Woning te koop: Lauriergracht 41E, Amsterdam
KopenAmsterdamJordaanElandsgrachtbuurtLauriergracht 41E

Lauriergracht 41E

Elandsgrachtbuurt, Amsterdam

€ 1.649.000
Buurt Elandsgrachtbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 159m²
59% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 150m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
37% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een grachtenpand met allure

Deze woning aan de Lauriergracht ademt de sfeer van de Jordaan: historische grachtenpanden, rommelige straatjes en een levendige mix van winkels en kroegjes. Met 159 m² woonoppervlak is het een royale woning in een buurt waar kleinere appartementen de norm zijn. De vraagprijs van €1.649.000 ligt aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de locatie. Bekijk ook andere woningen in Amsterdam voor een vergelijking.

De Elandsgrachtbuurt

De buurt Elandsgrachtbuurt scoort gemiddeld een 8,79 op basis van drie beoordelingen. Een bewoner zegt: "Ik vind de elandsgracht buurt geweldig, eigenlijk ook de Jordaan. Veel vaste gezichten dus iedereen is wel een beetje bekend bij elkaar." Een ander noemt het "een stukje Amsterdam. Oude grachtjes, beetje rommelig, maar wel gezellig." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden, met een bovengemiddeld aandeel 25- tot 45-jarigen.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn om de hoek (150 m) of de Ekoplaza twee straten verder (280 m). Ook de Jumbo en Dirk zijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar de 14e Montessorischool De Jordaan (133 m) of OBS Leonardo da Vinci (448 m). De gemeente Amsterdam biedt verder tal van voorzieningen, van restaurants tot parken.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Amstel Vastgoed aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt2 april 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.649.000
Prijs per m²€ 10.371
Woonoppervlakte159m²
Perceeloppervlakte1985m²
Bouwjaar1878
BuurtElandsgrachtbuurt
WijkJordaan
GemeenteAmsterdam

Locatie

Lauriergracht 41E, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 3 bewoners

9.0
Ayoub
11-11-2023
Gezellige buurt met vaste gezichten

Ik vind de elandsgracht buurt geweldig, eigenlijk ook de Jordaan. Veel vaste gezichten dus iedereen is wel een beetje bekend bij elkaar. De Jordaan kent ook een groot portie geschiedenis met namen zoals André Hazes, Willem Holleeder en tante Leen. Kortom een leuke buurt waar veel is gebeurd terug in de tijd en hele fijne buren!

8.4
Esmee
29-08-2023
Woon hier prettig

Deze buurt is echt een stukje Amsterdam. Oude grachtjes, beetje rommelig, maar wel gezellig. Je hebt daar die winkeltjes en kroegjes, echt een mix van alles. met de tram ben je zo in het centrum, dus dat is top. Toeristen? Ja, die zie je wel, maar het stoort niet echt. Voel me er best veilig, ondanks de drukte.

9.0
Kleine Rooie
27-08-2023
Gezellig

Het is hier gezellig met veel winkels en horeca in de buurt. Mijn straat wordt naar mijn mening teveel bezocht door hangjongeren, mijn buren lijken ook dat wel gezellig te vinden. Weinig tot geen last van criminaliteit. Goede verbinding met openbaar vervoer.

Buurt statistieken

Gegevens uit Elandsgrachtbuurt

Inwoners4.310
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Elandsgrachtbuurt

Woningvoorraad2.966
Gem. WOZ-waarde€ 576.000
Koopwoningen24%
Huurwoningen75%

Supermarkten

153 binnen 5 km

Albert Heijn
Elandsgracht 13A