Vught-Zuid
Noord-BrabantVughtVught-Zuid

Vught-Zuid, Vught

Wijk in Vught

7.0
Bewoners geven Vught-Zuid een goede beoordelingDeze score komt uit 2 reacties
Bekijk
Vught-Zuid heeft 12.480 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 5.415 woningen in Vught-ZuidMomenteel staan er 36 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Vught-ZuidOp basis van geregistreerde woningen

Vught-Zuid bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Vught De wijk heeft een totaal oppervlakte van 1.381 hectare, waarvan 1.369 hectare land en 12 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK086501. Het postcodegebied is 5261LA-5263LT.

Inwoners

Vught-Zuid telt 12.480 inwoners. Hiervan is 49,2% man en 50,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (27,7%). De overige leeftijden zijn 23,9% voor '65 jaar of ouder', 22,4% voor '25 tot 45 jaar', 15,8% voor '0 tot 15 jaar' en 10,2% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 47,2% is ongehuwd, 38,0% is gehuwd, 8,3% is gescheiden en 6,4% is verweduwd. 10.170 inwoners komen uit Nederland, 790 komen uit Europa en 1.525 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 5.390 huishoudens in Vught-Zuid. 34,4% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 30,4% huishoudens zonder kinderen en 35,2% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Vught-Zuid zijn er 9.700 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €38.300, wat €900 (2%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €31.400, wat €600 (2%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Vught-Zuid zijn middelbaar opgeleid. 37,6% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 36,6% heeft HBO of WO en 25,8% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 12.480 inwoners heeft ongeveer 67% betaald werk, wat neerkomt op 8.362 mensen. Dit is 2% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (84%), terwijl 16% als zelfstandige actief is. In Vught-Zuid ontvangt 29% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 2.680 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Vught-Zuid zijn er 5.415 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €398.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 43% huurwoningen en 57% koopwoningen. Van de woningen is 56% in particulier bezit, 33% in handen van woningcorporaties en 11% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Vught-Zuid zijn 1950-1970 (30%) en 1980-1990 (22%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Vught-Zuid. De nieuwste aangeboden woning is Helvoirtseweg 225 door DLV Makelaardij. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Vught-Zuid.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Vught-Zuid. De meest recentelijke woning is Koperwiekstraat 24 aangeboden door www.thuispoort.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Vught-Zuid.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Vught-Zuid.

Energie

In Vught-Zuid zijn er 5.694 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (32%), A (20%) en B (20%). Gemiddeld verbruikt een adres in Vught-Zuid 2.720 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 3% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.050 m³ per jaar 7% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,7 km
Apotheek
0,9 km
Ziekenhuis
6,3 km
Supermarkt
0,7 km
Treinstation
2,0 km
Dagverblijf
0,7 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
1,4 km
Bekijk woningen in Vught-Zuid

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Vught-Zuid

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Vught-Zuid

Kaart van De Vughtse Hoeven
7.0De Vughtse HoevenBuurt
Kaart van Vijverhof
7.0VijverhofBuurt
Molenstraat en omgevingBuurt
Kaart van Verspr huizen Schorvert en omgeving
Verspr huizen Schorvert en omgevingBuurt
Kaart van Voorburg en omgeving
Voorburg en omgevingBuurt
7.0
Bewoners geven Vught-Zuid een goede beoordeling
Deze score komt uit 2 reacties

Praat mee
7.0
Joery
Samenwonend · Appartement
Er wordt voldoende georganiseerd, maar ik neem er geen deel aan.

Ik neem geen deel aan buurtactiviteiten en heb geen diepe contacten met buurtgenoten. Het is voor mij puur een plek om te wonen.

7.0
Sem
Gezin · Tussenwoning
Vijverhof07-09-2024
Prima

Prima, gemixte afkomsten, bereikbaar, niet super veel groen.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
1.855Eenpersoonshuishoudens
1.640Huishoudens zonder kinderen
1.895Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€31.400 P.J.gemiddeld per inwoner2% boven landelijk gemiddelde
€38.300 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger3% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Vught-Zuid in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Vught-Zuid

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€667.048
gemiddeld▲ 23,8%
€559.000
mediaan▲ 7,0%
21 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.556
gemiddeld▲ 8,9%
€4.317
mediaan▲ 5,4%
+5% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
44 dagen ▼ 30,1%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
74
verkopen in afgelopen jaar
129 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+5%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
45 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
9
verhuringen in afgelopen jaar
134 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-6%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Vught-Zuid
1.050
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Vught-Zuid
2.720
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Vught-Zuid

Uit wat voor huizen bestaat Vught-Zuid?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 77% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (44%).

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Vught-Zuid?

Een koopwoning in Vught-Zuid werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €543.507 (€4.314 per m²). Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 24%.

Wat voor mensen wonen er in Vught-Zuid?

Wijk Vught-Zuid telt 12.480 inwoners. Veel gezinnen: 35% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat ligt er op loopafstand in Vught-Zuid?