Oud-Tongelre
Noord-BrabantEindhovenOud-Tongelre

Oud-Tongelre, Eindhoven

Wijk in Eindhoven

7.6
Bewoners geven Oud-Tongelre een goede beoordelingDeze score komt uit 5 reacties
Bekijk
Oud-Tongelre heeft 8.930 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 4.360 woningen in Oud-TongelreMomenteel staan er 54 te koop en 3 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Oud-TongelreOp basis van geregistreerde woningen

Oud-Tongelre bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Eindhoven De wijk heeft een totaal oppervlakte van 671 hectare, waarvan 649 hectare land en 23 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK077233. Het postcodegebied is 5631AA-5641WZ.

Inwoners

Oud-Tongelre telt 8.930 inwoners. Hiervan is 52,2% man en 47,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (26,0%). De overige leeftijden zijn 25,3% voor '45 tot 65 jaar', 20,3% voor '65 jaar of ouder', 15,2% voor '15 tot 25 jaar' en 13,3% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 52,4% is ongehuwd, 34,0% is gehuwd, 9,5% is gescheiden en 4,1% is verweduwd. 5.155 inwoners komen uit Nederland, 1.135 komen uit Europa en 2.640 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 4.670 huishoudens in Oud-Tongelre. 49,1% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 24,1% huishoudens zonder kinderen en 26,8% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,9 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Oud-Tongelre zijn er 7.200 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €36.600, wat €800 (2%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €30.700, wat €100 (0%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Oud-Tongelre zijn middelbaar opgeleid. 37,1% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 34,9% heeft HBO of WO en 28,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 8.930 inwoners heeft ongeveer 59% betaald werk, wat neerkomt op 5.269 mensen. Dit is 6% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (86%), terwijl 14% als zelfstandige actief is. In Oud-Tongelre ontvangt 27% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 1.600 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Oud-Tongelre zijn er 4.360 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €364.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. In Oud-Tongelre zijn er ongeveer evenveel huur- als koopwoningen. Dit komt neer op 55% huurwoningen en 45% koopwoningen. Van de woningen is 45% in particulier bezit, 47% in handen van woningcorporaties en 8% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Oud-Tongelre zijn 1970-1980 (48%) en 1950-1970 (20%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Oud-Tongelre. De nieuwste aangeboden woning is van Hogendorplaan 7 door CATO MAKELAARS - LUXEVASTGOED.NL. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Oud-Tongelre.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Oud-Tongelre. De meest recentelijke woning is 't Hofke 4-6 aangeboden door Walther Vastgoedbeheer op Pararius. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Oud-Tongelre.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Oud-Tongelre.

Energie

In Oud-Tongelre zijn er 4.359 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (44%), B (16%) en D (16%). Gemiddeld verbruikt een adres in Oud-Tongelre 2.520 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 5% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.080 m³ per jaar 10% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,9 km
Apotheek
0,9 km
Ziekenhuis
3,0 km
Supermarkt
0,7 km
Treinstation
3,6 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,8 km
Middelbare school
1,5 km
Bekijk woningen in Oud-Tongelre

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Oud-Tongelre

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Oud-Tongelre

Kaart van Muschberg Geestenberg
7.0Muschberg GeestenbergBuurt
Kaart van ’t Hofke
8.4’t HofkeBuurt
Kaart van Karpen
KarpenBuurt
Kaart van Koudenhoven
KoudenhovenBuurt
Kaart van Urkhoven
UrkhovenBuurt
7.6
Bewoners geven Oud-Tongelre een goede beoordeling
Deze score komt uit 5 reacties

Praat mee
8.7
Bloem
Alleenwonend · Appartement
’t Hofke15-05-2025
Fijne buurt

Hele fijne buurt om te mogen wonen(oud Tongelre). Er is genoeg te doen in de buurt,voor jong en oud. Supermarkten in de buurt,bus in de buurt. Alles is in loop afstand of fiets te bereiken...uiteraard ook md auto.

8.1
Isabelle Huijben
Gezin · Boerderij
’t Hofke24-01-2025
Best saai omdat het is meer aan de buitenkant van de stad en voelt meer als een dorp maar het is wel best rustig

6.4
Mae
Alleenwonend · Appartement
Simpel, maar Prima

Ik woon hier nu een jaar, en het is een betaalbare plek om toch in Eindhoven te wonen. Duidelijk wat lager inkomens huishouden, maar wel zeker veilig en fijn. Supermarkten zijn altijd dichtbij, ik had zelf wel graag meer recreatievoorzieningen gehad, zoals sport. Ook ben ik nogal teleurgesteld in de bereikbaarheid met het OV. Er rijd maar 1 bus in mijn buurt, die op veel dagdelen maar eens in het uur gaat. Deze gaat ook alleen naar het station. Ik had graag meer bussen gezien met verschillende routes en bestemmingen die met meer regelmaat rijden. Er is in principe veel groen, wat erg fijn is, maar ik had graag wat meer grotere wandelgebieden gezien, met routes, zeker zo aan de rand van de stad.

7.3
Joost
Student · Overig
Velige buurt

Ik kan 's nachts gewoon veilig over straat lopen, dat gevoel heb ik nooit gehad in Woensel Zuid (kronehoeve). Wonen hier veel gezinnen, een paar studenten. Je zit zo in de natuur, heerlijke plek om te wonen.

7.4
anoniem
tongelre

tonglere is een rustige wijk en een fijne wijk

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
2.295Eenpersoonshuishoudens
1.125Huishoudens zonder kinderen
1.250Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€30.700 P.J.gemiddeld per inwoner0% boven landelijk gemiddelde
€36.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger2% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Oud-Tongelre in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Oud-Tongelre

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€555.914
gemiddeld▲ 33,0%
€450.000
mediaan▲ 5,9%
29 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€3.885
gemiddeld▲ 16,5%
€3.780
mediaan▲ 13,9%
-3% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
44 dagen ▲ 1,1%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
93
verkopen in afgelopen jaar
136 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-3%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
19 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
5
verhuringen in afgelopen jaar
119 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-11%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Oud-Tongelre
1.080
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Oud-Tongelre
2.520
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Oud-Tongelre

Hoe ziet de woningvoorraad in Oud-Tongelre eruit?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 79% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (40%).

Wat kost een koopwoning in Oud-Tongelre?

Een koopwoning in Oud-Tongelre werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €502.586 (€3.697 per m²). Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 33%.

Wat vinden inwoners van Oud-Tongelre?

Bewoners geven Oud-Tongelre een 7,6 uit 10 op basis van 5 reviews. Het sterkst scoort natuur en groen (8,8), het zwakst bereikbaarheid (6,6).

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Oud-Tongelre?

Vanuit Oud-Tongelre bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,7 km, een huisarts op 0,9 km, een treinstation op 3,6 km, een basisschool op 0,8 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel woningen staan er nu te koop in Oud-Tongelre?

Op dit moment vind je in Oud-Tongelre 54 koopwoningen en 3 huurwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk