Woning te koop: De Loonwerker 6, Utrecht
Verkocht onder voorbehoud
KopenUtrechtZuidwestTranswijk-ZuidDe Loonwerker 6

De Loonwerker 6

Transwijk-Zuid, Utrecht

€ 774.000
Buurt Transwijk-Zuid, UtrechtBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label A++
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Nieuwbouw uit 2025
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
AI-samenvatting

Nieuwbouw in Transwijk-Zuid

Deze hoekwoning aan De Loonwerker 6 is een nieuwbouwappartement met energielabel A++, wat betekent dat je zeer lage stookkosten kunt verwachten. Het is een rustige, groene buurt in Utrecht. De vraagprijs van €774.000 is aan de hoge kant, maar past bij de nieuwbouwstatus en het energielabel. Bekijk ook andere woningen in Utrecht voor een vergelijking.

Buurt Transwijk-Zuid

Transwijk-Zuid is een stedelijke buurt met veel eenpersoonshuishoudens en een jonge bevolking. Op basis van één beoordeling geeft een bewoner aan dat de buurt verandert: "De huizen gaan naar de allochtone gemeenschap en statushouders AZC. Buurt wordt viezer, stinkt, heeft geen burencontacten meer." De meeste woningen in de buurt zijn appartementen, en de gemiddelde huishoudensgrootte is 1,4. Meer over de buurt Transwijk-Zuid.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de Coop, om de hoek op 5 minuten lopen. Ook Albert Heijn en PLUS zijn op loopafstand. In de buurt zijn diverse basisscholen, zoals OBS Maaspleinschool op 7 minuten lopen en Openbare Basisschool De Kleine Dichter op 8 minuten. Het park of plantsoen is twee straten verder. De gemeente Utrecht biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Lauteslager Makelaars op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 774.000
Prijs per m²€ 6.504
Woonoppervlakte119m²
Perceeloppervlakte6874m²
Bouwjaar2025
EnergielabelA++
BuurtTranswijk-Zuid
WijkZuidwest
GemeenteUtrecht

Locatie

De Loonwerker 6, Utrecht

Ervaringen uit de buurt

Redelijk · 1 bewoner

5.4
Edward
27-10-2025
erpaupering

De huizen gaan naar de allochtone gemeenschap en statushouders AZC .buurt word viezer , stinkt , buut heeft geen buren contacten meer iedereen doet maar

Buurt statistieken

Gegevens uit Transwijk-Zuid

Inwoners2.910
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Transwijk-Zuid

Woningvoorraad2.119
Gem. WOZ-waarde€ 275.000
Koopwoningen11%
Huurwoningen89%

Supermarkten

71 binnen 5 km

Coop
Rijnlaan 72A
486m
Albert Heijn
Vondellaan 200
717m
PLUS
Croeselaan 297-299
772m

Scholen

127 binnen 5 km

Rafael, school voor zmlk
Speciaal onderwijs · 214 leerlingen
282m
OBS Maaspleinschool
Basisonderwijs · 72 leerlingen
577m
Openbare Basisschool De Kleine Dichter
Basisonderwijs · 361 leerlingen
643m

Veelgestelde vragen

Over De Loonwerker 6, Utrecht

Welk energielabel heeft De Loonwerker 6?

De woning aan De Loonwerker 6 in Utrecht heeft energielabel A++.

Is de prijs van €774.000 reëel voor deze woning?

De vraagprijs ligt fors boven het buurtgemiddelde van €257.000, maar dat komt doordat deze woning met 119 m² veel groter is dan het gemiddelde van 32 m² in Transwijk-Zuid. Bovendien is het nieuwbouw met energielabel A++, wat bijdraagt aan de waarde. Vergelijkbare nieuwbouwappartementen in Utrecht worden vaak rond dit prijsniveau aangeboden.

Hoe hoog zijn de maandelijkse energiekosten bij label A++?

Energielabel A++ is zeer zuinig, dus je kunt rekenen op lage stookkosten. Het exacte bedrag hangt af van je verbruik, maar in de praktijk zijn de kosten voor verwarming en warm water minimaal.

Wat is de sfeer in de buurt Transwijk-Zuid?

Transwijk-Zuid is een stedelijke buurt met veel jonge mensen en eenpersoonshuishoudens. Een bewoner geeft aan dat de buurt verandert door instroom van nieuwe bewoners, wat leidt tot minder sociale cohesie. De meeste woningen zijn appartementen, en er is een park op loopafstand. Het is een levendige, maar soms wat rommelige buurt.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn diverse basisscholen op loopafstand, zoals OBS Maaspleinschool (577 m) en Openbare Basisschool De Kleine Dichter (643 m). Ook is er speciaal onderwijs, zoals Rafael, school voor zmlk (282 m). Voor voortgezet onderwijs moet je iets verder, gemiddeld 1,3 km.

Hoe is het openbaar vervoer in deze buurt?

Het treinstation ligt op 2,5 km afstand, dus niet direct om de hoek. De buurt is goed bereikbaar met de auto via de ringweg van Utrecht.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in de buurt?

In Transwijk-Zuid stonden woningen gemiddeld 60 dagen te koop voordat ze verkocht werden. Dat is redelijk snel, wat aangeeft dat er vraag is naar woningen in deze buurt. Houd er rekening mee dat dit gemiddelde over alle woningen gaat, niet specifiek over nieuwbouw.