Appartement te koop: Kea Boumanstraat 170, Amsterdam
Verkocht onder voorbehoud
KopenAmsterdamAppartementenKea Boumanstraat 170

Kea Boumanstraat 170

Sportheldenbuurt, Amsterdam

€ 1.000.000
Buurt Sportheldenbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 148m²
59% groter dan gemiddeld in de buurt
AI-samenvatting

Een ruim appartement in de Sportheldenbuurt

Dit appartement aan de Kea Boumanstraat 170 ademt de rust van een jonge, groene wijk. Met 148 m² woonoppervlak is het een royale woning, gebouwd in 2019 en voorzien van energielabel A, lekker zuinig dus. De vraagprijs van €1.000.000 ligt aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de kwaliteit. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs in de buurt is €531.250, maar die woningen zijn gemiddeld 67 m². Bekijk ook andere appartementen in Amsterdam voor een breder beeld.

De buurt: Sportheldenbuurt

De Sportheldenbuurt is een moderne wijk op Zeeburgereiland, met veel jonge gezinnen en alleenstaanden. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,8, en een kwart van de woningen is koop. Het is een rustige, groene omgeving met water in de buurt. Op basis van de beschikbare beoordelingen is er nog geen bewonersfeedback, maar de cijfers spreken voor zich. Lees meer over de buurt Sportheldenbuurt voor een compleet beeld.

Leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn om de hoek (op 500 meter). Ook scholen zijn dichtbij: basisschool KC De Optimist zit op 111 meter, en voor voortgezet onderwijs kun je terecht bij ALASCA (170 meter) of Cburg College (234 meter). De wijk is autoluw en groen, ideaal om even te wandelen of te fietsen. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen op korte afstand.

Bron en beschikbaarheid

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via SEM makelaars op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 1.000.000
Prijs per m²€ 6.757
Woonoppervlakte148m²
Perceeloppervlakte1180m²
Bouwjaar2019
EnergielabelA
BuurtSportheldenbuurt
WijkZeeburgereiland/Bovendiep
GemeenteAmsterdam

Locatie

Kea Boumanstraat 170, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Sportheldenbuurt

Inwoners4.595
Mannen52%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Sportheldenbuurt

Woningvoorraad2.521
Gem. WOZ-waarde€ 465.000
Koopwoningen26%
Huurwoningen74%

Supermarkten

61 binnen 5 km

Albert Heijn
Eef Kamerbeekstraat 186
498m
Vomar
IJburglaan 605
1932m
Albert Heijn
IJburglaan 719
2104m

Scholen

96 binnen 5 km

KC De Optimist
Basisonderwijs · 318 leerlingen
111m
ALASCA (vwo+, havo/vwo en IB)
Voortgezet onderwijs · 724 leerlingen
170m
Cburg College
Voortgezet onderwijs · 308 leerlingen
234m

Veelgestelde vragen

Over Kea Boumanstraat 170, Amsterdam

Welk energielabel heeft Kea Boumanstraat 170?

De woning aan Kea Boumanstraat 170 in Amsterdam heeft energielabel A.

Is de vraagprijs van €1.000.000 reëel voor deze buurt?

De vraagprijs is fors hoger dan het buurtgemiddelde van €531.250, maar dat komt doordat dit appartement met 148 m² veel groter is dan de gemiddelde woning in de Sportheldenbuurt (67 m²). De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €8.096, wat voor dit appartement neerkomt op €6.757 per m², dat is relatief gunstig. Wel is het aanbod in de buurt beperkt: er staan momenteel 4 koopwoningen te koop.

Hoe is de bereikbaarheid van de Sportheldenbuurt?

Het treinstation ligt op 3,8 km afstand, dus je bent aangewezen op de auto, fiets of bus. De buurt is goed ontsloten via de fiets naar het centrum van Amsterdam. Parkeren is geregeld via vergunningen.

Wat voor type woningen staan er in de Sportheldenbuurt?

De wijk is modern: 100% van de woningen is gebouwd na 2010. Het zijn bijna allemaal appartementen (slechts 4% eengezinswoningen). De woningvoorraad telt 2.521 woningen, waarvan 26% koop. De buurt heeft veel eenpersoonshuishoudens (1.345) en huishoudens met kinderen (600). Het is een jonge, dynamische wijk.

Zijn er scholen en supermarkten in de buurt?

Ja, er is een Albert Heijn op 500 meter afstand. Andere supermarkten zoals Vomar en Jumbo liggen op 1,9 tot 2,4 km. Basisschool KC De Optimist zit op 111 meter, en voortgezet onderwijs is er met ALASCA (170 m) en Cburg College (234 m). Ook zijn er meerdere kinderdagverblijven in de buurt.

Hoe veilig is de Sportheldenbuurt?

In de buurt zijn in totaal 181 misdrijven geregistreerd. Dit cijfer zegt iets over de veiligheidssituatie, maar zonder uitsplitsing is het lastig te duiden. De wijk is relatief nieuw en heeft een open, groene opzet, wat vaak bijdraagt aan een veilig gevoel.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het appartement heeft energielabel A, wat betekent dat het zeer zuinig is. In de buurt heeft 78,6% van de woningen label A en 21,4% label A+. Je kunt dus rekenen op lage energiekosten, al zijn exacte bedragen afhankelijk van je gebruik en de energieprijzen.