Twee-onder-één-kap te koop: Diamantstraat 13, Amsterdam
Verkocht onder voorbehoud
KopenAmsterdam2-onder-1-kapwoningenDiamantstraat 13

Diamantstraat 13

Diamantbuurt, Amsterdam

€ 795.000
Buurt Diamantbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Albert Heijn op 204m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
33% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Diamantstraat 13: een karakteristiek huis in de Pijp

Deze twee-onder-één-kapwoning uit 1891 ademt de sfeer van de oude Amsterdamse Pijp. Met 73 m² woonoppervlak en een eigen tuin van 120 m² is het een zeldzaamheid in deze dichtbebouwde buurt. De woning is marktconform geprijsd, zeker gezien het aanbod van twee onder een kapwoningen in Amsterdam in deze prijsklasse.

Diamantbuurt: levendig en gemêleerd

De Diamantbuurt is een levendige wijk in Amsterdam-Zuid, vlak bij de De Pijp. Op basis van drie beoordelingen geven bewoners de buurt een 6,3. Een bewoner zegt: "Heel leuk buurt. Bewoners zijn heel aardig, communicatief en goed in samenwerken." Een ander noemt parkeerproblemen en "onbeschoft" gedrag van buren. De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge mensen, met een gemiddeld inkomen dat rond het stedelijk gemiddelde ligt. Meer over de buurt Diamantbuurt.

Leven in de straat: boodschappen en scholen om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar de Albert Heijn aan de Ferdinand Bolstraat. Ook een Lidl en een andere Albert Heijn zijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar de 4e Montessorischool de Pinksterbloem (basisonderwijs) op 3 minuten lopen, of naar het Berlage Lyceum of Cygnus Gymnasium voor voortgezet onderwijs. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid voorzieningenniveau.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Smit & Heinen Makelaars en Taxateurs o/z op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 795.000
Prijs per m²€ 10.890
Woonoppervlakte73m²
Perceeloppervlakte120m²
Bouwjaar1891
BuurtDiamantbuurt
WijkZuid Pijp
GemeenteAmsterdam

Locatie

Diamantstraat 13, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 3 bewoners

9.3
Bintou
09-12-2025
9

Heel leuk buurt. Bewoners zijn heel aardig, communicatief en goed in samenwerken. Wij maakten veel activities in de summer, in het buurthuis en met uitdagjes. Het is alleen dat mijn woning klein voor ons is. Anders wil ik nooit gaan verhuizen. Graag wil ik in deze woning gaan wonen. (Willem passtoorstraat 36C, 1073 HZ. Amsterdam.)

5.4
Sanne
27-09-2024
Wel oké

-

4.3
Ishayra
29-06-2024
Niet super

Ik woon hier al meer dan tien jaar en ik vind dat hier weinig parkeer plekken zijn en dat de buren heel onbeschoft zijn

Buurt statistieken

Gegevens uit Diamantbuurt

Inwoners3.015
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Diamantbuurt

Woningvoorraad1.684
Gem. WOZ-waarde€ 520.000
Koopwoningen16%
Huurwoningen84%

Supermarkten

152 binnen 5 km

Albert Heijn
Van Woustraat 150
204m
Albert Heijn
Rijnstraat 33
469m
Albert Heijn
Wibautstraat 80
555m

Scholen

198 binnen 5 km

IVKO - Leren van Kunst
Voortgezet onderwijs · 536 leerlingen
201m
4e Montessorischoolschool de Pinksterbloem
Basisonderwijs · 373 leerlingen
348m
Berlage Lyceum
Voortgezet onderwijs · 1191 leerlingen
526m

Veelgestelde vragen

Over Diamantstraat 13, Amsterdam

Is €795.000 een realistische vraagprijs voor deze woning?

De vraagprijs van €795.000 ligt boven de gemiddelde verkoopprijs in de Diamantbuurt van €615.818, maar die cijfers zijn gebaseerd op verkochte woningen met een gemiddelde oppervlakte van 64 m². Deze woning heeft 73 m² en een perceel van 120 m², wat zeldzaam is in de buurt. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €8.718, wat bij 73 m² neerkomt op circa €636.000. De meerprijs voor de tuin en het woningtype is gebruikelijk.

Hoe is de sfeer in de Diamantbuurt?

De Diamantbuurt wordt door bewoners gewaardeerd om de sociale cohesie en activiteiten, zoals buurtfeesten. Een bewoner noemt de buurt "heel leuk" en de bewoners "aardig en communicatief". Een andere bewoner vindt het "wel oké", maar er zijn ook klachten over parkeerplekken en onbeschoft gedrag van sommige buren. Het is een gemêleerde buurt met veel eenpersoonshuishoudens en jonge mensen.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, de Diamantbuurt heeft een uitgebreid voorzieningenaanbod. Binnen vijf minuten lopen vind je een Albert Heijn, en ook een Lidl is op loopafstand. Er zijn meerdere basisscholen en middelbare scholen in de omgeving, zoals de 4e Montessorischool de Pinksterbloem en het Berlage Lyceum. Ook een huisartsenpraktijk, bibliotheek en park zijn dichtbij.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation is op 1,4 km afstand, ongeveer 17 minuten lopen. Dat is het station Amsterdam Zuid of Amsterdam RAI, afhankelijk van de route. Daarnaast zijn er tram- en bushaltes in de buurt die je naar het centrum en andere delen van de stad brengen.

Wat is het energielabel van deze woning?

Omdat het een woning uit 1891 betreft, is het verstandig om bij de makelaar te informeren naar het label. Oudere woningen hebben vaak een lager label, maar kunnen door isolatie en moderne installaties verbeterd zijn.

Zijn er veel koopwoningen beschikbaar in de Diamantbuurt?