Keizer Karelpark
Noord-HollandAmstelveenKeizer Karelpark

Keizer Karelpark, Amstelveen

Wijk in Amstelveen

6.8
Bewoners geven Keizer Karelpark een voldoende beoordelingDeze score komt uit 8 reacties
Bekijk
Keizer Karelpark heeft 13.185 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 6.627 woningen in Keizer KarelparkMomenteel staan er 97 te koop en 41 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Keizer KarelparkOp basis van geregistreerde woningen

Keizer Karelpark bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Amstelveen De wijk heeft een totaal oppervlakte van 296 hectare, waarvan 291 hectare land en 5 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK036208. Het postcodegebied is 1182AL-1187XS.

Inwoners

Keizer Karelpark telt 13.185 inwoners. Hiervan is 47,7% man en 52,3% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (27,9%). De overige leeftijden zijn 24,5% voor '45 tot 65 jaar', 21,5% voor '65 jaar of ouder', 16,5% voor '0 tot 15 jaar' en 9,6% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 49,4% is ongehuwd, 36,5% is gehuwd, 8,5% is gescheiden en 5,6% is verweduwd. 6.140 inwoners komen uit Nederland, 1.940 komen uit Europa en 5.110 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 6.400 huishoudens in Keizer Karelpark. 42,7% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 24,8% huishoudens zonder kinderen en 32,5% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,0 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Keizer Karelpark zijn er 9.600 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €46.200, wat €8.800 (24%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €36.600, wat €5.800 (19%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Keizer Karelpark zijn hoogopgeleid. 39,3% heeft HBO of WO, 33,1% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 27,6% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 13.185 inwoners heeft ongeveer 63% betaald werk, wat neerkomt op 8.307 mensen. Dit is 2% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (83%), terwijl 17% als zelfstandige actief is. In Keizer Karelpark ontvangt 25% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 2.570 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Keizer Karelpark zijn er 6.627 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €459.000. Hiervan is ongeveer 92% bewoond en 8% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 58% huurwoningen en 42% koopwoningen. Van de woningen is 42% in particulier bezit, 33% in handen van woningcorporaties en 25% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Keizer Karelpark zijn 1950-1970 (59%) en 2020 en later (10%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Keizer Karelpark. De nieuwste aangeboden woning is Keizer Karelweg 134 door Slot Makelaardij o.g. BV op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Keizer Karelpark.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Keizer Karelpark. De meest recentelijke woning is Simon Stevinstraat 12 aangeboden door Amsterdam Housing. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Keizer Karelpark.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Keizer Karelpark.

Energie

In Keizer Karelpark zijn er 7.399 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn E (22%), C (18%) en A (14%). Gemiddeld verbruikt een adres in Keizer Karelpark 2.380 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 10% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 910 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 7% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,7 km
Apotheek
0,7 km
Ziekenhuis
2,1 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
6,6 km
Dagverblijf
0,4 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
0,8 km
Bekijk woningen in Keizer Karelpark

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk 97 koopwoningen Bekijk 41 huurwoningen
Beoordeel Keizer Karelpark

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Keizer Karelpark

Kaart van Populierenbuurt
6.9PopulierenbuurtBuurt
Kaart van Kastanjebuurt
8.3KastanjebuurtBuurt
Kaart van Augustinuspark
7.3AugustinusparkBuurt
Kaart van Oude Dorp
4.9Oude DorpBuurt
Kaart van Startbaanbuurt
4.9StartbaanbuurtBuurt
Kaart van Van der Leekbuurt
Van der LeekbuurtBuurt
6.8
Bewoners geven Keizer Karelpark een ruime voldoende
Deze score komt uit 8 reacties

Praat mee
8.6
Alex
Gezin · Tussenwoning
Kastanjebuurt13-05-2025
Gezellig, maar ook soms onveilig

Het is hier hartstikke rustig, soms wat overlast van jongeren maar over het algemeen prima. Er zijn voldoende voorzieningen zoals snackbars, zwembaden, sportscholen en er zit een leuk winkelcentrum.

6.5
Artjem L
Gezin · Appartement
Populierenbuurt16-02-2025
Gevaarlijk

Elke dag mensen worden bedreigd met nare dingen maar voor de rest, goede winkels etc . De veiligheid is prima maar zodra je in middenhoven komt moet je uitpassen voor mensen.

4.9
C.B.
Gezin · Vrijstaand huis
Oude Dorp11-01-2025
Geen fijne plek om te wonen

Veel overlast van het woonwagenkamp en de woning ligt te ver afgelegen om veilig in het donker over straat te kunnen. Openbaar vervoer komt er niet en er loopt vaak vreemd gespuis op de weg naar het bos. Enge buurt

5.4
Artjem
Gezin · Overig
Populierenbuurt31-12-2024
Saai

Veel kinderen rellen. Is soms wel fa2 maar ze kunnen je vaak bedreigen enz

4.9
Anoniem
Samenwonend · Appartement
Startbaanbuurt16-12-2024
Matig

Matige buurt, matige wijk, matige voorzieningen

8.6
Aron
Gezin · Tussenwoning
Populierenbuurt27-05-2024
Soms is alles een beetje ver

Soms is alles een beetje ver maar de de belangrijkste winkels zijn wel in de buurt

7.3
Claudia
Samenwonend · appartement
Augustinuspark15-11-2023
Prima buurt

De buurt heeft een supermarkt, bakker, kazerie, kapper, een sportschool en meer in de buurt. De bewoners groeten elkaar en zijn erg vriendelijk. Ik woon naast een vrij drukke straat, dus wat betreft groenvoorzieningen kan het beter, maar met een klein beetje moeite is het Amsterdamse Bos zelfs wandelend te bereiken.

8.0
Zeb muijsers
Gezin · tussenwoning
Kastanjebuurt25-10-2023
Fijne buurt om in op te groeien

Het is rustig genoeg om als kind lekker over straat te rennen maar dichtbij bij voorzieningen om op te zoeken voor een leuke activiteit

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
2.735Eenpersoonshuishoudens
1.585Huishoudens zonder kinderen
2.080Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€36.600 P.J.gemiddeld per inwoner19% boven landelijk gemiddelde
€46.200 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger24% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Keizer Karelpark in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Keizer Karelpark

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€634.141
gemiddeld▼ 4,7%
€450.000
mediaan▼ 24,9%
39 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€6.443
gemiddeldstabiel
€6.142
mediaan▼ 1,9%
+10% vs. landelijk gemiddelde
Huurprijs · Q2 2026
€2.958
gemiddeldstabiel
€2.200
mediaan▼ 20,0%
58 verhuringen · t.o.v. Q1 2026
€/m² huur · Q2 2026
€25,4
gemiddeld▼ 11,9%
€24,3
mediaan▼ 12,0%
+41% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Prijsontwikkeling huur

Huurprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
62 dagen ▲ 877,5%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
109
verkopen in afgelopen jaar
93 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+10%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
17 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
313
verhuringen in afgelopen jaar
106 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+41%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Keizer Karelpark
910
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Keizer Karelpark
2.380
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Keizer Karelpark

Uit wat voor huizen bestaat Keizer Karelpark?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 68% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (66%).