Tussenwoning te koop: Voorhaven 18, Edam
Verkocht onder voorbehoud

Voorhaven 18

Edam-Oude kom, Edam-Volendam

€ 835.000
Buurt Edam-Oude kom, EdamBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Ruim woonoppervlak van 141m²
141m² woonoppervlakte
Populaire buurt voor doorstromers
32% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Een historisch huis in het hart van Edam

Deze tussenwoning aan de Voorhaven in Edam ademt geschiedenis. Het pand uit 1560 is een van de oudste van de stad en combineert authentieke charme met een woonoppervlak van 141 m². De ligging aan de gracht geeft het een bijzondere sfeer. Met een vraagprijs van €835.000 is dit een marktconform aanbod voor een woning met zoveel karakter, zeker vergeleken met andere tussenwoningen in Edam-Volendam.

De buurt Edam-Oude kom

De buurt Edam-Oude kom is de historische kern van Edam, met smalle straatjes, grachten en monumentale panden. Het is een levendige buurt met een mix van bewoners: van gezinnen tot ouderen. De omgevingsadressendichtheid is 1152, wat duidt op een matig stedelijk gebied. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de sfeer is typisch voor een oude binnenstad: knus en dorps.

Leven in de straat

's Ochtends haal je verse broodjes bij de Albert Heijn op twee straten verder, of loop je naar de Vomar voor de wekelijkse boodschappen. Voor de kinderen is De Nieuwe School om de hoek, een Jenaplanschool op loopafstand. Ook de Oecumenische Basisschool De Trimaran en de Openbare Basisschool De Piramide zijn vlakbij. De gemeente Edam-Volendam biedt een fijne mix van historie en voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Kocken Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 835.000
Prijs per m²€ 5.922
Woonoppervlakte141m²
Bouwjaar1560
BuurtEdam-Oude kom
WijkEdam
GemeenteEdam-Volendam

Locatie

Voorhaven 18, Edam

Buurt statistieken

Gegevens uit Edam-Oude kom

Inwoners2.730
Mannen48%
Vrouwen52%

Supermarkten

7 binnen 5 km

Albert Heijn
Langemeerstraat 2 B
702m
Vomar
Wieringenlaan 1
1185m
Vomar
Burgemeester Van Baarstraat 38-40
1789m

Scholen

14 binnen 5 km

De Nieuwe School. Jenaplanonderwijs.
Basisonderwijs · 191 leerlingen
333m
Oecumenische Basisschool De Trimaran
Basisonderwijs · 320 leerlingen
552m
Openbare Basisschool De Piramide
Basisonderwijs · 65 leerlingen
702m

Veelgestelde vragen

Over Voorhaven 18, Edam

Is €835.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €835.000 is marktconform voor een historische tussenwoning van 141 m² in de oude kom van Edam. Het bouwjaar 1560 maakt het een uniek object, maar brengt ook onderhoud met zich mee. Vergelijkbare woningen in de buurt zijn schaars, dus de prijs weerspiegelt de zeldzaamheid en de centrale ligging.

Wat is de ligging van deze woning ten opzichte van voorzieningen?

De woning ligt in het centrum van Edam, op loopafstand van supermarkten (Albert Heijn op 700 m), basisscholen (De Nieuwe School op 333 m) en een restaurant op 400 m. Het treinstation is 8,4 km verderop, dus je bent aangewezen op de auto of bus voor verder reizen.

Hoe is de buurt Edam-Oude kom om in te wonen?

Edam-Oude kom is een historische buurt met veel karakter. Er wonen 2730 mensen, waarvan een derde 65 jaar of ouder. Het is een rustige, veilige omgeving met 104 misdrijven per jaar. De buurt heeft een matige stedelijkheid en biedt een dorps gevoel met stedelijke voorzieningen.