Woning te koop: Spaarndamseweg 456B, Haarlem
KopenHaarlemIndischewijkMolukkenbuurtSpaarndamseweg 456B

Spaarndamseweg 456B

Molukkenbuurt, Haarlem

€ 810.000
Buurt Molukkenbuurt, HaarlemBekijk buurt
Nieuwbouw uit 2025
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
Albert Heijn op 388m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Nieuwbouw in de Indischewijk

Deze nieuwbouwwoning aan de Spaarndamseweg in Haarlem is pas opgeleverd en ademt moderne luxe. Met 118 m² woonoppervlak is hij ruim 40% groter dan wat er in de buurt gemiddeld te koop staat. De vraagprijs van €810.000 is aan de hoge kant, maar dat past bij een gloednieuw huis in een gewilde stad. Kijk je naar andere woningen in Haarlem, dan zie je dat nieuwbouw in dit segment schaars is.

De Molukkenbuurt

De buurt Molukkenbuurt is een rustige, groene wijk met veel eengezinswoningen. De meeste huizen zijn voor de oorlog gebouwd, maar deze nieuwbouw springt eruit. Het is een buurt waar veel gezinnen wonen, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,4 personen. De stedelijkheid is hoog, maar de parken en plantsoenen liggen op loopafstand.

Leven in de straat

In de ochtend haal je brood bij de Albert Heijn om de hoek (twee straten verder) of bij de Dekamarkt op vijf minuten lopen. Voor schoolgaande kinderen is de Vrije School Kennemerland op loopafstand, net als basisschool De Cirkel. De gemeente Haarlem biedt verder alle stedelijke voorzieningen, van restaurants tot bibliotheek, allemaal binnen tien minuten fietsen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via JRS makelaars Haarlem aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 810.000
Prijs per m²€ 6.864
Woonoppervlakte118m²
Perceeloppervlakte11577m²
Bouwjaar2025
BuurtMolukkenbuurt
WijkIndischewijk
GemeenteHaarlem

Locatie

Spaarndamseweg 456B, Haarlem

Buurt statistieken

Gegevens uit Molukkenbuurt

Inwoners1.260
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Molukkenbuurt

Woningvoorraad510
Gem. WOZ-waarde€ 551.000
Koopwoningen85%
Huurwoningen15%

Supermarkten

42 binnen 5 km

Albert Heijn
Soendaplein 18
388m
Dekamarkt
Rijksstraatweg 40-42
482m
Vomar
Paul Krugerkade 16
863m

Scholen

92 binnen 5 km

Vrije School Kennemerland
Basisonderwijs · 218 leerlingen
257m
Openbare Basisschool De Cirkel
Basisonderwijs · 249 leerlingen
309m
Liduinaschool
Basisonderwijs · 324 leerlingen
403m

Veelgestelde vragen

Over Spaarndamseweg 456B, Haarlem

Is €810.000 een realistische prijs voor deze nieuwbouwwoning?

De vraagprijs van €810.000 ligt fors boven de gemiddelde verkoopprijs in de Molukkenbuurt (€508.571) en ook boven de gemiddelde vraagprijs van €395.000. Maar deze woning is nieuwbouw (2025) met 118 m², terwijl het buurtgemiddelde 82 m² is. De prijs per m² is €6.864, hoger dan het gemiddelde van €4.817. Het is een premium product in een gewilde Haarlemse buurt.

Hoe groot is de kans dat deze woning snel verkocht wordt?

Er staat momenteel maar één woning te koop in de Molukkenbuurt, en de gemiddelde verkooptijd in de buurt is 37 dagen. Nieuwbouw in een oude wijk is zeldzaam, dus de woning kan snel weg zijn. Maar de hoge prijs kan kopers laten twijfelen. Het is afwachten hoe de markt reageert.

Wat is het energielabel van deze woning?

Nieuwbouwwoningen hebben doorgaans minimaal energielabel A. Dat betekent lage stookkosten, al zijn concrete bedragen niet te geven zonder het exacte label.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De Vrije School Kennemerland ligt op 257 meter, Openbare Basisschool De Cirkel op 309 meter en Liduinaschool op 403 meter. Voor voortgezet onderwijs moet je iets verder, gemiddeld 1,2 km. De buurt is dus kindvriendelijk.

Hoe veilig is de Molukkenbuurt?

In de buurt zijn 57 misdrijven geregistreerd, maar zonder context is dat lastig te duiden. Het is een gemiddelde stadswijk met veel gezinnen. De aanwezigheid van parken en een rustige uitstraling wijzen op een veilige leefomgeving.

Wat is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation van Haarlem ligt op 2 km afstand, ongeveer 25 minuten lopen of 5 minuten fietsen. Vanaf daar rijden treinen naar Amsterdam, Leiden en verder.

JRS makelaars Haarlem
Geen mail gevonden
Bekijk
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website.