Olympiakwartier West
FlevolandAlmereOlympiakwartier West

Olympiakwartier West, Almere

Wijk in Almere

Olympiakwartier West heeft 1.355 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 483 woningen in Olympiakwartier WestMomenteel staan er 3 te koop en 4 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Olympiakwartier WestOp basis van geregistreerde woningen

Olympiakwartier West bevindt zich in de provincie Flevoland, in de gemeente Almere De wijk heeft een totaal oppervlakte van 19 hectare, waarvan 19 hectare land en 0 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK003465. Het postcodegebied is 1361CA-1361CP.

Inwoners

Olympiakwartier West telt 1.355 inwoners. Hiervan is 47,2% man en 52,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (44,6%). De overige leeftijden zijn 32,1% voor '0 tot 15 jaar', 12,2% voor '45 tot 65 jaar', 8,5% voor '15 tot 25 jaar' en 1,8% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 66,8% is ongehuwd, 28,4% is gehuwd, 4,8% is gescheiden en 0,4% is verweduwd. 515 inwoners komen uit Nederland, 85 komen uit Europa en 755 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 515 huishoudens in Olympiakwartier West. 24,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 19,4% huishoudens zonder kinderen en 56,3% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,6 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Olympiakwartier West zijn er 800 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €34.300, wat €3.100 (8%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €22.500, wat €8.300 (27%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Olympiakwartier West zijn middelbaar opgeleid. 44,9% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 36,0% heeft HBO of WO en 19,1% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.355 inwoners heeft ongeveer 75% betaald werk, wat neerkomt op 1.016 mensen. Dit is 10% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (87%), terwijl 13% als zelfstandige actief is. In Olympiakwartier West ontvangt 8% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een arbeidsongeschiktheidsuitkering. 50 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Olympiakwartier West zijn er 483 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €453.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 61% huurwoningen en 39% koopwoningen. Van de woningen is 39% in particulier bezit, 55% in handen van woningcorporaties en 6% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Olympiakwartier West zijn 2010-2020 (52%) en 2020 en later (48%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Olympiakwartier West. De nieuwste aangeboden woning is Jesse Owenspad 52 door Hoekstra en Van Eck Makelaars Almere. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Olympiakwartier West.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Olympiakwartier West. De meest recentelijke woning is Jacques Lebrunstraat 22 aangeboden door www.vva.amsterdam. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Olympiakwartier West.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Olympiakwartier West.

Energie

In Olympiakwartier West zijn er 522 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (63%), A++ (17%) en A+++ (11%). Gemiddeld verbruikt een adres in Olympiakwartier West 2.550 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 3% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 90 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 91% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,6 km
Apotheek
1,6 km
Ziekenhuis
1,9 km
Supermarkt
1,5 km
Treinstation
0,3 km
Dagverblijf
1,3 km
Basisschool
1,3 km
Middelbare school
1,6 km
Bekijk woningen in Olympiakwartier West

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Olympiakwartier West

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Olympiakwartier West heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
125Eenpersoonshuishoudens
100Huishoudens zonder kinderen
290Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€22.500 P.J.gemiddeld per inwoner27% onder landelijk gemiddelde
€34.300 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger8% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Olympiakwartier West in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Olympiakwartier West

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€692.917
gemiddeld▼ 5,5%
€655.000
mediaan▲ 9,2%
12 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€6.220
gemiddeld▲ 2,2%
€5.536
mediaan▼ 12,4%
+36% vs. landelijk gemiddelde
Huurprijs · Q2 2026
€2.275
gemiddeld▲ 37,8%
€2.250
mediaan▲ 33,9%
10 verhuringen · t.o.v. Q1 2026
€/m² huur · Q2 2026
€22,4
gemiddeld▲ 9,9%
€23,0
mediaan▲ 10,7%
+1% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
65 dagen ▲ 151,5%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
20
verkopen in afgelopen jaar
131 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+36%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
29 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
16
verhuringen in afgelopen jaar
100 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+1%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Olympiakwartier West
90
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Olympiakwartier West
2.550
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Olympiakwartier West

Welk type woningen overheerst in Olympiakwartier West?

De woningvoorraad is relatief jong — 100% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (46%).

Hoe duur zijn huizen in Olympiakwartier West?

Een koopwoning in Olympiakwartier West werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €706.250 (€6.051 per m²). Daarmee ligt het 36% boven het Nederlands gemiddelde.