Vrijstaande woning te koop: Prof. Lorentzlaan 195, Zeist
KopenZeistVrijstaande woningenProf. Lorentzlaan 195

Prof. Lorentzlaan 195

Lyceumkwartier, Zeist

€ 1.695.000
Buurt Lyceumkwartier, ZeistBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 231m²
52% groter dan gemiddeld in de buurt
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Populaire buurt voor doorstromers
33% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Een royale vrijstaande woning in het Lyceumkwartier

Deze vrijstaande woning aan de Prof. Lorentzlaan 195 in Zeist ademt ruimte en rust. Met 231 m² woonoppervlak op een perceel van 910 m² is er volop plek voor een gezin. De woning uit 1984 heeft energielabel C en wordt aangeboden voor €1.695.000. Dat is een aanzienlijk hogere prijs dan het gemiddelde in de buurt, maar past bij de royale afmetingen. Kijk ook eens naar andere vrijstaande woningen in Zeist voor een vergelijking.

Buurt Lyceumkwartier

Het Lyceumkwartier is een groene, rustige buurt met veel eengezinswoningen. Van de 1.534 woningen is 76% eengezins en 85% koop. Er wonen veel gezinnen met kinderen (565 huishoudens) en 45-65-jarigen (1.240 inwoners). De sfeer is dan ook kindvriendelijk en gemoedelijk. De buurt Lyceumkwartier staat bekend om zijn ruime opzet en nabijheid van het centrum.

Leven in de straat

In de ochtend zie je kinderen naar school fietsen: de Zeister Vrije School (basisonderwijs) ligt om de hoek, op 5 minuten lopen. Het Christelijk Lyceum Zeist (voortgezet onderwijs) is op 10 minuten lopen. Voor de dagelijkse boodschappen kun je terecht bij MCD of Hoogvliet, beide op ongeveer 15 minuten lopen. Ook Jumbo is vlakbij. De gemeente Zeist biedt verder volop voorzieningen zoals restaurants en een park op loopafstand.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Giesberts Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.695.000
Prijs per m²€ 7.338
Woonoppervlakte231m²
Perceeloppervlakte910m²
Bouwjaar1984
EnergielabelC
BuurtLyceumkwartier
WijkZeist Centrum
GemeenteZeist

Locatie

Prof. Lorentzlaan 195, Zeist

Buurt statistieken

Gegevens uit Lyceumkwartier

Inwoners3.790
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Lyceumkwartier

Woningvoorraad1.534
Gem. WOZ-waarde€ 1.044.000
Koopwoningen85%
Huurwoningen15%

Supermarkten

14 binnen 5 km

MCD
Vrijheidsplein 2-20
1751m
Hoogvliet
Antonlaan 187
1775m
Jumbo
Korte Steynlaan 2
1837m

Scholen

44 binnen 5 km

Dokter CP van Leersumschool
Speciaal onderwijs · 155 leerlingen
506m
Zeister Vrije School
Basisonderwijs · 203 leerlingen
685m
Stichtse Vrije School
Voortgezet onderwijs · 712 leerlingen
753m

Veelgestelde vragen

Over Prof. Lorentzlaan 195, Zeist

Welk energielabel heeft Prof. Lorentzlaan 195?

De woning aan Prof. Lorentzlaan 195 in Zeist heeft energielabel C.

Is €1.695.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €1.695.000 ligt 60% boven het gemiddelde van €1.061.200 in het Lyceumkwartier. De woning is echter ook 52% groter dan het buurtgemiddelde (231 m² vs 152 m²) en heeft een groot perceel van 910 m². De mediaanprijs in de buurt is €665.000, maar dat is inclusief kleinere woningen. Voor een vrijstaande woning van deze omvang is de prijs aan de hoge kant, maar niet ongebruikelijk.

Hoe is de buurt Lyceumkwartier om in te wonen?

Het Lyceumkwartier is een rustige, groene buurt met veel eengezinswoningen en koopwoningen (85%). Er wonen veel gezinnen met kinderen en 45-65-jarigen. De buurt heeft een lage stedelijkheidsgraad (3) en een omgevingsadressendichtheid van 1.387. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers wijzen op een stabiele, kindvriendelijke omgeving.