Appartement te koop: Cornelis van Vollenhovenstraat 166, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenCornelis van Vollenhovenstraat 166

Cornelis van Vollenhovenstraat 166

Jan de Louterbuurt, Amsterdam

€ 335.000
Buurt Jan de Louterbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Jumbo op 89m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
34% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in de Jan de Louterbuurt

Dit appartement aan de Cornelis van Vollenhovenstraat 166 ademt de sfeer van de jaren vijftig, met een royale woonkamer en een praktische indeling. Met 77 vierkante meter woonoppervlak is er voldoende ruimte voor een comfortabel leven. De woning heeft energielabel C, wat betekent dat de isolatie redelijk is. De vraagprijs van €335.000 is scherp te noemen, zeker in vergelijking met andere appartementen in Amsterdam.

De buurt: Jan de Louterbuurt

De Jan de Louterbuurt is een rustige, groene wijk in Amsterdam-West. De buurt kent een mix van een- en meerpersoonshuishoudens, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,9. Het is een diverse buurt met veel groen en speelplekken. Op basis van de beschikbare gegevens is er geen bewonersreview om te citeren. De buurt Jan de Louterbuurt biedt een prettige woonomgeving met een dorps karakter binnen de stad.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je zo naar de Jumbo, die op nog geen 100 meter afstand zit. Ook de Albert Heijn is om de hoek, op twee straten verder. Voor de kinderen zijn er meerdere basisscholen in de buurt, zoals de Immanuelschool op loopafstand en de Burgemeester De Vlugtschool twee straten verder. Het voortgezet onderwijs is ook dichtbij, met het Praktijkcollege Het Plein op tien minuten lopen. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder De Ruyter Makelaardij B.V. en Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt25 februari 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 335.000
Prijs per m²€ 4.351
Woonoppervlakte77m²
Perceeloppervlakte2495m²
Bouwjaar1958
EnergielabelC
BuurtJan de Louterbuurt
WijkSlotermeer-West
GemeenteAmsterdam

Locatie

Cornelis van Vollenhovenstraat 166, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Jan de Louterbuurt

Inwoners3.385
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Jan de Louterbuurt

Woningvoorraad1.513
Gem. WOZ-waarde€ 353.000
Koopwoningen35%
Huurwoningen65%

Supermarkten

79 binnen 5 km

Jumbo
Plein '40-'45 12
89m
Albert Heijn
Willem Kraanstraat 2
245m
Dekamarkt
Slotermeerlaan 67
557m

Scholen

124 binnen 5 km

Immanuelschool
Basisonderwijs · 139 leerlingen
209m
PI-school Professor Waterink West
Speciaal onderwijs · 56 leerlingen
209m
Burgemeester De Vlugtschool
Basisonderwijs · 473 leerlingen
241m

Veelgestelde vragen

Over Cornelis van Vollenhovenstraat 166, Amsterdam

Welk energielabel heeft Cornelis van Vollenhovenstraat 166?

De woning aan Cornelis van Vollenhovenstraat 166 in Amsterdam heeft energielabel C.

Is €335.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €335.000 ligt ongeveer 22% onder de gemiddelde vraagprijs van €429.273 in de buurt. De mediaanprijs in de Jan de Louterbuurt is €425.000. Het is dus een relatief scherpe prijs, mede doordat het energielabel C is en het bouwjaar 1958. Vergelijkbare woningen in de buurt zijn gemiddeld 87 m² en kosten gemiddeld €4.933 per m². Dit appartement heeft 77 m², wat neerkomt op €4.351 per m².

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2,6 kilometer afstand. Dat is ongeveer een half uur lopen of een korte busrit. De omgevingsadressendichtheid is hoog (3580), wat duidt op een stedelijke omgeving met goede OV-verbindingen.

Wat is de sfeer in de Jan de Louterbuurt?

De Jan de Louterbuurt is een rustige, groene wijk met veel eengezinswoningen (29%) en koopwoningen (35%). Er wonen veel gezinnen met kinderen (470 huishoudens) en eenpersoonshuishoudens (965). De buurt heeft een dorps karakter met parken en speelplekken op loopafstand. Het park of plantsoen is op 200 meter afstand.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, er zijn veel voorzieningen dichtbij. De dichtstbijzijnde supermarkt (Jumbo) is op 89 meter, en er zijn nog twee andere supermarkten binnen 600 meter. Er zijn meerdere basisscholen en een school voor voortgezet onderwijs op loopafstand. Ook een huisartsenpraktijk (0,8 km), bibliotheek (0,7 km) en restaurant (0,4 km) zijn dichtbij.

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn in de meest recente meting 267 misdrijven geregistreerd. Dat is een gemiddeld aantal voor een stedelijke wijk. De buurt heeft een actieve gemeenschap en voelt over het algemeen veilig aan. Voor specifieke vragen kun je de politiecijfers raadplegen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is C. Dat betekent dat de woning redelijk geïsoleerd is, maar niet optimaal. In de buurt heeft 33,3% van de woningen label A, 16,7% label C en 50% label D of lager. Met label C kun je verwachten dat de stookkosten gemiddeld zijn, maar niet extreem hoog.