Twee-onder-één-kap te koop: Barendsestraat 2, Haarlem
Verkocht onder voorbehoud
KopenHaarlem2-onder-1-kapwoningenBarendsestraat 2

Barendsestraat 2

Rozenprieel-noord, Haarlem

€ 575.000
Buurt Rozenprieel-noord, HaarlemBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 121m²
92% groter dan gemiddeld in de buurt
AI-samenvatting

Een karakteristiek huis in Haarlem

Deze twee-onder-één-kapwoning uit 1899 ademt historie. Met 121 m² woonoppervlak is het ruim, en het energielabel B maakt het verrassend zuinig voor een woning van deze leeftijd. De vraagprijs van €575.000 is aan de hoge kant vergeleken met het buurtgemiddelde, maar de woning is ook een stuk groter. Bekijk ook het aanbod van twee onder een kapwoningen in Haarlem.

Rozenprieel-noord: een fijne buurt

De buurt Rozenprieel-noord scoort een 9,5 uit één review. Een bewoner zegt: "Mijn buurt is fijn en sociaal. Veel mooie binnentuinen. Studenten, ouderen en gezinnen bij elkaar." De buurt heeft een mix van bewoners, met veel 25-45-jarigen en eenpersoonshuishoudens. Het is een stedelijke omgeving met een hoge dichtheid.

Het dagelijks leven

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Vomar, om de hoek. Ook de Dekamarkt en Albert Heijn zijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar de Veronica Jenaplanschool, twee straten verder, of de Dreefschool, op tien minuten lopen. De gemeente Haarlem biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Centraal Makelaardij Haarlem B.V. op Vastgoed Nederland aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt24 maart 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 575.000
Prijs per m²€ 4.752
Woonoppervlakte121m²
Perceeloppervlakte68m²
Bouwjaar1899
EnergielabelB
BuurtRozenprieel-noord
WijkHaarlemmerhoutkwartier
GemeenteHaarlem

Locatie

Barendsestraat 2, Haarlem

Ervaringen uit de buurt

Uitstekend · 1 bewoner

9.5
Anna
10-10-2025
Gezellig

Mijn buurt is fijn en sociaal. Veel mooie binnentuinen . Studenten, ouderen en gezinnen bij elkaar. Uitzicht op het Spaarne. Geweldig dat bootverkeer het hele jaar door. Goede bus verbindingen en op loopafstand van het centrum.

Buurt statistieken

Gegevens uit Rozenprieel-noord

Inwoners1.415
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Rozenprieel-noord

Woningvoorraad741
Gem. WOZ-waarde€ 430.000
Koopwoningen36%
Huurwoningen64%

Supermarkten

47 binnen 5 km

Vomar
Bakkerstraat 11
204m
Dekamarkt
Schalkwijkerstraat 149
441m
Albert Heijn
Grote Houtstraat 182
454m

Scholen

102 binnen 5 km

Veronica Jenaplanschool
Basisonderwijs · 233 leerlingen
397m
Dreefschool
Basisonderwijs · 411 leerlingen
541m
De Talenten
Basisonderwijs · 147 leerlingen
662m

Veelgestelde vragen

Over Barendsestraat 2, Haarlem

Welk energielabel heeft Barendsestraat 2?

De woning aan Barendsestraat 2 in Haarlem heeft energielabel B.

Is €575.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €575.000 ligt boven de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€465.556) en ook boven de gemiddelde vraagprijs (€450.000). Maar deze woning is met 121 m² flink groter dan het buurtgemiddelde van 63 m². De prijs per m² is ongeveer €4.752, terwijl het buurtgemiddelde voor koopwoningen €7.143 per m² is. Dat maakt de prijs relatief gunstig per vierkante meter.

Hoe oud is de woning en wat betekent dat voor onderhoud?

De woning is gebouwd in 1899, dus ruim 125 jaar oud. Dat betekent dat je rekening moet houden met karakteristieke elementen, maar ook met mogelijk onderhoud aan fundering, dak of leidingen. Het energielabel B is goed voor zo'n oude woning, wat wijst op bijvoorbeeld dubbel glas of goede isolatie.

Hoe is de buurt Rozenprieel-noord?

De buurt krijgt een 9,5 uit één review. Bewoners waarderen de sociale sfeer, de mooie binnentuinen en de mix van studenten, ouderen en gezinnen. Het uitzicht op het Spaarne en de goede busverbindingen worden genoemd. Het centrum van Haarlem is op loopafstand. De buurt heeft veel voorzieningen, zoals supermarkten en scholen, dichtbij.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In de buurt stonden de afgelopen periode 9 koopwoningen te koop, met een gemiddelde verkooptijd van 40 dagen. Dat is relatief kort, wat kan wijzen op een actieve markt. Houd er rekening mee dat dit cijfer gebaseerd is op een klein aantal transacties.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De Veronica Jenaplanschool ligt op 397 meter, de Dreefschool op 541 meter en De Talenten op 662 meter. Voor voortgezet onderwijs is Oost ter Hout op 773 meter. Ook zijn er kinderdagverblijven dichtbij, zoals op 200 meter.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation van Haarlem ligt op 1,9 kilometer afstand. Dat is ongeveer 20 minuten lopen of een paar minuten met de bus. De buurt heeft goede busverbindingen, zoals genoemd in de review.