Studio te koop: Laurierstraat 186-1, Amsterdam
KopenAmsterdamStudio'sLaurierstraat 186-1

Laurierstraat 186-1

Elandsgrachtbuurt, Amsterdam

€ 440.000
Buurt Elandsgrachtbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ekoplaza op 293m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
37% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Studio in de Jordaan

Deze studio aan de Laurierstraat ademt de sfeer van de Jordaan: oude grachtenpanden, rommelige straatjes en een levendige mix van winkels en kroegjes. Met 43 m² woonoppervlak is het een compacte, maar complete woning met energielabel B. De vraagprijs van €440.000 is aan de scherpe kant vergeleken met andere studios in Amsterdam.

Buurt Elandsgrachtbuurt

De Elandsgrachtbuurt is een geliefd stukje Amsterdam. Een bewoner zegt: "Ik vind de elandsgracht buurt geweldig, eigenlijk ook de Jordaan. Veel vaste gezichten dus iedereen is wel een beetje bekend bij elkaar." Een ander noemt het "gezellig met veel winkels en horeca in de buurt." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden. Meer over de buurt Elandsgrachtbuurt.

Leven in de straat

Doordeweeks haal je je brood bij Ekoplaza om de hoek (twee straten verder) of bij Albert Heijn op vijf minuten lopen. Voor de kinderen is de 14e Montessorischool De Jordaan op loopafstand, net als Basisschool Dr. Rijk Kramer. De gemeente Amsterdam biedt verder talloze voorzieningen op korte afstand.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder VHM Makelaars Amsterdam B.V. op Vastgoed Nederland, Funda en Pararius.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt9 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 440.000
Prijs per m²€ 10.233
Woonoppervlakte43m²
Perceeloppervlakte195m²
Bouwjaar1933
EnergielabelB
BuurtElandsgrachtbuurt
WijkJordaan
GemeenteAmsterdam

Locatie

Laurierstraat 186-1, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 3 bewoners

9.0
Ayoub
11-11-2023
Gezellige buurt met vaste gezichten

Ik vind de elandsgracht buurt geweldig, eigenlijk ook de Jordaan. Veel vaste gezichten dus iedereen is wel een beetje bekend bij elkaar. De Jordaan kent ook een groot portie geschiedenis met namen zoals André Hazes, Willem Holleeder en tante Leen. Kortom een leuke buurt waar veel is gebeurd terug in de tijd en hele fijne buren!

8.4
Esmee
29-08-2023
Woon hier prettig

Deze buurt is echt een stukje Amsterdam. Oude grachtjes, beetje rommelig, maar wel gezellig. Je hebt daar die winkeltjes en kroegjes, echt een mix van alles. met de tram ben je zo in het centrum, dus dat is top. Toeristen? Ja, die zie je wel, maar het stoort niet echt. Voel me er best veilig, ondanks de drukte.

9.0
Kleine Rooie
27-08-2023
Gezellig

Het is hier gezellig met veel winkels en horeca in de buurt. Mijn straat wordt naar mijn mening teveel bezocht door hangjongeren, mijn buren lijken ook dat wel gezellig te vinden. Weinig tot geen last van criminaliteit. Goede verbinding met openbaar vervoer.

Buurt statistieken

Gegevens uit Elandsgrachtbuurt

Inwoners4.310
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Elandsgrachtbuurt

Woningvoorraad2.966
Gem. WOZ-waarde€ 576.000
Koopwoningen24%
Huurwoningen75%

Supermarkten

152 binnen 5 km

Ekoplaza
Elandsgracht 118
293m
Albert Heijn
Elandsgracht 13A
308m
Dirk
2e Hugo de Grootstraat 43
366m

Scholen

219 binnen 5 km

14e Montessorischool De Jordaan
Basisonderwijs · 372 leerlingen
255m
Jordaan College - iHub onderwijs (voorheen Altra)
Speciaal onderwijs · 71 leerlingen
260m
Basisschool Dr. Rijk Kramer
Basisonderwijs · 361 leerlingen
396m

Veelgestelde vragen

Over Laurierstraat 186-1, Amsterdam

Welk energielabel heeft Laurierstraat 186-1?

De woning aan Laurierstraat 186-1 in Amsterdam heeft energielabel B.

Is €440.000 een realistische prijs voor deze studio?

De vraagprijs van €440.000 ligt 44% onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€784.545). Houd er rekening mee dat het om een studio van 43 m² gaat, terwijl het buurtgemiddelde 100 m² is. De prijs per m² is met €10.233 wel hoger dan het buurtgemiddelde van €8.588. Het is dus een relatief hoge prijs per vierkante meter, maar de totale prijs is laag voor de buurt.

Hoe is de buurt Elandsgrachtbuurt om in te wonen?

Bewoners waarderen de buurt met een gemiddeld cijfer van 8,79. Ze noemen het gezellig, met vaste gezichten en een mix van winkels en horeca. De buurt heeft een rijke geschiedenis en voelt veilig, ondanks de drukte. Wel wordt melding gemaakt van hangjongeren in de straat. De stedelijkheidsgraad is zeer hoog (omgevingsadressendichtheid 11.830).

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Deze studio heeft energielabel B. Dat betekent dat de woning redelijk zuinig is. In de buurt heeft 55,6% van de koopwoningen label A en 11,1% label B. Label B is dus bovengemiddeld zuinig voor de buurt. Je kunt lagere stookkosten verwachten dan bij een woning met label C of lager.

Zijn er scholen en supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand: Ekoplaza op 293 meter, Albert Heijn op 308 meter en Dirk op 366 meter. Ook zijn er basisscholen zoals de 14e Montessorischool De Jordaan (255 meter) en Basisschool Dr. Rijk Kramer (396 meter). Voor voortgezet onderwijs is de dichtstbijzijnde school op 600 meter.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2,6 km afstand. De buurt heeft goede tramverbindingen, zoals bewoners aangeven: "met de tram ben je zo in het centrum." De exacte lijnen worden niet genoemd, maar de hoge stedelijkheidsgraad zorgt voor veel OV-mogelijkheden.