Slotervaart-Zuid
Noord-HollandAmsterdamSlotervaart-Zuid

Slotervaart-Zuid, Amsterdam

Wijk in Amsterdam

7.5
Bewoners geven Slotervaart-Zuid een goede beoordelingDeze score komt uit 2 reacties
Bekijk
Slotervaart-Zuid heeft 11.270 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 5.231 woningen in Slotervaart-ZuidMomenteel staan er 38 te koop en 21 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Slotervaart-ZuidOp basis van geregistreerde woningen

Slotervaart-Zuid bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Amsterdam De wijk heeft een totaal oppervlakte van 131 hectare, waarvan 125 hectare land en 6 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK0363FN. Het postcodegebied is 1062HD-1066XZ.

Inwoners

Slotervaart-Zuid telt 11.270 inwoners. Hiervan is 48,4% man en 51,6% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (34,3%). De overige leeftijden zijn 18,5% voor '45 tot 65 jaar', 17,8% voor '15 tot 25 jaar', 15,3% voor '0 tot 15 jaar' en 14,1% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 62,9% is ongehuwd, 25,2% is gehuwd, 8,5% is gescheiden en 3,4% is verweduwd. 3.190 inwoners komen uit Nederland, 1.730 komen uit Europa en 6.355 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 5.975 huishoudens in Slotervaart-Zuid. 56,8% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 18,2% huishoudens zonder kinderen en 25,0% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,9 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Slotervaart-Zuid zijn er 8.300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €32.000, wat €5.400 (14%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €25.500, wat €5.300 (17%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Slotervaart-Zuid zijn middelbaar opgeleid. 38,2% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 33,9% heeft HBO of WO en 27,9% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 11.270 inwoners heeft ongeveer 59% betaald werk, wat neerkomt op 6.649 mensen. Dit is 6% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (85%), terwijl 15% als zelfstandige actief is. In Slotervaart-Zuid ontvangt 23% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 1.430 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Slotervaart-Zuid zijn er 5.231 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €410.000. Hiervan is ongeveer 94% bewoond en 6% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 81% huurwoningen en 19% koopwoningen. Van de woningen is 19% in particulier bezit, 66% in handen van woningcorporaties en 15% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Slotervaart-Zuid zijn 1950-1970 (48%) en 2010-2020 (30%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Slotervaart-Zuid. De nieuwste aangeboden woning is Jacques Veltmanstraat 165 door Apollo Makelaardij | Apollo's Real Estate. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Slotervaart-Zuid.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Slotervaart-Zuid. De meest recentelijke woning is Jacques Veltmanstraat 1041 aangeboden door Roommatch. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Slotervaart-Zuid.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Slotervaart-Zuid.

Energie

In Slotervaart-Zuid zijn er 5.471 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (40%), E (17%) en C (17%). Gemiddeld verbruikt een adres in Slotervaart-Zuid 1.880 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 29% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 610 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 38% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,5 km
Apotheek
0,7 km
Ziekenhuis
1,5 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
2,1 km
Dagverblijf
0,4 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
0,7 km
Bekijk woningen in Slotervaart-Zuid

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk 38 koopwoningen Bekijk 21 huurwoningen
Beoordeel Slotervaart-Zuid

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Slotervaart-Zuid

Kaart van Staalmanbuurt
7.5StaalmanbuurtBuurt
Kaart van Jacques Veltmanbuurt
Jacques VeltmanbuurtBuurt
Kaart van Louis Crispijnbuurt
Louis CrispijnbuurtBuurt
Kaart van Medisch Centrum Slotervaart
Medisch Centrum SlotervaartBuurt
7.5
Bewoners geven Slotervaart-Zuid een goede beoordeling
Deze score komt uit 2 reacties

Praat mee
7.8
A
Gezin · Vrijstaand huis
Staalmanbuurt01-11-2025
Mooi

ik vind mijn buurt zo mooi omdat het een plek is waar alles samenkomt rust gezelligheid en leven overal om me heen zijn bomen bloemen en kleine straatjes waar de mensen elkaar groeten en tijd hebben voor een praatje ik hoor vogels zingen in de ochtend en kinderen lachen op het plein in de middag er is altijd iets te doen maar het voelt nooit druk de mensen zorgen voor elkaar en dat maakt het warm en vertrouwd ik hou van de geur van vers gemaaid gras in de zomer en van de lichtjes die in de winter de straten versieren mijn buurt voelt als een tweede familie een plek waar ik me thuis voel en waar ik elke dag met een glimlach naar buiten stap

7.3
MLH
Gezin · Appartement
Staalmanbuurt09-01-2025
Een echte familie wijk

Het is een veilige fijne buurt waar veel gezinnen wonen. Het is goed bereikbaar en er is veel groen te vinden als net de wijk uitloopt. Er ligt wel altijd vuil op de dagen dat dat niet hoort buiten

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
3.395Eenpersoonshuishoudens
1.085Huishoudens zonder kinderen
1.495Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€25.500 P.J.gemiddeld per inwoner17% onder landelijk gemiddelde
€32.000 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger14% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Slotervaart-Zuid in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Slotervaart-Zuid

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€536.600
gemiddeld▲ 8,6%
€505.000
mediaan▲ 6,3%
20 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€6.426
gemiddeld▼ 9,4%
€6.008
mediaan▼ 15,3%
+3% vs. landelijk gemiddelde
Huurprijs · Q2 2026
€1.750
gemiddeld▼ 22,1%
€1.750
mediaan▼ 14,6%
16 verhuringen · t.o.v. Q1 2026
€/m² huur · Q2 2026
€21,5
gemiddeld▼ 24,8%
€19,3
mediaan▼ 29,7%
-5% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling huur

Huurprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
49 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
74
verkopen in afgelopen jaar
85 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+3%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
26 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
88
verhuringen in afgelopen jaar
87 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-5%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Slotervaart-Zuid
610
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Slotervaart-Zuid
1.880
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Slotervaart-Zuid

Hoe ziet de woningvoorraad in Slotervaart-Zuid eruit?

De woningvoorraad is relatief jong — 58% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (85%).