Woning te koop: Kortestraat 21, Arnhem
Verkocht onder voorbehoud
KopenArnhemCentrumWeverstraatKortestraat 21

Kortestraat 21

Weverstraat, Arnhem

€ 549.000
Buurt Weverstraat, ArnhemBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Albert Heijn op 100m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
41% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Wonen in een monumentaal pand

Deze woning aan de Kortestraat 21 in Arnhem ademt historie. Het pand uit 1780 is een van de oudste in de buurt en heeft een energielabel G, wat betekent dat je hoge stookkosten kunt verwachten. Met 60 m² woonoppervlak is het een compacte woning, maar de ligging in het centrum maakt veel goed. De vraagprijs van €549.000 is aan de hoge kant vergeleken met andere woningen in Arnhem.

Buurt Weverstraat

De buurt Weverstraat is het kloppende hart van Arnhem. Op basis van twee beoordelingen geven bewoners de buurt een 6,88. Een bewoner zegt: "Het is lokaal en je kan overal naartoe. Als er minder zwerver en vage mensen zouden zijn dan zou de buurt geweldig zijn." Een ander noemt het "gezellig en bereikbaar". De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge mensen tussen 25 en 45 jaar.

Leven in de straat

De dagelijkse boodschappen doe je bij de Albert Heijn om de hoek (100 meter). Ook de SPAR en Ekoplaza zijn op loopafstand. Voor kinderen is er Montessorischool De Binnenstad op 618 meter en Jenaplan basisschool de Sterrenkring op 815 meter. Het treinstation ligt op een kilometer afstand. De gemeente Arnhem biedt verder volop restaurants en een park op 700 meter.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder BMV Makelaars.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 549.000
Prijs per m²€ 9.150
Woonoppervlakte60m²
Perceeloppervlakte85m²
Bouwjaar1780
EnergielabelG
BuurtWeverstraat
WijkCentrum
GemeenteArnhem

Locatie

Kortestraat 21, Arnhem

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 2 bewoners

7.1
Alex De jong
29-08-2024
Het is lokaal en je kan overal naartoe

Als er minder zwerver en vage mensen zouden zijn dan zou de buurt geweldig zijn. Ik zou meer groen willen zien om eerlijk te zijn

6.6
Hani
15-06-2024
Gezellig en bereikbaar

Midden in het centrum wonen heeft soms ze min punten, maar over het algemeen is het wel gezellig en leuk. Alles is makkelijk bereikbaar.

Buurt statistieken

Gegevens uit Weverstraat

Inwoners2.030
Mannen53%
Vrouwen47%

Woningmarkt

Gegevens uit Weverstraat

Woningvoorraad1.336
Gem. WOZ-waarde€ 287.000
Koopwoningen16%
Huurwoningen84%

Supermarkten

50 binnen 5 km

Albert Heijn
Vossenstraat 1
100m
SPAR
Willemsplein 22
374m
SPAR
Koningstraat 32
416m

Scholen

82 binnen 5 km

De Opmaat
Speciaal onderwijs · 7 leerlingen
100m
Montessorischool De Binnenstad
Basisonderwijs · 196 leerlingen
618m
Jenaplan basisschool de Sterrenkring
Basisonderwijs · 122 leerlingen
815m

Veelgestelde vragen

Over Kortestraat 21, Arnhem

Welk energielabel heeft Kortestraat 21?

De woning aan Kortestraat 21 in Arnhem heeft energielabel G.

Is €549.000 een realistische prijs voor 60 m²?

De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €4.319, wat voor deze woning neerkomt op €9.150 per m². Dat is fors hoger dan het buurtgemiddelde. De mediaanprijs in de buurt is €450.000, maar woningen in het centrum van Arnhem zijn vaak duurder vanwege de locatie. Het is een marktconforme prijs voor een monumentaal pand in het centrum.

Wat betekent energielabel G voor mijn woonlasten?

Energielabel G is het slechtste label. De woning is waarschijnlijk slecht geïsoleerd en heeft enkel glas. Je kunt hoge stookkosten verwachten, vooral in de winter. In de buurt heeft 50% van de koopwoningen label A, dus deze woning steekt daar ongunstig bij af.

Hoe veilig is de buurt Weverstraat?

In de buurt zijn 254 misdrijven geregistreerd, maar het aantal inwoners is 2.030. Bewoners noemen in reviews overlast van zwervers en 'vage mensen'. De gemiddelde beoordeling is 6,88. Het is een levendige centrumlocatie, maar niet overal even rustig.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn diverse scholen op loopafstand. Montessorischool De Binnenstad (basisonderwijs) zit op 618 meter, Jenaplan basisschool de Sterrenkring op 815 meter, en Montessori College Arnhem (voortgezet onderwijs) op 1,2 km. Ook is er een school voor voortgezet speciaal onderwijs, De Opmaat, op 100 meter.

Hoe is het openbaar vervoer?

Het treinstation van Arnhem ligt op 1 kilometer afstand, dus op tien minuten lopen. Daarnaast zijn er bushaltes in de buurt.

Wat voor type woning is dit?

Het is een koopwoning uit 1780, waarschijnlijk een monumentaal pand. Met 60 m² is het relatief klein. De woning is geen appartement, maar een huis in een historisch pand. De precieze indeling (aantal kamers) is niet bekend.