Twee-onder-één-kap te koop: Hofmanweg 2, Enschede

Hofmanweg 2

Buurtschap Lonneker-West, Enschede

€ 998.000
Buurt Buurtschap Lonneker-West, EnschedeBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 135m²
135m² woonoppervlakte
Populaire buurt voor doorstromers
31% van de bewoners is 45-65 jaar
Energielabel F
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Rust en ruimte op een landgoedachtig perceel

Deze twee-onder-één-kapwoning uit 1880 staat op een enorm perceel van 6790 m², midden in het buitengebied van Enschede. Het is een karakteristiek pand met een energielabel F, wat betekent dat je rekening moet houden met hogere stookkosten. Met 135 m² woonoppervlak is het huis zelf compact, maar de grond biedt ongekende mogelijkheden. De vraagprijs van € 998.000 is aan de hoge kant, maar past bij de schaarste van zulke percelen in deze regio. Vergelijk ook andere twee onder een kapwoningen in Enschede.

Buurtschap Lonneker-West: landelijk wonen

De woning ligt in de buurt Buurtschap Lonneker-West, een rustig buitengebied met veel eengezinswoningen (93%) en vooral koopwoningen (84%). De buurt telt ruim 2000 inwoners, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,8, wat duidt op veel gezinnen. Het is niet stedelijk (stedelijkheidsklasse 5), met een lage omgevingsadressendichtheid. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: rust, ruimte en groen.

Dagelijks leven: voorzieningen op fietsafstand

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de SPAR, die op loopafstand ligt (680 m). Ook Albert Heijn en Dirk zijn op zo'n 2 km afstand te vinden. Basisscholen zijn er dichtbij: Openbare Basisschool Dalton Lonneker (592 m) en Basisschool Liduina (669 m). Voor voortgezet onderwijs moet je iets verder, naar Greijdanus - Enschede op 2 km. Het treinstation ligt op 4,1 km, dus je bent aangewezen op de auto of fiets. De gemeente Enschede biedt verder alle stedelijke voorzieningen op een paar kilometer.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Vera Welker Makelaars op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 998.000
Prijs per m²€ 7.393
Woonoppervlakte135m²
Perceeloppervlakte6790m²
Bouwjaar1880
EnergielabelF
BuurtBuurtschap Lonneker-West
WijkLandelijk gebied en kernen
GemeenteEnschede

Locatie

Hofmanweg 2, Enschede

Buurt statistieken

Gegevens uit Buurtschap Lonneker-West

Inwoners2.020
Mannen55%
Vrouwen45%

Supermarkten

23 binnen 5 km

SPAR
Scholten Reimerstraat 53
680m
Albert Heijn
Rijnstraat 20
1970m
Dirk
Rijnstraat 84
1970m

Scholen

38 binnen 5 km

Openbare Basisschool Dalton Lonneker
Basisonderwijs · 151 leerlingen
592m
Basisschool Liduina
Basisonderwijs · 178 leerlingen
669m
Basisschool Menkotoren
Basisonderwijs · 123 leerlingen
1826m

Veelgestelde vragen

Over Hofmanweg 2, Enschede

Welk energielabel heeft Hofmanweg 2?

De woning aan Hofmanweg 2 in Enschede heeft energielabel F.

Is € 998.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van € 998.000 is fors, maar het perceel van 6790 m² is uitzonderlijk groot voor een twee-onder-één-kapwoning in dit buitengebied. De woning zelf is met 135 m² relatief klein en heeft energielabel F, wat hogere stookkosten betekent. Of de prijs marktconform is, hangt af van wat je zoekt: voor de grond alleen is het een schaars aanbod.

Hoe is de bereikbaarheid van deze woning?

De woning ligt in het buitengebied van Enschede, in de buurtschap Lonneker-West. Het treinstation is 4,1 km verderop, dus je bent vooral aangewezen op de auto. De dichtstbijzijnde supermarkt (SPAR) is op loopafstand (680 m), en voor uitgebreidere boodschappen kun je naar Albert Heijn of Dirk op 2 km.

Wat voor onderhoud vraagt een woning uit 1880?

Een woning uit 1880 heeft vaak karakteristieke details, maar kan ook verouderde installaties hebben. Het energielabel F wijst op matige isolatie, dus je kunt hoge stookkosten verwachten. Een bouwtechnische keuring kan inzicht geven.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loop- of fietsafstand. Openbare Basisschool Dalton Lonneker ligt op 592 m en Basisschool Liduina op 669 m. Voor voortgezet onderwijs kun je naar Greijdanus - Enschede op 2 km. Ook zijn er kinderdagverblijven op 1,8 km.

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn in de laatste meting 61 misdrijven geregistreerd. Dat is relatief laag voor een buitengebied met 2020 inwoners. De buurt heeft een rustig, landelijk karakter en wordt bewoond door veel gezinnen.

Kan ik het perceel bebouwen of splitsen?

Het perceel is 6790 m² groot, wat mogelijkheden biedt voor uitbreiding of splitsing. Of dat is toegestaan, hangt af van het bestemmingsplan van de gemeente Enschede. Neem contact op met de gemeente voor de exacte regels.