Woning te koop: Spaarndamseweg 460B, Haarlem
KopenHaarlemIndischewijkMolukkenbuurtSpaarndamseweg 460B

Spaarndamseweg 460B

Molukkenbuurt, Haarlem

€ 1.400.000
Buurt Molukkenbuurt, HaarlemBekijk buurt
Nieuwbouw uit 2025
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
Ruim woonoppervlak van 149m²
82% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 399m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een nieuwbouwwoning in de Molukkenbuurt

Deze woning aan de Spaarndamseweg 460B in Haarlem is een gloednieuw appartement, gebouwd in 2025. Met 149 m² woonoppervlak is het ruim opgezet, een flink contrast met de kleinere woningen in de buurt. De vraagprijs van € 1.400.000 is aan de hoge kant, maar past bij de nieuwbouwstatus en de royale afmetingen. Ter vergelijking: de gemiddelde verkoopprijs in de buurt ligt rond de € 508.000, maar die woningen zijn gemiddeld 82 m². Deze woning is een van de weinige nieuwbouwopties in de omgeving. Bekijk ook andere woningen in Haarlem voor een breder beeld.

De buurt: Molukkenbuurt

De Molukkenbuurt is een rustige, groene wijk in Haarlem. Het is een overwegend oude buurt, met veel vooroorlogse bebouwing, maar deze nieuwbouw springt eruit. De buurt telt zo'n 1.260 inwoners, met een mix van gezinnen en alleenstaanden. Het is een stedelijke omgeving, met een hoge dichtheid aan voorzieningen. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar voor deze buurt. Meer weten over de buurt Molukkenbuurt lees je op de buurtpagina.

Leven in de straat

In de ochtend haal je snel een broodje bij de Albert Heijn, die om de hoek zit. Ook de Dekamarkt is twee straten verder. Voor kinderen zijn er meerdere basisscholen op loopafstand, zoals Vrije School Kennemerland en Openbare Basisschool De Cirkel, beide op een paar minuten lopen. De buurt heeft een dorps karakter, maar je bent zo in het centrum van Haarlem. De gemeente Haarlem biedt een uitgebreid overzicht van de voorzieningen.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via JRS makelaars Haarlem aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt4 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.400.000
Prijs per m²€ 9.396
Woonoppervlakte149m²
Perceeloppervlakte11577m²
Bouwjaar2025
BuurtMolukkenbuurt
WijkIndischewijk
GemeenteHaarlem

Locatie

Spaarndamseweg 460B, Haarlem

Buurt statistieken

Gegevens uit Molukkenbuurt

Inwoners1.260
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Molukkenbuurt

Woningvoorraad510
Gem. WOZ-waarde€ 551.000
Koopwoningen85%
Huurwoningen15%

Supermarkten

42 binnen 5 km

Albert Heijn
Soendaplein 18
399m
Dekamarkt
Rijksstraatweg 40-42
499m
Vomar
Paul Krugerkade 16
854m

Scholen

93 binnen 5 km

Vrije School Kennemerland
Basisonderwijs · 218 leerlingen
267m
Openbare Basisschool De Cirkel
Basisonderwijs · 249 leerlingen
313m
Liduinaschool
Basisonderwijs · 324 leerlingen
421m

Veelgestelde vragen

Over Spaarndamseweg 460B, Haarlem

Is € 1.400.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van € 1.400.000 is fors hoger dan de gemiddelde verkoopprijs in de Molukkenbuurt (€ 508.571), maar die woningen zijn gemiddeld 82 m² en vaak ouder. Deze woning is nieuwbouw (2025) met 149 m², wat de prijs verklaart. In de buurt staat momenteel slechts één andere koopwoning te koop, voor € 395.000. Het is een uniek object in de wijk.

Hoe is de buurt Molukkenbuurt om in te wonen?

De Molukkenbuurt is een rustige, groene wijk met veel vooroorlogse woningen. Het is een stedelijke omgeving (omgevingsadressendichtheid 3744) met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel gezinnen, maar ook alleenstaanden. De buurt heeft een laag aantal misdrijven (57 totaal). Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar.

Wat is de ligging ten opzichte van het openbaar vervoer?

Het treinstation van Haarlem ligt op 2 km afstand, ongeveer 25 minuten lopen. Er zijn geen specifieke buslijnen in de data vermeld, maar de hoge stedelijkheidsgraad suggereert dat er voldoende OV in de buurt is.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. Vrije School Kennermanland (267 m) en Openbare Basisschool De Cirkel (313 m) zijn beide binnen 5 minuten lopen. Ook Liduinaschool (421 m) is dichtbij. Voor voortgezet onderwijs is de dichtstbijzijnde school op 1,2 km.

Wat is het energielabel van deze woning?

Het energielabel van deze woning is niet specifiek vermeld in de gegevens. Omdat het nieuwbouw uit 2025 betreft, mag je een zeer zuinige woning verwachten, waarschijnlijk label A of beter. In de buurt hebben alle woningen energielabel D of lager, maar dat zijn oudere huizen.

Hoeveel woningen staan er te koop in de Molukkenbuurt?

Op dit moment staat er slechts één koopwoning te koop in de buurt, namelijk deze. Dat is bijzonder weinig. In de afgelopen periode zijn er 7 woningen verkocht, met een gemiddelde verkooptijd van 37 dagen. De markt is dus krap.