Vrijstaande woning te koop: Juliana van Stolberglaan 3, Alkmaar
2 uur geleden ontdekt
KopenAlkmaarVrijstaande woningenJuliana van Stolberglaan 3

Juliana van Stolberglaan 3

Emmakwartier, Alkmaar

€ 985.000
Buurt Emmakwartier, AlkmaarBekijk buurt
Vandaag op de markt gezet
Wees er snel bij
Ruim woonoppervlak van 171m²
171m² woonoppervlakte
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Een statige vrijstaande woning in Alkmaar

Deze vrijstaande woning aan de Juliana van Stolberglaan ademt karakter met zijn bouwjaar 1927 en royale oppervlakte van 171 m². Het perceel van 325 m² biedt een ruime tuin, zeldzaam in deze buurt. Met een vraagprijs van €985.000 is dit aanbod aan de hoge kant, maar dat past bij het formaat en de locatie. Bekijk ook de vrijstaande woningen in Alkmaar voor vergelijkbaar aanbod.

Emmakwartier: rustig en centraal

Het Emmakwartier is een rustige, groene buurt met veel oudere bewoners: 33% is 65 jaar of ouder. De woningvoorraad bestaat voor 45% uit eengezinswoningen, en 56% is koop. De buurt heeft een zeer hoge stedelijkheidsgraad (omgevingsadressendichtheid 4195), maar voelt toch ruim door de nabijheid van parken. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich. Lees meer over de buurt Emmakwartier.

Dagelijks leven om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de AH XL, twee straten verder. Ook de Lidl en Albert Heijn zijn op loopafstand. Ouders kunnen de kinderen naar de Openbare Basisschool De Kennemerpoort brengen, om de hoek, of naar de Sint Adelbertusschool, vijf minuten lopen. Voor voortgezet onderwijs is PCC Het Lyceum eveneens dichtbij. Het station Alkmaar is tien minuten lopen. De gemeente Alkmaar biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod via meerdere kanalen

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere makelaars aangeboden, waaronder LEYGRAF Makelaars op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt15 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 985.000
Prijs per m²€ 5.760
Woonoppervlakte171m²
Perceeloppervlakte325m²
Bouwjaar1927
EnergielabelD
BuurtEmmakwartier
WijkZuid
GemeenteAlkmaar

Locatie

Juliana van Stolberglaan 3, Alkmaar

Buurt statistieken

Gegevens uit Emmakwartier

Inwoners1.655
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Emmakwartier

Woningvoorraad886
Gem. WOZ-waarde€ 349.000
Koopwoningen56%
Huurwoningen44%

Supermarkten

28 binnen 5 km

AH XL
Wendelaarstraat 1 3
576m
Lidl
Geert Groteplein 6
932m
Albert Heijn
Geert Groteplein 7
933m

Scholen

65 binnen 5 km

Openbare Basisschool De Kennemerpoort
Basisonderwijs · 322 leerlingen
492m
PCC Het Lyceum
Voortgezet onderwijs · 1194 leerlingen
506m
Sint Adelbertusschool
Basisonderwijs · 483 leerlingen
611m

Veelgestelde vragen

Over Juliana van Stolberglaan 3, Alkmaar

Welk energielabel heeft Juliana van Stolberglaan 3?

De woning aan Juliana van Stolberglaan 3 in Alkmaar heeft energielabel D.

Is €985.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €985.000 ligt boven het gemiddelde van verkochte woningen in de buurt (€494.214), maar die cijfers zijn gebaseerd op slechts 7 verkopen en een mix van woningtypes. Voor een vrijstaande woning van 171 m² met een perceel van 325 m² in het Emmakwartier is dit een marktconforme prijs, gezien de schaarste van dit type woning in de buurt.

Hoe is de buurt Emmakwartier om in te wonen?

Het Emmakwartier is een rustige, groene buurt met veel oudere bewoners en een mix van koop- en huurwoningen. De stedelijkheidsgraad is hoog, maar parken en voorzieningen zijn dichtbij. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de CBS-data laten een stabiele, veilige buurt zien met 70 misdrijven per jaar.