Tussenwoning te koop: Berkenrodesteeg 6, Haarlem
KopenHaarlemTussenwoningenBerkenrodesteeg 6

Berkenrodesteeg 6

Binnenstad, Haarlem

€ 545.000
Buurt Binnenstad, HaarlemBekijk buurt
Jumbo op 435m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
44% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een historische tussenwoning in hartje Haarlem

Deze tussenwoning aan de Berkenrodesteeg ademt geschiedenis: het bouwjaar 1600 maakt het een van de oudere panden in de Binnenstad. Met 74 m² woonoppervlak en een kleine stadstuin van 33 m² is het een compacte, karakteristieke woning. De vraagprijs van €545.000 ligt 27% onder het buurtgemiddelde van €742.000, wat deze woning relatief scherp geprijsd maakt vergeleken met andere tussenwoningen in Haarlem.

De buurt Binnenstad

De Binnenstad is de levendige historische kern van Haarlem, met smalle straatjes, monumenten en een mix van winkels en horeca. Op basis van één beoordeling zegt een bewoner: "Mooie buurt...winkels dichtbij bus verbindingen dichtbij bij" en "Gezellig....veel beplanting mooie straatverlichting en super hier te mogen wonen." De buurt telt ruim 3.200 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een jonge populatie (44% is 25-45 jaar). Het is een zeer stedelijke omgeving met een hoge dichtheid. Bekijk meer over de buurt Binnenstad.

Leven in de straat

Doordeweeks haal je je brood bij een van de supermarkten om de hoek: Jumbo, Dekamarkt of Albert Heijn, alle drie op een paar minuten lopen. Voor schoolgaande kinderen is de Veronica Jenaplanschool twee straten verder, en het Stedelijk Gymnasium Haarlem ligt op loopafstand. Ook de bibliotheek en diverse restaurants zijn binnen vijf minuten bereikbaar. De gemeente Haarlem biedt een compleet stedelijk voorzieningenniveau.

Over deze advertentie

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Overspaern Makelaardij op Funda. Het energielabel staat niet in de advertentie, dus het is niet bekend hoe zuinig de woning is.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 545.000
Prijs per m²€ 7.365
Woonoppervlakte74m²
Perceeloppervlakte33m²
Bouwjaar1600
BuurtBinnenstad
WijkOude Stad
GemeenteHaarlem

Locatie

Berkenrodesteeg 6, Haarlem

Ervaringen uit de buurt

Uitstekend · 1 bewoner

10
Sannie Jager
11-07-2025
Mooie buurt...winkels dichtbij bus verbindingen dichtbij bij

Gezellig....veel beplanting mooie straatverlichting en super hier te mogen wonen

Buurt statistieken

Gegevens uit Binnenstad

Inwoners3.285
Mannen53%
Vrouwen47%

Woningmarkt

Gegevens uit Binnenstad

Woningvoorraad1.981
Gem. WOZ-waarde€ 505.000
Koopwoningen36%
Huurwoningen64%

Supermarkten

48 binnen 5 km

Jumbo
Gedempte Oude Gracht 66
435m
Dekamarkt
Gedempte oude gracht 56-58
443m
Albert Heijn
Kruisstraat 10
453m

Scholen

102 binnen 5 km

Veronica Jenaplanschool
Basisonderwijs · 233 leerlingen
268m
Stedelijk Gymnasium Haarlem
Voortgezet onderwijs · 823 leerlingen
418m
Openbare Basisschool De Kring
Basisonderwijs · 518 leerlingen
618m

Veelgestelde vragen

Over Berkenrodesteeg 6, Haarlem

Is €545.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €545.000 ligt 27% onder het gemiddelde van €742.000 in de buurt Binnenstad. De gemiddelde verkoopprijs in de buurt was €556.510, dus de vraagprijs is marktconform. Houd er rekening mee dat het woonoppervlak met 74 m² kleiner is dan het buurtgemiddelde van 99 m².

Hoe oud is de woning en wat betekent dat voor onderhoud?

Het bouwjaar is 1600, wat betekent dat het pand historisch is. In de buurt is 92,9% van de woningen gebouwd voor 1945. Een oudere woning kan vragen om onderhoud aan fundering, dak of isolatie, maar de staat is niet uit de advertentie op te maken.

Wat is het energielabel van deze woning?

Het energielabel staat niet in de advertentie. In de buurt heeft 44,4% van de woningen label A, 22,2% label B en 22,2% label D of lager. Zonder label is het onduidelijk hoe energiezuinig deze woning is.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation van Haarlem ligt op 1,1 km afstand, ongeveer tien minuten lopen. Daarnaast zijn er busverbindingen in de buurt, zoals bewoners aangeven.

Zijn er parkeermogelijkheden in de buurt?

De Binnenstad is een zeer stedelijk gebied met een hoge dichtheid. Parkeren kan een uitdaging zijn, maar er zijn parkeergarages en straatparkeren met vergunning. De advertentie geeft geen specifieke informatie over parkeren bij de woning.

Wat voor voorzieningen zijn er in de buurt?

Op loopafstand vind je meerdere supermarkten (Jumbo, Dekamarkt, Albert Heijn), restaurants, een bibliotheek en scholen zoals de Veronica Jenaplanschool en het Stedelijk Gymnasium Haarlem. Ook een huisartsenpraktijk is dichtbij.

Hoe veilig is de Binnenstad?

In de buurt zijn 398 misdrijven geregistreerd, maar dat getal zegt niets over de specifieke straat. De bewoner in de review noemt de buurt "gezellig" en "mooi", wat wijst op een positieve ervaring.