Woning te koop: Slagerspoort 3, Haarlem
KopenHaarlemOude StadBinnenstadSlagerspoort 3

Slagerspoort 3

Binnenstad, Haarlem

€ 480.000
Buurt Binnenstad, HaarlemBekijk buurt
Albert Heijn op 226m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
44% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel E
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Slagerspoort 3, Haarlem

Deze woning aan de Slagerspoort in Haarlem ademt de sfeer van een historische binnenstad. Het is een appartement uit 1898, met een woonoppervlak van 59 m². De vraagprijs van €480.000 is aan de hoge kant voor de grootte, maar past bij de schaarste in deze buurt. Ter vergelijking: het gemiddelde aanbod in de Binnenstad is €742.000, maar die woningen zijn gemiddeld ook 99 m². Deze prijs is marktconform voor een woning van dit formaat in deze omgeving. Bekijk ook andere woningen in Haarlem.

Binnenstad

De Binnenstad is de levendige kern van Haarlem, met een hoge dichtheid aan voorzieningen. De enige bewoner die een review achterliet, noemt het 'Mooie buurt...winkels dichtbij bus verbindingen dichtbij bij' en zegt: 'Gezellig....veel beplanting mooie straatverlichting en super hier te mogen wonen'. De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens (1105) en relatief weinig gezinnen met kinderen (235). De meeste woningen zijn gebouwd voor 1945 (92,9%). De buurt Binnenstad is zeer stedelijk, met een omgevingsadressendichtheid van 5966.

Leven in de straat

Doordeweeks haal je je brood bij een van de supermarkten om de hoek: Albert Heijn op twee straten verder (226 m) of Dekamarkt (231 m). Ook Jumbo is op loopafstand (339 m). Voor schoolgaande kinderen is het Stedelijk Gymnasium Haarlem naast de deur (111 m), en basisscholen zoals IKC De Argonauten (486 m) en Openbare Basisschool De Peppelaer (690 m) zijn goed bereikbaar. De gemeente Haarlem biedt een compleet stadsleven met parken, restaurants en cultuur op loopafstand.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Makelaarshuijs Eikelenboom aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt28 april 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 480.000
Prijs per m²€ 8.136
Woonoppervlakte59m²
Perceeloppervlakte47m²
Bouwjaar1898
EnergielabelE
BuurtBinnenstad
WijkOude Stad
GemeenteHaarlem

Locatie

Slagerspoort 3, Haarlem

Ervaringen uit de buurt

Uitstekend · 1 bewoner

10
Sannie Jager
11-07-2025
Mooie buurt...winkels dichtbij bus verbindingen dichtbij bij

Gezellig....veel beplanting mooie straatverlichting en super hier te mogen wonen

Buurt statistieken

Gegevens uit Binnenstad

Inwoners3.285
Mannen53%
Vrouwen47%

Woningmarkt

Gegevens uit Binnenstad

Woningvoorraad1.981
Gem. WOZ-waarde€ 505.000
Koopwoningen36%
Huurwoningen64%

Supermarkten

48 binnen 5 km

Albert Heijn
Drossestraat 11
226m
Dekamarkt
Gedempte oude gracht 56-58
231m
Albert Heijn
Kruisstraat 10
238m

Scholen

101 binnen 5 km

Stedelijk Gymnasium Haarlem
Voortgezet onderwijs · 823 leerlingen
111m
IKC De Argonauten
Basisonderwijs · 201 leerlingen
486m
Openbare Basisschool De Peppelaer
Basisonderwijs · 404 leerlingen
690m

Veelgestelde vragen

Over Slagerspoort 3, Haarlem

Welk energielabel heeft Slagerspoort 3?

De woning aan Slagerspoort 3 in Haarlem heeft energielabel E.

Is €480.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €480.000 ligt 35% onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€742.000), maar die woningen zijn gemiddeld 99 m². Deze woning is 59 m², dus de prijs per m² (€8.136) ligt iets boven het buurtgemiddelde van €7.444. Het is een marktconforme prijs voor een appartement in de Haarlemse binnenstad.

Hoe is de buurt Binnenstad om in te wonen?

De Binnenstad is een zeer stedelijke buurt met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel alleenstaanden (1105) en relatief weinig gezinnen. De enige review geeft een 10 en noemt het 'gezellig' met 'veel beplanting'. Het is een levendige buurt met winkels, horeca en cultuur, maar ook druk.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is E. Dat betekent dat de woning minder zuinig is dan gemiddeld in de buurt, waar 44,4% van de koopwoningen label A heeft. Je kunt hogere stookkosten verwachten. Het is goed om te weten dat label E in een oudere woning (1898) niet ongewoon is.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Het Stedelijk Gymnasium Haarlem (voortgezet onderwijs) ligt op 111 meter. Basisscholen zoals IKC De Argonauten (486 m) en Openbare Basisschool De Peppelaer (690 m) zijn ook dichtbij.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation Haarlem ligt op 1,1 km afstand, ongeveer 10-15 minuten lopen. Dat is prima bereikbaar voor forenzen.

Zijn er supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand: Albert Heijn (226 m), Dekamarkt (231 m), nog een Albert Heijn (238 m) en Jumbo (339 m). Voor dagelijkse boodschappen hoef je niet ver.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in de buurt?

In de Binnenstad stonden verkochte woningen gemiddeld 77 dagen te koop. Dat is een indicatie van de doorlooptijd, maar kan per woning verschillen.