Studio te koop: Achtergracht 45-1, Amsterdam
KopenAmsterdamStudio'sAchtergracht 45-1

Achtergracht 45-1

Utrechtsebuurt-Zuid, Amsterdam

€ 995.000
Buurt Utrechtsebuurt-Zuid, AmsterdamBekijk buurt
Albert Heijn op 175m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
37% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een studio met allure aan de Achtergracht

Deze studio van 27 m² aan de Achtergracht in Amsterdam is een zeldzaam pareltje in de grachtengordel. Het pand uit 1806 ademt historie, maar de woning is verrassend modern afgewerkt. Met een vraagprijs van €995.000 is dit een aanzienlijk bedrag voor een studio, maar de locatie en de charme maken het een bijzondere kans. Ter vergelijking: de gemiddelde prijs per m² voor studios in Amsterdam ligt lager, maar deze woning is uniek door zijn ligging en uitstraling.

Utrechtsebuurt-Zuid: levendig en centraal

De buurt Utrechtsebuurt-Zuid is een van de meest gewilde plekken van Amsterdam. Het is een dichte, stedelijke omgeving met een omgevingsadressendichtheid van 9488 adressen per km². Op basis van twee beoordelingen geven bewoners de buurt een 8,38. Een bewoner zegt: "Fijne buurt aardige mensen, winkels in de buurt parken scholen, ben zeer tevreden." Een ander noemt het "Hele fijne rustige buurt vriendelijke buren." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens (485) en relatief weinig gezinnen met kinderen (110).

Het dagelijks leven in de straat

De Achtergracht ligt in het hart van de stad, om de hoek van de Albert Heijn (175 m) en de SPAR (315 m). Voor de dagelijkse boodschappen hoef je dus niet ver. Ook scholen zijn dichtbij: ASVO (118 m) en Dr. E. Boekmanschool (582 m) zijn beide op loopafstand. De gemeente Amsterdam biedt daarnaast talloze restaurants, parken en culturele voorzieningen op steenworp afstand.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt deze woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Ankersmit Makelaars Amsterdam op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt5 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 995.000
Prijs per m²€ 36.852
Woonoppervlakte27m²
Perceeloppervlakte42m²
Bouwjaar1806
BuurtUtrechtsebuurt-Zuid
WijkDe Weteringschans
GemeenteAmsterdam

Locatie

Achtergracht 45-1, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 2 bewoners

8.3
HENNY
18-01-2026
Fijne buurt aardige mensen ,winkels in de buurt parken scholen ,ben zeer tevrden

Wij mijn man en ik wonen 26 jaarop de amstel wij kwamen uit de noorderdwarsstraat bij de prinsen gracht wij zijn hiererg tevreden.wonen er erg gezellig ,hele aardige buren behulpzaam nu wat minder ivbmet leeftijd Ontzettend fijn wonen, hier zeer lieve mensen om ons heen en hebben daar ook goed kontakt mee ,en kan ik en mijn man iemand helpen dan doe ikdat ook iemand die zijn vrouw verloor .goed kontakt met de buren ,,klein woordje kan mensen goed doen ,het pand word en is goed onderhouden word keurig schoongemaakt etc ,niks dan lof voor het pand en monteurs op de prinsengracht ...hoek prinsengracht ,wonen hier nu 30j ongeveer .en zijn tevreden mensen en hopen nog lang hier te mogen zijn Fam fakkeldij amstel 298 G

8.5
MEVR FAKKELDIJ
29-12-2025
Wij mijnman en ik wonen er 25 jaar

Hele fijne rustige buurt vriendelijke buren elkaar helpen omkijken naar elkaar ,zo nodig....wij zijn tevreden mensen ,,,,wij hopen nog lang te genieten van ons stekkie ,aan de amstel ,,,

Buurt statistieken

Gegevens uit Utrechtsebuurt-Zuid

Inwoners1.220
Mannen50%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Utrechtsebuurt-Zuid

Woningvoorraad797
Gem. WOZ-waarde€ 749.000
Koopwoningen39%
Huurwoningen60%

Supermarkten

155 binnen 5 km

Albert Heijn
Frederiksplein 1
175m
SPAR
Nieuwe Kerkstraat 65
315m
AH to go
Metrostation Weesperpln 1
420m

Scholen

205 binnen 5 km

ASVO
Basisonderwijs · 319 leerlingen
118m
Dr. E. Boekmanschool
Basisonderwijs · 388 leerlingen
582m
OBS Aldoende
Basisonderwijs · 379 leerlingen
663m

Veelgestelde vragen

Over Achtergracht 45-1, Amsterdam

Is €995.000 een realistische prijs voor een studio van 27 m²?

De vraagprijs van €995.000 is fors hoger dan de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€472.500) en ook hoger dan de gemiddelde verkoopprijs van €743.778. De prijs per m² (€36.852) ligt ver boven het buurtgemiddelde van €10.972 per m². Dit komt door de unieke ligging in de grachtengordel en het historische pand. Of de prijs realistisch is, hangt af van wat je over hebt voor deze specifieke locatie en uitstraling.

Hoe is de buurt Utrechtsebuurt-Zuid om in te wonen?

De buurt wordt door bewoners zeer gewaardeerd met een gemiddelde score van 8,38. Ze noemen het een fijne, rustige buurt met vriendelijke buren en goede voorzieningen. Het is een dichtbevolkt stedelijk gebied met veel eenpersoonshuishoudens. De omgevingsadressendichtheid is hoog (9488 adressen per km²), wat typerend is voor het centrum van Amsterdam.

Wat is het energielabel van deze woning?

In de buurt hebben alle beschikbare koopwoningen energielabel C. Het pand is gebouwd in 1806, dus het is aannemelijk dat de isolatie niet modern is.

Zijn er parken of groen in de buurt?

Ja, op slechts 100 meter afstand is een park of plantsoen te vinden. De buurt heeft een park_of_plantsoen_afstand van 0,1 km, dus groen is letterlijk om de hoek. Daarnaast zijn er diverse grachten en bomenrijke straten in de omgeving.

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn in de meest recente meting 75 misdrijven geregistreerd. Dit aantal is relatief laag voor een dichtbevolkt stadscentrum. Bewoners geven in reviews aan dat de buurt rustig en veilig aanvoelt, met behulpzame buren.

Wat is de gemiddelde verkooptijd van woningen in deze buurt?

De gemiddelde verkooptijd van koopwoningen in de buurt is 87 dagen. Dit is een indicatie van de doorlooptijd. Voor deze specifieke studio is de verkooptijd nog niet bekend, maar de unieke prijsstelling kan invloed hebben op de tijd die nodig is om een koper te vinden.