Appartement te koop: Baronielaan 199B, Breda
Verkocht onder voorbehoud
KopenBredaAppartementenBaronielaan 199B

Baronielaan 199B

Ruitersbos, Breda

€ 309.000
Buurt Ruitersbos, BredaBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Populaire buurt voor senioren
36% van de bewoners is 65+
Energielabel E
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in Ruitersbos

Dit appartement uit 1905 ademt de sfeer van een vooroorlogse buurt. Met 64 m² woonoppervlak is het compact, maar de hoge plafonds en royale ramen geven een ruimtelijk gevoel. Het energielabel E betekent dat je rekening kunt houden met hogere stookkosten. De vraagprijs van €309.000 is aan de hoge kant voor een appartement van deze omvang, maar past bij de schaarste in de buurt. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor appartementen in Breda ligt lager, maar in Ruitersbos zijn koopwoningen schaars.

Ruitersbos: rustig en groen

Ruitersbos is een rustige, groene buurt in het zuiden van Breda. De bevolking is relatief oud: 36% is 65 jaar of ouder. Er wonen veel een- en tweepersoonshuishoudens. De buurt heeft een dorps karakter met veel groen. Op basis van de beschikbare gegevens zijn er geen bewonersreviews, maar de cijfers spreken voor zich: een lage misdaadcijfer (144 misdrijven) en veel voorzieningen op loopafstand. De buurt Ruitersbos is populair bij wie van rust houdt.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn om de hoek (640 m) of de Aldi twee straten verder (762 m). Ook een SPAR is op loopafstand (1268 m). Voor kinderen is er de Dr. De Visserschool op 230 m, een basisschool met 450 leerlingen. Ook de Katholieke Basisschool Laurentius (708 m) en Montessori+ locatie Breda (737 m) zijn dichtbij. De gemeente Breda biedt verder tal van voorzieningen, zoals een park op 600 m en een restaurant op dezelfde afstand.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via GB Makelaars op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 309.000
Prijs per m²€ 4.828
Woonoppervlakte64m²
Perceeloppervlakte248m²
Bouwjaar1905
EnergielabelE
BuurtRuitersbos
WijkBreda zuid
GemeenteBreda

Locatie

Baronielaan 199B, Breda

Buurt statistieken

Gegevens uit Ruitersbos

Inwoners2.560
Mannen45%
Vrouwen55%

Woningmarkt

Gegevens uit Ruitersbos

Woningvoorraad1.185
Gem. WOZ-waarde€ 696.000
Koopwoningen63%
Huurwoningen37%

Supermarkten

37 binnen 5 km

Albert Heijn
Ginnekenweg 46
640m
Aldi
Graaf Hendrik III Plein 35
762m
Albert Heijn
Valkeniersplein 2B
997m

Scholen

58 binnen 5 km

Dr. De Visserschool
Basisonderwijs · 450 leerlingen
230m
Het Berkenhofcollege VSO
Speciaal onderwijs · 165 leerlingen
650m
Katholieke Basisschool Laurentius
Basisonderwijs · 701 leerlingen
708m

Veelgestelde vragen

Over Baronielaan 199B, Breda

Welk energielabel heeft Baronielaan 199B?

De woning aan Baronielaan 199B in Breda heeft energielabel E.

Is €309.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €309.000 ligt fors lager dan de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€784.667), maar dat komt doordat dit appartement met 64 m² veel kleiner is dan het buurtgemiddelde van 144 m². De prijs per m² is met €4.828 wel hoger dan het buurtgemiddelde van €5.261. Het is een marktconforme prijs voor een klein appartement in een gewilde buurt.

Wat betekent energielabel E voor mijn maandlasten?

Energielabel E geeft aan dat de woning minder zuinig is. Je kunt hogere stookkosten verwachten dan bij een woning met label A of B. In de buurt heeft 66,7% van de koopwoningen label D of lager, dus dit is niet uitzonderlijk.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 3,9 km afstand. Dat is te ver om te lopen, maar met de fiets ben je er in ongeveer 15 minuten. Voor dagelijks woon-werkverkeer is een auto of fiets handig.

Zijn er veel voorzieningen in de buurt?

Ja, de buurt heeft veel voorzieningen op loopafstand. Binnen 1 km vind je meerdere supermarkten (Albert Heijn, Aldi), basisscholen (Dr. De Visserschool op 230 m) en een park op 600 m. Ook een restaurant en kinderdagverblijf zijn dichtbij. Het is een complete buurt voor dagelijkse boodschappen en ontspanning.

Hoe veilig is Ruitersbos?

Ruitersbos is een rustige buurt met een laag aantal misdrijven: 144 in totaal. Ter vergelijking: in de hele gemeente Breda ligt dat aantal hoger. De buurt heeft veel oudere bewoners en een dorps karakter, wat bijdraagt aan de veiligheid. Het is een prettige buurt om te wonen.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In de buurt stonden koopwoningen gemiddeld 78 dagen te koop voordat ze verkocht werden. Dat is iets langer dan het landelijk gemiddelde, maar het aantal verkochte woningen (18) is klein, dus de cijfers kunnen fluctueren. Dit appartement is nieuw op de markt, dus de verkooptijd is nog onbekend.