Woning te koop: Bloemstraat 140A, Amsterdam
KopenAmsterdamJordaanBloemgrachtbuurtBloemstraat 140A

Bloemstraat 140A

Bloemgrachtbuurt, Amsterdam

€ 2.900.000
Buurt Bloemgrachtbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 238m²
177% groter dan gemiddeld in de buurt
Dirk op 282m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een monumentaal grachtenpand in de Jordaan

Deze woning aan de Bloemstraat 140A is een statig herenhuis uit 1905, met een woonoppervlak van 238 m². Het energielabel B betekent dat het relatief zuinig is voor een pand van deze leeftijd. Met een vraagprijs van €2.900.000 is dit een aanzienlijk bedrag, maar de prijs per m² is marktconform voor dit type woning in de buurt. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor woningen in Amsterdam ligt lager, maar dit pand is uitzonderlijk groot.

De Bloemgrachtbuurt: levendig en centraal

De Bloemgrachtbuurt is een van de meest gewilde delen van de Jordaan. Het is een dichtbevolkte buurt met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van jonge en oudere bewoners. De sfeer is bruisend, met veel restaurants en winkels op loopafstand. De buurt Bloemgrachtbuurt staat bekend om zijn historische grachtenpanden en levendige straten.

Dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Dirk om de hoek (op 282 meter) of Albert Heijn op 348 meter. Er zijn diverse basisscholen in de buurt, zoals Basisschool Dr. Rijk Kramer (334 meter) en de Theo Thijssenschool (394 meter). Het voortgezet onderwijs is ook goed bereikbaar, met Het Cartesius Lyceum op 495 meter. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid voorzieningenniveau.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Recourt Makelaars op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 2.900.000
Prijs per m²€ 12.185
Woonoppervlakte238m²
Perceeloppervlakte285m²
Bouwjaar1905
EnergielabelB
BuurtBloemgrachtbuurt
WijkJordaan
GemeenteAmsterdam

Locatie

Bloemstraat 140A, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Bloemgrachtbuurt

Inwoners3.020
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Bloemgrachtbuurt

Woningvoorraad1.980
Gem. WOZ-waarde€ 647.000
Koopwoningen32%
Huurwoningen67%

Supermarkten

154 binnen 5 km

Dirk
2e Hugo de Grootstraat 43
282m
Albert Heijn
Westermarkt 21
348m
Albert Heijn
Frederik Hendrikstraat 81
426m

Scholen

215 binnen 5 km

Basisschool Dr. Rijk Kramer
Basisonderwijs · 361 leerlingen
334m
Jordaan College - iHub onderwijs (voorheen Altra)
Speciaal onderwijs · 71 leerlingen
367m
Theo Thijssenschool Amsterdam
Basisonderwijs · 388 leerlingen
394m

Veelgestelde vragen

Over Bloemstraat 140A, Amsterdam

Welk energielabel heeft Bloemstraat 140A?

De woning aan Bloemstraat 140A in Amsterdam heeft energielabel B.

Is de vraagprijs van €2.900.000 reëel voor deze woning?

De vraagprijs ligt fors boven het buurtgemiddelde van €765.625, maar dat komt doordat deze woning met 238 m² veel groter is dan de gemiddelde woning in de buurt (86 m²). De prijs per m² is ongeveer €12.185, terwijl het buurtgemiddelde €8.922 per m² is. Het is een uniek pand in de Jordaan, dus de prijs is aan de hoge kant, maar niet ongebruikelijk voor een woning van deze omvang en locatie.

Hoe is de buurt qua veiligheid?

In de Bloemgrachtbuurt zijn in de meest recente cijfers 228 misdrijven geregistreerd. Dat is relatief hoog, maar past bij een dichtbevolkte, centrale stadsbuurt.

Wat is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2,3 km afstand, dus dat is niet direct om de hoek. Voor dagelijks gebruik is de fiets vaak de snelste optie in Amsterdam.

Zijn er parken of groen in de buurt?

Het dichtstbijzijnde park of plantsoen ligt op 0,7 km afstand. Dat is op loopafstand, maar niet direct naast de deur. De buurt zelf is stedelijk met weinig eigen groen, maar de grachten en bomen langs de straten geven wel een groene uitstraling.

Hoeveel woningen staan er te koop in de buurt?

Op dit moment staan er 8 koopwoningen te koop in de Bloemgrachtbuurt. Dat is een klein aanbod, wat de concurrentie kan vergroten. De gemiddelde verkooptijd van verkochte woningen was 25 dagen, wat aangeeft dat woningen redelijk snel worden verkocht.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Deze woning heeft energielabel B. Dat is relatief zuinig voor een pand uit 1905. In de buurt heeft 40% van de woningen label B en 40% label C. Label B betekent dat de woning redelijk goed geïsoleerd is, maar het is altijd verstandig om de exacte energieprestatie te controleren.

Recourt Makelaars
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar