Woning te koop: Libau-eiland 27, Amsterdam
KopenAmsterdamHouthavensHouthavens-WestLibau-eiland 27

Libau-eiland 27

Houthavens-West, Amsterdam

€ 397.877
Buurt Houthavens-West, AmsterdamBekijk buurt
Nieuwbouw uit 2024
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
Albert Heijn op 320m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
41% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Nieuwbouwappartement in Houthavens-West

Dit gloednieuwe appartement op Libau-eiland 27 is een frisse toevoeging aan de Houthavens, een jonge wijk in Amsterdam. Met 37 m² woonoppervlak is het compact maar slim ingedeeld. De woning uit 2024 is volledig nieuw en energielabel A++ is zeer zuinig. De vraagprijs van €397.877 is aanzienlijk lager dan het buurtgemiddelde van €1.110.500, wat het een scherpe optie maakt in deze prijsklasse. Bekijk ook andere woningen in Amsterdam voor een breder aanbod.

De buurt Houthavens-West

Houthavens-West is een relatief nieuwe buurt met veel moderne architectuur en water in de omgeving. De buurt telt ruim 4600 inwoners, met een mix van jonge professionals en gezinnen. De meeste woningen zijn na 2010 gebouwd, wat de buurt een strakke, eigentijdse uitstraling geeft. Er zijn nog geen bewonersreviews beschikbaar voor deze specifieke straat, maar de buurt staat bekend om zijn rustige, groene karakter. Meer over de buurt Houthavens-West lees je op de buurtpagina.

Leven in de straat

In de ochtend haal je snel een broodje bij de Albert Heijn om de hoek (320 m) of bij de Jumbo (400 m). Voor de kinderen zijn er meerdere basisscholen op loopafstand, zoals Daltonschool De Spaarndammerhout (290 m) en Onze Amsterdamse School (331 m). Het voortgezet onderwijs is ook dichtbij, met Het 4e Gymnasium op 688 m. De buurt heeft een hoge omgevingsadressendichtheid, wat betekent dat er veel voorzieningen in de buurt zijn. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid aanbod aan stedelijke voorzieningen.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Lunshof Makelaardij Amsterdam aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 397.877
Prijs per m²€ 10.753
Woonoppervlakte37m²
Perceeloppervlakte876m²
Bouwjaar2024
BuurtHouthavens-West
WijkHouthavens
GemeenteAmsterdam

Locatie

Libau-eiland 27, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Houthavens-West

Inwoners4.625
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Houthavens-West

Woningvoorraad1.962
Gem. WOZ-waarde€ 833.000
Koopwoningen53%
Huurwoningen47%

Supermarkten

130 binnen 5 km

Albert Heijn
Spaarndammerdijk 3
320m
Jumbo
Spaarndammerstraat 544
400m
Albert Heijn
Haarlemmerplein 34
805m

Scholen

171 binnen 5 km

Daltonschool De Spaarndammerhout
Basisonderwijs · 398 leerlingen
290m
Onze Amsterdamse School
Basisonderwijs · 178 leerlingen
331m
De Zeeheld
Basisonderwijs · 310 leerlingen
381m

Veelgestelde vragen

Over Libau-eiland 27, Amsterdam

Is €397.877 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €397.877 ligt fors onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€1.110.500) en ook onder de mediaan (€945.000). Dat komt doordat dit appartement met 37 m² veel kleiner is dan het buurtgemiddelde van 122 m². De prijs per m² is niet direct te vergelijken, maar gezien de nieuwbouwstatus en het energielabel A++ is de prijs marktconform voor een compacte woning in deze wijk.

Hoeveel kans heb ik om dit appartement te krijgen?

Er staan momenteel 8 koopwoningen te koop in Houthavens-West, waarvan dit er één is. De gemiddelde verkooptijd in de buurt is 89 dagen, wat aangeeft dat woningen niet extreem snel gaan. Omdat het een nieuwbouwappartement betreft, kan de verkoop via de makelaar verlopen.

Wat zijn de bijkomende kosten naast de koopsom?

Naast de koopsom moet je rekening houden met kosten zoals overdrachtsbelasting (2% voor woningen onder de €510.000 in 2024), notariskosten, taxatiekosten en eventuele advieskosten. Voor nieuwbouw kunnen er ook bijkomende kosten zijn zoals aansluitkosten voor nutsvoorzieningen. Het energielabel A++ betekent lage energiekosten, maar exacte bedragen zijn niet te geven zonder verbruiksgegevens.

Hoe is de bereikbaarheid van Houthavens-West?

Het treinstation ligt op 2,8 km afstand, wat ongeveer 35 minuten lopen is of een korte fietsrit.

Zijn er parkeermogelijkheden bij de woning?

In de beschikbare gegevens wordt geen parkeergelegenheid genoemd. In Amsterdam geldt vaak betaald parkeren of een parkeervergunningenstelsel. Het is aan te raden om bij de makelaar te informeren naar de parkeersituatie bij dit specifieke appartement, aangezien nieuwbouwprojecten soms eigen parkeervoorzieningen hebben.