Studio te koop: Pelmolenstraat 1, Breda
Verkocht onder voorbehoud
KopenBredaStudio'sPelmolenstraat 1

Pelmolenstraat 1

Schorsmolen, Breda

€ 185.000
Buurt Schorsmolen, BredaBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Albert Heijn op 108m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
43% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een studio in het centrum van Breda

Deze studio aan de Pelmolenstraat 1 is een knusse woning in het hart van Breda. Met 37 m² woonoppervlak en energielabel C is het een betaalbare optie voor wie zelfstandig wil wonen. De woning uit 1900 heeft karakter, maar vraagt ook om een kritische blik op onderhoud. De vraagprijs van €185.000 is aan de lage kant vergeleken met andere studios in Breda.

Buurt Schorsmolen

De buurt Schorsmolen is een levendig stadsdeel met veel voorzieningen op loopafstand. Op basis van drie beoordelingen geven bewoners een gemiddeld rapportcijfer van 5,8. Een bewoner zegt: "Mijn buurt is veilig en dichtbij alle winkels, soms krijg ik last van fietsen tijdens een festival of speciale evenementen, maar over het algemeen is het prima om hier te wonen." Een andere bewoner noemt het een "rustige buurt" en woont er al zes jaar zonder onaangename ervaringen. Wel is er kritiek: "veel drugs verslaafde en daklozen die hier rondhangen." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens (2005) en jonge volwassenen.

Leven in de straat

In de straat begint de dag met een bezoek aan de Albert Heijn om de hoek (108 m). Voor de lunch kun je terecht bij Ekoplaza (265 m) of een van de andere supermarkten in de buurt. Kinderen gaan naar basisscholen zoals Kbs De Weerijs (440 m) of Nutsbasisschool Boeimeer (980 m). De gemeente Breda biedt verder tal van voorzieningen, van restaurants tot parken, allemaal op loopafstand.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Zuyderleven Makelaars op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 185.000
Prijs per m²€ 5.000
Woonoppervlakte37m²
Perceeloppervlakte135m²
Bouwjaar1900
EnergielabelC
BuurtSchorsmolen
WijkBreda centrum
GemeenteBreda

Locatie

Pelmolenstraat 1, Breda

Ervaringen uit de buurt

Redelijk · 3 bewoners

3.8
olivier
12-05-2025
junkenhol

veel drugs verslaafde en daklozen die hier rondhangen. voor de deur lijkt het op een vuilstort niemand ruimt het op gemeente doet er niks aan

7.6
Dee
30-11-2023
Dichtbij alle winkels

Mijn buurt is veilig en dichtbij alle winkels, soms krijg ik last van fietsen tijdens een festival of speciale evenementen, maar over het algemeen is het prima om hier te wonen

6.0
Kimberley
29-07-2023
Rustige buurt

Ik ben al 6 jaar woonzaam in deze wijk. En ik heb nooit onaangename ervaringen gehad.

Buurt statistieken

Gegevens uit Schorsmolen

Inwoners3.590
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Schorsmolen

Woningvoorraad2.309
Gem. WOZ-waarde€ 241.000
Koopwoningen19%
Huurwoningen81%

Supermarkten

43 binnen 5 km

Albert Heijn
Haagdijk 108
108m
Ekoplaza
Nieuwe Haagdijk 7
265m
Albert Heijn
Nieuwstraat 45
333m

Scholen

71 binnen 5 km

De Singel SO
Speciaal onderwijs · 109 leerlingen
341m
Kbs De Weerijs
Basisonderwijs · 155 leerlingen
440m
Nutsbasisschool Boeimeer
Basisonderwijs · 198 leerlingen
980m

Veelgestelde vragen

Over Pelmolenstraat 1, Breda

Welk energielabel heeft Pelmolenstraat 1?

De woning aan Pelmolenstraat 1 in Breda heeft energielabel C.

Is €185.000 een realistische prijs voor deze studio?

De vraagprijs van €185.000 ligt fors onder het buurtgemiddelde van €377.250 voor koopwoningen in Schorsmolen. Houd er rekening mee dat deze studio met 37 m² kleiner is dan het gemiddelde (82 m²). De prijs per m² is ongeveer €5.000, terwijl het buurtgemiddelde €4.600 per m² is. Het is dus niet extreem goedkoop per vierkante meter, maar wel een relatief lage instapprijs voor een zelfstandige woning in het centrum.

Hoe veilig is de buurt Schorsmolen?

Uit buurtreviews blijkt dat bewoners verdeeld zijn over de veiligheid. Een bewoner noemt de buurt veilig en dichtbij winkels, terwijl een ander klaagt over drugsverslaafden en daklozen die rondhangen. Het aantal misdrijven in de buurt is 412, maar zonder context is dat lastig te duiden.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor mijn energiekosten?

Deze studio heeft energielabel C. Dat is redelijk gemiddeld voor een woning uit 1900. In de buurt heeft 40% van de koopwoningen label C. Label C betekent dat de woning niet extreem zuinig is, maar ook niet heel slecht. Je kunt verwachten dat de energiekosten hoger zijn dan bij een nieuwbouwwoning, maar lager dan bij een woning met label G. Exacte bedragen zijn niet te geven zonder verbruiksgegevens.

Zijn er parkeermogelijkheden in de buurt?

In het centrum van Breda is parkeren vaak een uitdaging. De omgevingsadressendichtheid is zeer hoog (4092 adressen per km²), wat duidt op een dichtbebouwde omgeving. Er is geen specifieke parkeerinformatie in de gegevens, maar in de binnenstad geldt meestal betaald parkeren of een vergunningenstelsel. Het is aan te raden om bij de gemeente te informeren naar de mogelijkheden.

Hoe is het openbaar vervoer vanaf deze woning?

Het treinstation Breda ligt op 1,4 km afstand, ongeveer 15 minuten lopen. Dat is redelijk dichtbij voor een centrumlocatie. De exacte verbindingen kun je checken.