Appartement te koop: Faas Wilkesstraat 105D, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenFaas Wilkesstraat 105D

Faas Wilkesstraat 105D

Sportheldenbuurt, Amsterdam

€ 775.000
Buurt Sportheldenbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Albert Heijn op 243m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
50% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een ruim appartement in de Sportheldenbuurt

Dit appartement aan de Faas Wilkesstraat 105D in Amsterdam is een moderne woning met een fijne, lichte uitstraling. Het is gebouwd in 2019 en heeft energielabel A, wat betekent dat het zeer zuinig is. Met 97 m² woonoppervlak is het ruim voor een appartement. De vraagprijs van €775.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de kwaliteit. Ter vergelijking: in de buurt staan ook andere appartementen in Amsterdam te koop.

De buurt: Sportheldenbuurt

De Sportheldenbuurt is een jonge, moderne wijk op Zeeburgereiland. De meeste woningen zijn na 2010 gebouwd, en het is een levendige buurt met veel jonge mensen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,8, wat past bij het stedelijke karakter. De buurt Sportheldenbuurt heeft een mix van een- en tweepersoonshuishoudens en gezinnen. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: het is een dynamische plek.

Leven in de straat

In de ochtend haal je snel een broodje bij de Albert Heijn om de hoek, op 243 meter afstand. Voor de kinderen is er basisschool KC De Optimist op 361 meter lopen. Ook kinderdagverblijven zijn dichtbij, op 400 meter. De gemeente Amsterdam biedt verder volop voorzieningen, zoals restaurants op 800 meter en een park op 1,6 km. Het is een fijne, stedelijke omgeving waar alles binnen handbereik is.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via DKV makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt9 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 775.000
Prijs per m²€ 7.990
Woonoppervlakte97m²
Perceeloppervlakte4780m²
Bouwjaar2019
EnergielabelA
BuurtSportheldenbuurt
WijkZeeburgereiland/Bovendiep
GemeenteAmsterdam

Locatie

Faas Wilkesstraat 105D, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Sportheldenbuurt

Inwoners4.595
Mannen52%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Sportheldenbuurt

Woningvoorraad2.521
Gem. WOZ-waarde€ 465.000
Koopwoningen26%
Huurwoningen74%

Supermarkten

71 binnen 5 km

Albert Heijn
Eef Kamerbeekstraat 186
243m
Albert Heijn
Oostelijke Handelskade 1065
1874m
Jumbo
Oostelijke Handelskade 1005
2078m

Scholen

100 binnen 5 km

Cburg College
Voortgezet onderwijs · 308 leerlingen
294m
ALASCA (vwo+, havo/vwo en IB)
Voortgezet onderwijs · 724 leerlingen
322m
KC De Optimist
Basisonderwijs · 318 leerlingen
361m

Veelgestelde vragen

Over Faas Wilkesstraat 105D, Amsterdam

Welk energielabel heeft Faas Wilkesstraat 105D?

De woning aan Faas Wilkesstraat 105D in Amsterdam heeft energielabel A.

Is €775.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €775.000 ligt boven het buurtgemiddelde van €531.250, maar dat komt doordat dit appartement met 97 m² flink groter is dan het gemiddelde van 67 m². De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €8.096, wat voor dit appartement neerkomt op €7.990 per m², dat is marktconform. De woning is nieuw (2019) en heeft energielabel A, wat de prijs verder rechtvaardigt.

Hoe is de sfeer in de Sportheldenbuurt?

De Sportheldenbuurt is een moderne, jonge wijk met veel nieuwbouw. De meeste woningen zijn na 2010 gebouwd, en de buurt trekt veel jonge mensen en stellen. Er zijn relatief veel eenpersoonshuishoudens, maar ook gezinnen. Het is een levendige, stedelijke omgeving met voorzieningen dichtbij. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers wijzen op een dynamische buurt.

Wat is de bereikbaarheid van dit appartement?

Het appartement ligt in Amsterdam, op Zeeburgereiland. Het dichtstbijzijnde treinstation is op 3,8 km afstand, dus voor de trein ben je even onderweg. Wel zijn er bushaltes en wegen in de buurt, al worden specifieke lijnen niet genoemd. De auto is handig voor grotere afstanden, maar voor dagelijkse boodschappen en scholen kun je lopend of fietsend terecht.

Zijn er scholen en winkels in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen en supermarkten op loopafstand. De dichtstbijzijnde supermarkt is Albert Heijn op 243 meter. Basisschool KC De Optimist zit op 361 meter, en kinderdagverblijven zijn op 400 meter. Ook zijn er restaurants op 800 meter en een park op 1,6 km. Het is een complete, stedelijke wijk.

Hoeveel kost dit appartement per m² vergeleken met de buurt?

De vraagprijs per m² is ongeveer €7.990 (€775.000 / 97 m²). Het buurtgemiddelde voor koopwoningen is €8.096 per m², dus dit appartement zit daar net onder. Omdat het een groter appartement is dan gemiddeld, is de totale prijs hoger, maar per m² is het marktconform.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is A, wat betekent dat de woning zeer energiezuinig is. In de buurt heeft 78,6% van de koopwoningen label A en 21,4% label A+. Dit appartement is dus goed geïsoleerd en heeft lage stookkosten, al worden geen concrete bedragen genoemd.

DKV makelaars
Geen mail gevonden
Bekijk
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website.
Gevonden op 2 bronnen
DKV makelaars
huispedia.nl
Bekijk
DKV makelaars
funda.nl
Bekijk