaronder scholen in Maandereng-Oost en De Hoef. Sportverenigingen, speeltuinen en groenstroken zijn verspreid door de wijk aanwezig, wat de buurt aantrekkelijk maakt voor gezinnen met kinderen.
De bereikbaarheid per auto is goed: via de Maanderbuurt kom je snel op de N224, en de A12 en A30 zijn binnen tien minuten rijden bereikbaar. Treinreizigers gebruiken station Ede-Wageningen, op ongeveer twee kilometer afstand, met directe verbindingen naar Utrecht en Arnhem. Meerdere buslijnen verbinden de buurt met het centrum van Ede en omliggende wijken. Fietsen naar het stadscentrum duurt zo'n tien tot vijftien minuten.
Bewoners omschrijven Elskamp als een buurt waar je prettig en onopvallend kunt leven. Op de buurtpagina van Elskamp lees je wat bewoners zelf schrijven over het wonen hier. Een veelgehoord geluid: "Het is hier rustig en groen, de buren kennen elkaar en de kinderen kunnen veilig buiten spelen. Niet spectaculair, maar gewoon goed." Kritische noten gaan soms over de verkeersdruk op de Maanderbuurt in de spits en het beperkte horeca-aanbod in de directe omgeving.
Vergeleken met buurgemeenschappen als Maandereng-Oost en De Hoef heeft Elskamp een iets meer doorsnee woonkarakter, met minder variatie in woningtypen maar ook minder prijsdruk. Wie meer stedelijkheid zoekt, kan kijken naar Ede-Oost of Kernhem.
Past een koophuis in Elskamp bij jou als koper?
Elskamp trekt vooral gezinnen en veertigers die ruimte zoeken zonder de drukte van het centrum. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar, maar ook jonge gezinnen (25-45) zijn goed vertegenwoordigd. Met een gemiddelde koopprijs van ruim €406.000 is de buurt niet direct starters-terrein, al biedt de bandbreedte aan de onderkant van de markt (vanaf €375.000) nog enige ruimte. Wie overweegt te kopen, doet er verstandig aan snel te handelen: het aanbod is beperkt en woningen gaan regelmatig snel van de hand. Ben je nog niet zeker of kopen de juiste stap is, bekijk dan ook de huurwoningen in Elskamp als alternatief. Let bij bezichtigingen op de energieprestatie: het gemiddelde gasverbruik (860 m³) wijst op woningen die nog niet allemaal goed geïsoleerd zijn.
Wat bewoners zeggen over wonen in Elskamp
Bewoners geven Elskamp over het algemeen een positieve beoordeling. Groene omgeving, rust en veiligheid scoren het hoogst in de bewonersoordelen. Minder enthousiast zijn bewoners over de beperkte uitgaansmogelijkheden en het openbaar vervoer buiten de spitsuren. Een bewoner schrijft: "Elskamp is geen buurt die je van de sokken blaast, maar je woont er fijn. Veilig, groen, en de mensen kennen elkaar." Alle beoordelingen per categorie, inclusief scores voor veiligheid, voorzieningen en sfeer, vind je op de volledige buurtpagina van Elskamp.
Koopwoningen vergelijken in en rond Elskamp
Buurtje.nl bundelt het woningaanbod van meer dan 1.500 bronnen en combineert dat met bewonersreviews en wijkdata, zodat je niet alleen ziet wat er te koop staat, maar ook of de buurt bij je past. Vergelijk Elskamp met andere buurten in de wijk via het overzicht van koopwoningen in Maandereng, of verbreed je zoekgebied naar Ede-West, Ede-Veldhuizen of het totale aanbod van koopwoningen in Ede. Meer over de gemeente en haar wijken vind je op de website van gemeente Ede.
Veelgestelde vragen
Wat kost een koophuis in Elskamp?
In de afgelopen twaalf maanden werden 32 woningen verkocht in Elskamp met een gemiddelde koopprijs van €406.797. De verkoopprijzen liepen uiteen van €375.000 tot €495.000, bij een gemiddeld woonoppervlak van 98 m². Dat komt neer op ongeveer €4.150 per vierkante meter. Huis kopen in Elskamp is daarmee betaalbaarder dan het gemiddelde in de gemeente Ede, maar vraagt wel een stevig budget.
Wat is de WOZ-waarde in Elskamp?
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Elskamp bedraagt €295.000. Dat ligt iets onder het wijkgemiddelde van Maandereng (€308.000) en aanzienlijk lager dan het gemeentebrede gemiddelde van €387.000. De werkelijke transactieprijzen liggen echter een stuk hoger, rond de €406.000 gemiddeld, wat aangeeft dat de marktwaarde de WOZ-waarde ruimschoots overstijgt.
Hoe is het wonen in Elskamp?
Elskamp is een rustige, groene woonbuurt in het zuidwestelijke deel van Ede. De sfeer is ingetogen en woonbuurtachtig, met brede straten, voortuinen en een sterke sociale cohesie. Bewoners waarderen de rust, veiligheid en het groen, maar noemen soms het beperkte horeca-aanbod en de verkeersdruk op de Maanderbuurt als minpunten. Het is een buurt voor wie comfortabel en onopvallend wil leven.
Is Elskamp geschikt voor gezinnen met kinderen?
Ja, Elskamp is een populaire buurt voor gezinnen. Er zijn meerdere basisscholen op fietsafstand, veel speeltuinen en groenstroken, en de straten zijn rustig genoeg voor kinderen om buiten te spelen. De leeftijdsgroep 25-45 is goed vertegenwoordigd in de buurt, naast de grote groep 45-65-jarigen. Woningen zijn doorgaans ruim genoeg voor een gezin, met een gemiddeld oppervlak van 98 m².
Hoe is de bereikbaarheid van Elskamp?
Per auto is Elskamp goed bereikbaar: de N224 is snel te bereiken en de A12 en A30 liggen op circa tien minuten rijden. Station Ede-Wageningen, op ongeveer twee kilometer afstand, biedt directe treinverbindingen naar Utrecht en Arnhem. Meerdere buslijnen rijden door de buurt en verbinden Elskamp met het centrum van Ede. Fietsen naar het stadscentrum kost gemiddeld tien tot vijftien minuten.
Welk type woningen staan er te koop in Elskamp?
Het woningaanbod in Elskamp bestaat voornamelijk uit rijwoningen en twee-onder-een-kapwoningen, grotendeels gebouwd in de jaren zeventig en tachtig. Appartementen kopen in Elskamp is minder gebruikelijk; het aanbod bestaat overwegend uit grondgebonden eengezinswoningen. Het gemiddelde woonoppervlak van verkochte woningen lag het afgelopen jaar op 98 m². Voor het actuele aanbod en filters op woningtype kun je het overzicht bovenaan deze pagina raadplegen.
Hoe staat het met de energieprestatie van woningen in Elskamp?
Het gemiddelde gasverbruik in Elskamp bedraagt 860 m³ per jaar, wat aangeeft dat een deel van de woningvoorraad nog niet optimaal geïsoleerd is. Dit is een aandachtspunt bij het kopen in Elskamp, zeker bij oudere woningen uit de jaren zeventig en tachtig. Vraag bij bezichtigingen altijd naar het energielabel en de staat van isolatie, dakbedekking en verwarmingssysteem. Verduurzaming kan een flinke investering zijn maar verhoogt ook de woonkwaliteit en toekomstige waarde.
