Appartement te koop: Derkinderenstraat 49P, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenDerkinderenstraat 49P

Derkinderenstraat 49P

Overtoomse Veld-Zuid, Amsterdam

€ 490.000
Buurt Overtoomse Veld-Zuid, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Albert Heijn op 189m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
49% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een appartement met energielabel A in Overtoomse Veld-Zuid

Dit appartement aan de Derkinderenstraat 49P in Amsterdam is een opvallend energiezuinige woning met label A. Het appartement uit 1993 is 80 m² groot en ligt in een buurt die veel groen en diversiteit biedt. De vraagprijs van €490.000 is scherp vergeleken met andere appartementen in Amsterdam.

Overtoomse Veld-Zuid

De buurt Overtoomse Veld-Zuid heeft een gemiddelde score van 6,63 op basis van één beoordeling. Een bewoner zegt: "Ik woon in Nieuw-West in Amsterdam. Dat heeft niet een hele goede reputatie, wat deels terecht is maar deels valt het mee." De buurt kent veel diversiteit en is groen, maar het straatbeeld is soms vies. De buurt Overtoomse Veld-Zuid heeft een stedelijkheidsgraad van 1 (zeer sterk stedelijk) met een omgevingsadressendichtheid van 5906.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn om de hoek (189 m) of de Lidl twee straten verder (212 m). Basisschool OBS de Toekomst zit naast de deur (102 m), en de 7e Montessorischool is op vijf minuten lopen (348 m). Het treinstation is op tien minuten lopen (1 km). De gemeente Amsterdam biedt verder tal van voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via MAKELAAR BERT aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 490.000
Prijs per m²€ 6.125
Woonoppervlakte80m²
Perceeloppervlakte650m²
Bouwjaar1993
EnergielabelA
BuurtOvertoomse Veld-Zuid
WijkOvertoomse Veld
GemeenteAmsterdam

Locatie

Derkinderenstraat 49P, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 1 bewoner

6.6
Joram Fransen
17-08-2025
Best prima

Ik woon in Nieuw-West in Amsterdam. Dat heeft niet een hele goede reputatie, wat deels terecht is maar deels valt het mee. Ja af en toe hoor je een explosie, wat zeker niet fijn is, maar als je door de buurt loopt is er ook heel veel diversiteit en voel ik me vrijwel nooit onveilig (al zegt dat niet heel veel als man van 1,90). Verder kan het wel heel gezellig zijn en is er veel groen in de buurt, wat ook erg fijn is. De gebouwen zijn wel lelijk, maar daar kan ik wel mee leven. De straat is ook erg vies, omdat blijkbaar niemand geeft om de natuur en het straatbeeld, dus alles wordt op straat gegooid. Qua voorzieningen is er genoeg, maar als ik bijvoorbeeld kleding nodig heb moet ik wel naar de stad, dus daarom staat die niet heel hoog maar wel voldoende. De stad is (voor Amsterdamse begrippen) gelukkig niet heel ver fietsen en er is ook een treinstation vlakbij en de metro gaat daar ook.

Buurt statistieken

Gegevens uit Overtoomse Veld-Zuid

Inwoners4.650
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Overtoomse Veld-Zuid

Woningvoorraad2.296
Gem. WOZ-waarde€ 386.000
Koopwoningen18%
Huurwoningen82%

Supermarkten

135 binnen 5 km

Albert Heijn
August Allebéplein 12
189m
Lidl
August Allebeplein 269
212m
AH to go
Cornelis Lelylaan 35
706m

Scholen

174 binnen 5 km

OBS de Toekomst
Basisonderwijs · 303 leerlingen
102m
7e Montessorischool, Openbare School voor Basisonderwijs
Basisonderwijs · 468 leerlingen
348m
Alexander Roozendaalschool
Speciaal onderwijs · 272 leerlingen
369m

Veelgestelde vragen

Over Derkinderenstraat 49P, Amsterdam

Welk energielabel heeft Derkinderenstraat 49P?

De woning aan Derkinderenstraat 49P in Amsterdam heeft energielabel A.

Is de prijs van €490.000 marktconform voor deze buurt?

De vraagprijs van €490.000 ligt 28% onder de gemiddelde vraagprijs van €681.333 in Overtoomse Veld-Zuid. De mediaanprijs in de buurt is €695.000. Het appartement is 80 m², wat kleiner is dan het gemiddelde van 93 m² in de buurt. De prijs per m² is €6.125, terwijl het buurtgemiddelde €7.609 per m² is. Daarmee is deze woning relatief scherp geprijsd.

Hoe is de buurt Overtoomse Veld-Zuid om in te wonen?

Op basis van één beoordeling krijgt de buurt een 6,63. Een bewoner noemt de buurt divers en groen, maar merkt op dat het straatbeeld soms vies is en dat er af en toe explosies te horen zijn. De buurt heeft veel voorzieningen, zoals supermarkten en scholen op loopafstand. Het treinstation is op 1 km afstand.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is A, wat betekent dat de woning zeer zuinig is. In de buurt heeft 50% van de koopwoningen label A en 40% label A+. Je kunt dus lage stookkosten verwachten, al zijn exacte bedragen niet te geven zonder verbruiksgegevens.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. OBS de Toekomst (basisonderwijs) zit op 102 m, de 7e Montessorischool op 348 m, en er is ook speciaal onderwijs zoals de Alexander Roozendaalschool op 369 m. Voor voortgezet onderwijs is de afstand gemiddeld 0,4 km.

Hoe veilig is de buurt?

De buurt heeft 289 misdrijven geregistreerd, maar een bewoner geeft aan zich vrijwel nooit onveilig te voelen, al is hij een man van 1,90 m. De totale misdrijfcijfers zijn niet uitgesplitst, maar de buurt heeft een gemiddelde beoordeling van 6,63.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in de buurt?

In Overtoomse Veld-Zuid stonden verkochte woningen gemiddeld 47 dagen te koop. Dat is relatief kort, wat kan wijzen op een actieve markt. De gemiddelde verkoopprijs was €556.840, lager dan de huidige vraagprijzen.