Wilderinkshoek
OverijsselHengeloWilderinkshoek

Wilderinkshoek, Hengelo

Wijk in Hengelo

8.1
Bewoners geven Wilderinkshoek een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 3 reacties
Bekijk
Wilderinkshoek heeft 10.075 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 5.171 woningen in WilderinkshoekMomenteel staan er 40 te koop en 3 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in WilderinkshoekOp basis van geregistreerde woningen

Wilderinkshoek bevindt zich in de provincie Overijssel, in de gemeente Hengelo De wijk heeft een totaal oppervlakte van 647 hectare, waarvan 619 hectare land en 28 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK016406. Het postcodegebied is 7553AA-7555XB.

Inwoners

Wilderinkshoek telt 10.075 inwoners. Hiervan is 50,2% man en 49,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (28,9%). De overige leeftijden zijn 25,9% voor '25 tot 45 jaar', 21,8% voor '65 jaar of ouder', 12,8% voor '0 tot 15 jaar' en 10,5% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 49,1% is ongehuwd, 36,6% is gehuwd, 9,3% is gescheiden en 5,0% is verweduwd. 7.890 inwoners komen uit Nederland, 875 komen uit Europa en 1.305 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 5.155 huishoudens in Wilderinkshoek. 43,5% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 28,8% huishoudens zonder kinderen en 27,7% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,9 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Wilderinkshoek zijn er 8.500 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €33.800, wat €3.600 (10%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €29.100, wat €1.700 (6%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Wilderinkshoek zijn middelbaar opgeleid. 44,6% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 30,7% heeft HBO of WO en 24,7% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 10.075 inwoners heeft ongeveer 65% betaald werk, wat neerkomt op 6.549 mensen. Dit is 0% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (89%), terwijl 11% als zelfstandige actief is. In Wilderinkshoek ontvangt 29% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 1.940 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Wilderinkshoek zijn er 5.171 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €279.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 45% huurwoningen en 55% koopwoningen. Van de woningen is 55% in particulier bezit, 37% in handen van woningcorporaties en 8% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Wilderinkshoek zijn 1925-1950 (27%) en 1950-1970 (22%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Wilderinkshoek. De nieuwste aangeboden woning is Binnenweg 4 door Des Huizes. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Wilderinkshoek.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Wilderinkshoek. De meest recentelijke woning is Krabbenbosweg 217 aangeboden door www.woninghuren.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Wilderinkshoek.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Wilderinkshoek.

Energie

In Wilderinkshoek zijn er 5.514 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (20%), G (17%) en F (14%). Gemiddeld verbruikt een adres in Wilderinkshoek 2.540 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 4% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.080 m³ per jaar 10% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,3 km
Apotheek
1,3 km
Ziekenhuis
1,6 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
1,0 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
2,0 km
Bekijk woningen in Wilderinkshoek

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Wilderinkshoek

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Wilderinkshoek

Kaart van Nijverheid
8.3NijverheidBuurt
Kaart van Vikkerhoek
7.6VikkerhoekBuurt
Kaart van Bedrijventerrein Twentekanaal-Noord I
Bedrijventerrein Twentekanaal-Noord IBuurt
Kaart van Bedrijventerrein Twentekanaal-Zuid I
Bedrijventerrein Twentekanaal-Zuid IBuurt
Kaart van Bedrijventerrein Zeggershoek
Bedrijventerrein ZeggershoekBuurt
Kaart van Tuindorp ’t Lansink
Tuindorp ’t LansinkBuurt
Kaart van Tuindorp-Zuid
Tuindorp-ZuidBuurt
8.1
Bewoners geven Wilderinkshoek een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 3 reacties

Praat mee
7.6
Irma
Samenwonend · Overig
Vikkerhoek05-08-2025
Op zichzelf

Bijna iedereen erg op zichzelf

8.9
Mignon
Gezin · Tussenwoning
Nijverheid06-01-2025
Het is een gezellige buurt

Ben hier opgegroeid. Altijd een fijne buurt gevonden met leuke mensen. De nijverheid heeft mooie huizen. Ik heb me nooit onveilig gevoeld hier. Ik ben ook hier op de nijverheid naar school geweest. Heb daar een leuke tijd gehad. Persoonlijk heb ik niks slechts te zeggen over de buurt.

7.8
Leonie
Samenwonend · Overig
Nijverheid11-12-2024
Gezelligprima

Goede kontakten Geen herrie

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
2.240Eenpersoonshuishoudens
1.485Huishoudens zonder kinderen
1.430Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€29.100 P.J.gemiddeld per inwoner5% onder landelijk gemiddelde
€33.800 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger9% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Wilderinkshoek in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Wilderinkshoek

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€763.238
gemiddeld▲ 77,4%
€550.000
mediaan▲ 69,2%
65 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€3.515
gemiddeld▲ 20,1%
€3.792
mediaan▲ 30,0%
+7% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
32 dagen ▼ 36,2%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
162
verkopen in afgelopen jaar
169 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+7%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
1 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
15
verhuringen in afgelopen jaar
76 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-59%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Wilderinkshoek
1.080
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Wilderinkshoek
2.540
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Wilderinkshoek

Wat moet je betalen voor een koophuis in Wilderinkshoek?

Een koopwoning in Wilderinkshoek werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €554.873 (€3.228 per m²). Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 77%.

Wat betaal je voor een huurwoning in Wilderinkshoek?

Een huurwoning in Wilderinkshoek kostte gemiddeld €861 per maand (€12 per m²). Dat is 59% onder het landelijk gemiddelde.

Hoe beoordelen bewoners Wilderinkshoek?

Bewoners geven Wilderinkshoek een 8,1 uit 10 op basis van 3 reviews. Het sterkst scoort voorzieningen (8,5), het zwakst woningen (7,3).