Vrijstaande woning te koop: Oosteinde 16, Westerbork
14 uur geleden ontdekt

Oosteinde 16

Westerbork, Midden-Drenthe

€ 695.000
Buurt Westerbork, WesterborkBekijk buurt
Vandaag op de markt gezet
Wees er snel bij
Ruim woonoppervlak van 237m²
38% groter dan gemiddeld in de buurt
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Een vrijstaand huis met karakter

Deze vrijstaande woning aan de Oosteinde in Westerbork ademt geschiedenis. Met een woonoppervlak van 237 m² is het flink ruimer dan de gemiddelde koopwoning in de buurt. Het perceel is met 10190 m² uitzonderlijk groot. De vraagprijs van €695.000 is aan de hoge kant, maar past bij de royale afmetingen. Bekijk ook het aanbod van vrijstaande woningen in Midden-Drenthe.

Westerbork: rustig en groen

Westerbork is een dorp met een mix van inwoners: veel ouderen, maar ook gezinnen. De buurt wordt gewaardeerd met een 7,5. Een bewoner zegt: "Gezellige, leuke buurt niet ver van het centrum." Het is een landelijke omgeving met een lage stedelijkheidsgraad. Meer over de gemeente Midden-Drenthe lees je op de gemeentepagina.

Dagelijks leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Lidl (om de hoek) of Jumbo (twee straten verder). Basisscholen zijn er ook: IKC de Lindelaar en Kindcentrum De Wegwijzer, beide op loopafstand. Het dorp heeft een huisartsenpraktijk en een restaurant op korte afstand.

Aanbod en makelaar

De woning wordt op het moment van schrijven via twee kanalen aangeboden, waaronder Hup en Fidom Garantiemakelaars Beilen.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt2 juli 2026
StatusBeschikbaar
Prijs € 695.000
Prijs per m²€ 2.932
Woonoppervlakte237m²
Perceeloppervlakte10190m²
Bouwjaar1875
EnergielabelE
Buurt Westerbork
JouwHypotheek.nl
Wat kun jij maximaal lenen?
10/10 · 634 reviews
  • Gratis & geheel vrijblijvend
  • Alle banken vergeleken
  • 3× Hypotheker van het Jaar
In 2 minuten · gratis & vrijblijvend

Locatie

Oosteinde 16, Westerbork

Ervaringen uit de buurt

Goed · 1 bewoner

7.5
Sam
15-06-2024
Gezellig

Gezellige, leuke buurt niet ver van het centrum

Buurt statistieken

Gegevens uit Westerbork

Inwoners4.525
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Westerbork

Woningvoorraad2.182
Gem. WOZ-waarde€ 307.000
Koopwoningen68%
Huurwoningen32%

Supermarkten

2 binnen 5 km

Lidl
Brinklaan 2
442m
Jumbo
Burgemeester Gualthérie van Weezelplein 8
859m
Albert Heijn
Weversstraat 3
7083m

Scholen

3 binnen 5 km

IKC de Lindelaar
Basisonderwijs · 225 leerlingen
1178m
Kindcentrum De Wegwijzer
Basisonderwijs · 65 leerlingen
1204m
Basisschool de Wenteling
Basisonderwijs · 55 leerlingen
4203m

Veelgestelde vragen

Over Oosteinde 16, Westerbork

Welk energielabel heeft Oosteinde 16?

De woning aan Oosteinde 16 in Westerbork heeft energielabel E.

Is €695.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs ligt boven de gemiddelde koopsom in Westerbork (€635.692) en de mediaan (€615.000). De woning is echter 38% groter dan het buurtgemiddelde en heeft een zeer ruim perceel. Daarmee is de prijs marktconform voor een woning van deze omvang.

Hoe oud is deze woning en wat betekent dat voor onderhoud?

Het bouwjaar is 1875, wat betekent dat de woning al bijna 150 jaar oud is. Historische panden kunnen specifieke onderhoudskosten met zich meebrengen, zoals aan het dak, de fundering of het schilderwerk. Het energielabel E geeft aan dat de isolatie niet optimaal is.

Wat is het energielabel en wat zegt dat over de stookkosten?

Het energielabel is E. Dat is minder zuinig dan het meeste koopaanbod in Westerbork, waar 35,7% label A heeft en 14,3% label B. Een label E betekent dat je hogere stookkosten kunt verwachten dan bij een beter geïsoleerde woning.

Hoe groot is het perceel en wat kun je ermee?

Het perceel is maar liefst 10190 m², wat uitzonderlijk groot is voor een woning in Westerbork. Dat biedt veel ruimte voor een tuin, moestuin, of wellicht een schuur. De mogelijkheden zijn afhankelijk van de bestemming en gemeentelijke regels.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand: IKC de Lindelaar (op 1,2 km) en Kindcentrum De Wegwijzer (op 1,2 km). Voor voortgezet onderwijs moet je naar een naburige plaats, de dichtstbijzijnde school is op 7,9 km.

Hoe is het openbaar vervoer in Westerbork?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 7,2 km afstand. Dat is een flink eind, dus voor dagelijks woon-werkverkeer ben je waarschijnlijk aangewezen op de auto of fiets.

Wat voor type woning is dit precies?

Het is een vrijstaande woning, gebouwd in 1875. Met 237 m² woonoppervlak en een perceel van 10190 m² is het een royale, karakteristieke woning. Het energielabel E geeft aan dat verduurzaming mogelijk wenselijk is.

Hup en Fidom Garantiemakelaars Beilen
Geen Quicklane™
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website.
Gevonden op 2 bronnen
Hup en Fidom Garantiemakelaars Beilen
garantiemakelaars.nl
Bekijk
Hup & Fidom Garantiemakelaars
funda.nl
Bekijk
JouwHypotheek.nl
Wat kun jij maximaal lenen?
10/10 · 634 reviews
  • Gratis & geheel vrijblijvend
  • Alle banken vergeleken
  • 3× Hypotheker van het Jaar
In 2 minuten · gratis & vrijblijvend

Vergelijkbare woningen in de buurt

6 woningen in de buurt Westerbork

Bekijk aanbod
Buurtje.nl
Bekijk deze woning in de appOosteinde 16, Westerbork
Bekijk