Tussenwoning te koop: Groenlandstraat 20, Amsterdam
KopenAmsterdamTussenwoningenGroenlandstraat 20

Groenlandstraat 20

De Aker-Oost, Amsterdam

€ 695.000
Buurt De Aker-Oost, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 170m²
59% groter dan gemiddeld in de buurt
Populaire buurt voor doorstromers
32% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Een royale tussenwoning in Amsterdam

Deze tussenwoning aan de Groenlandstraat in Amsterdam is een echte verrassing: 170 m² woonoppervlak, gebouwd in 2003 en voorzien van energielabel A. Dat is een flinke bak ruimte, zeker voor een stadswoning. De woning staat in De Aker-Oost, een rustige buurt in Nieuw-West. Met een vraagprijs van €695.000 zit je wel aan de hoge kant voor de buurt, want gemiddeld vragen ze hier €554.538 voor een koopwoning. Maar dan krijg je ook veel meer vierkante meters dan gemiddeld. Bekijk ook andere tussenwoningen in Amsterdam voor een idee van het aanbod.

De buurt: De Aker-Oost

De Aker-Oost is een groene, rustige wijk met veel eengezinswoningen. Het is een echte gezinsbuurt: bijna de helft van de huishoudens heeft kinderen. De sfeer is relaxed, met parken en plantsoenen om de hoek. Op basis van de beschikbare gegevens zijn er geen bewonersreviews om te delen, maar de cijfers spreken voor zich: het is een veilige buurt met een laag aantal misdrijven. De buurt De Aker-Oost is een fijne plek om te wonen.

Leven in de straat

's Ochtends haal je snel een broodje bij de Jumbo, die op vijf minuten lopen ligt. Ook de Albert Heijn is om de hoek. Voor de kinderen is er basisschool De Odyssee twee straten verder, en ook Het Bovenland en De Horizon zijn dichtbij. De middelbare school Yuverta vmbo Amsterdam-West zit er ook vlakbij. Kortom, dagelijkse boodschappen en school zijn makkelijk te voet te doen. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Over deze aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Forte Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 695.000
Prijs per m²€ 4.088
Woonoppervlakte170m²
Perceeloppervlakte119m²
Bouwjaar2003
EnergielabelA
BuurtDe Aker-Oost
WijkDe Aker
GemeenteAmsterdam

Locatie

Groenlandstraat 20, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit De Aker-Oost

Inwoners5.835
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit De Aker-Oost

Woningvoorraad2.102
Gem. WOZ-waarde€ 585.000
Koopwoningen68%
Huurwoningen32%

Supermarkten

49 binnen 5 km

Jumbo
Pieter Calandlaan 808
541m
Albert Heijn
Pieter Calandlaan 212A
706m
Vomar
Dijkgraafplein 409
1012m

Scholen

86 binnen 5 km

De Odyssee
Basisonderwijs · 415 leerlingen
215m
Yuverta vmbo Amsterdam-West
Voortgezet onderwijs · 271 leerlingen
368m
Basisschool Het Bovenland
Basisonderwijs · 282 leerlingen
387m

Veelgestelde vragen

Over Groenlandstraat 20, Amsterdam

Welk energielabel heeft Groenlandstraat 20?

De woning aan Groenlandstraat 20 in Amsterdam heeft energielabel A.

Is €695.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €695.000 ligt 25% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€554.538). Maar deze woning is met 170 m² ook 59% groter dan het buurtgemiddelde van 107 m². De prijs per m² is ongeveer €4.088, terwijl het buurtgemiddelde €5.641 per m² is. Dus per vierkante meter is het relatief gunstig. Of de prijs realistisch is, hangt af van de staat en afwerking, maar de cijfers laten zien dat je veel waar voor je geld krijgt.

Hoe is de bereikbaarheid van deze woning met het openbaar vervoer?

Wel zijn er bus- en tramlijnen in de buurt, al worden die niet specifiek in de gegevens genoemd. Voor fietsers is Amsterdam natuurlijk goed bereikbaar. De auto is ook een optie, met snelwegen in de buurt, maar exacte afstanden zijn niet vermeld.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

De woning heeft energielabel A, wat betekent dat hij zeer zuinig is. Je kunt dus relatief lage stookkosten verwachten. In de buurt heeft 61,5% van de koopwoningen ook label A, dus dit is een goede score. Het is een woning uit 2003, dus gebouwd met moderne isolatie en installaties.

Hoe veilig is de buurt De Aker-Oost?

De Aker-Oost is een veilige buurt. In de CBS-data staat dat er in totaal 188 misdrijven zijn geregistreerd, wat voor een wijk met bijna 6.000 inwoners relatief laag is. Het is een rustige gezinsbuurt met veel groen. Er zijn geen specifieke veiligheidsissues bekend uit de beschikbare gegevens.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn diverse basisscholen op loopafstand. De Odyssee ligt op 215 meter, Basisschool Het Bovenland op 387 meter en Openbare Daltonbasisschool De Horizon op 440 meter. Voor voortgezet onderwijs is Yuverta vmbo Amsterdam-West op 368 meter. Ook is er een school voor speciaal basisonderwijs in de buurt. Kortom, voor jonge gezinnen is het een prima locatie.