Woning te koop: Herengracht 149H, Amsterdam

Herengracht 149H

Leliegracht en omgeving, Amsterdam

€ 725.000
Buurt Leliegracht en omgeving, AmsterdamBekijk buurt
Albert Heijn op 258m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
38% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een grachtenpand met historie

Deze woning aan de Herengracht 149H ademt de sfeer van de Gouden Eeuw. Het bouwjaar 1652 maakt het een van de oudere panden in de grachtengordel, met authentieke details die je niet in nieuwbouw vindt. Met 78 vierkante meter woonoppervlak is het een compact maar karakteristiek appartement. De vraagprijs van €725.000 is aan de scherpe kant vergeleken met andere woningen in Amsterdam, waar de gemiddelde prijs in de buurt boven het miljoen ligt.

Leliegracht e.o.

De buurt Leliegracht e.o. is een van de meest centrale delen van de grachtengordel. Het is een dichtbevolkte wijk met veel eenpersoonshuishoudens en een hoog voorzieningenniveau. De omgevingsadressendichtheid is met 10.993 adressen per vierkante kilometer extreem hoog, wat typerend is voor het centrum van Amsterdam. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een levendige, stedelijke omgeving.

Leven in de straat

Doordeweeks haal je je brood bij de Albert Heijn om de hoek (op 258 meter) of bij de AH to go op loopafstand. Voor de kinderen is er basisschool de Burght op 345 meter en de Theo Thijssenschool op 566 meter. Het station is op 1,8 kilometer, maar de tram en bus stoppen vlakbij. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid netwerk aan voorzieningen, van restaurants tot parken.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Lion Makelaars op Vastgoed Nederland aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt20 maart 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 725.000
Prijs per m²€ 9.295
Woonoppervlakte78m²
Perceeloppervlakte66m²
Bouwjaar1652
BuurtLeliegracht en omgeving
WijkGrachtengordel-West
GemeenteAmsterdam

Locatie

Herengracht 149H, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Leliegracht en omgeving

Inwoners1.875
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Leliegracht en omgeving

Woningvoorraad1.213
Gem. WOZ-waarde€ 938.000
Koopwoningen40%
Huurwoningen59%

Supermarkten

158 binnen 5 km

Albert Heijn
Nieuwezijds Voorburgwal 226
258m
Albert Heijn
Westermarkt 21
352m
AH to go
Nieuwendijk 182
354m

Scholen

220 binnen 5 km

de Burght
Basisonderwijs · 387 leerlingen
345m
Theo Thijssenschool Amsterdam
Basisonderwijs · 388 leerlingen
566m
Vinse School
Voortgezet onderwijs · 388 leerlingen
650m

Veelgestelde vragen

Over Herengracht 149H, Amsterdam

Is €725.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €725.000 ligt fors onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt van €1.230.000 en ook onder de mediaan van €912.500. De gemiddelde verkoopprijs in de buurt is €1.227.594, maar die cijfers zijn gebaseerd op een mix van woningen. Deze woning is met 78 m² relatief klein, wat de lagere prijs verklaart. Het is een scherpe prijs voor een appartement op de Herengracht.

Wat is het energielabel van deze woning?

In de buurt heeft 100% van de woningen een energielabel D of lager, wat logisch is gezien het bouwjaar 1652. Historische panden hebben vaak slechte isolatie, dus je kunt hoge stookkosten verwachten.

Hoe veilig is de buurt Leliegracht e.o.?

In de buurt zijn in de laatste meting 271 misdrijven geregistreerd. Dat is relatief hoog, maar past bij een dichtbevolkt centrumgebied met veel horeca en toerisme. Het is een levendige buurt waar je overdag en 's avonds veel mensen op straat ziet.

Zijn er parkeermogelijkheden bij de Herengracht?

In de data wordt geen parkeergelegenheid genoemd. In de Amsterdamse grachtengordel is parkeren vaak schaars en duur. De meeste bewoners maken gebruik van een parkeervergunning of parkeren in een nabijgelegen parkeergarage. Het is aan te raden om dit bij de makelaar te checken.

Hoe oud is het pand en wat betekent dat voor onderhoud?

Het pand is gebouwd in 1652, dus meer dan 370 jaar oud. In de buurt is 100% van de woningen van voor 1945. Zo'n historisch pand heeft vaak karakteristieke elementen zoals houten balken en authentieke details, maar vergt ook regelmatig onderhoud aan bijvoorbeeld het dak, de gevel en de fundering. Vraag de makelaar naar de staat van het onderhoud.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

De gemiddelde verkooptijd van woningen in de buurt is 65 dagen. Dat is een indicatie dat woningen redelijk snel van de hand gaan. De vraagprijs van deze woning is relatief laag, wat kan betekenen dat hij snel verkocht is.