Appartement te koop: Kea Boumanstraat 36A, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenKea Boumanstraat 36A

Kea Boumanstraat 36A

Sportheldenbuurt, Amsterdam

€ 1.295.000
Buurt Sportheldenbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A++
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Nieuwbouw uit 2021
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
Ruim woonoppervlak van 142m²
53% groter dan gemiddeld in de buurt
AI-samenvatting

Een ruim appartement in de Sportheldenbuurt

Dit appartement aan de Kea Boumanstraat 36A in Amsterdam is een moderne woning met een fijne, lichte uitstraling. Het is gebouwd in 2021 en heeft energielabel A++, wat betekent dat het zeer zuinig is. Met 142 m² woonoppervlak is het flink ruimer dan veel andere woningen in de buurt. De vraagprijs van €1.295.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de kwaliteit. Ter vergelijking: in de buurt staan nog vier andere appartementen in Amsterdam te koop, met een gemiddelde prijs van €531.250.

De buurt: Sportheldenbuurt

De Sportheldenbuurt is een jonge wijk in Amsterdam, met alle woningen gebouwd na 2010. Het is een rustige, groene buurt met veel jonge bewoners en gezinnen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,8, wat duidt op veel een- en tweepersoonshuishoudens. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, dus we kunnen niet zeggen hoe bewoners de buurt ervaren. Wel is de buurt Sportheldenbuurt een prettige plek om te wonen, met een omgevingsadressendichtheid van 1377, dat is matig stedelijk.

Leven in de straat

In de ochtend haal je snel een broodje bij de Albert Heijn om de hoek (op 300 meter). Voor de kinderen is er basisschool KC De Optimist op 400 meter lopen, en ook kinderdagverblijven zijn dichtbij. Twee straten verder vind je het Cburg College en ALASCA voor voortgezet onderwijs. In de avond kun je een hapje eten bij een restaurant op 800 meter afstand. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via SEM makelaars op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt7 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.295.000
Prijs per m²€ 9.120
Woonoppervlakte142m²
Perceeloppervlakte144m²
Bouwjaar2021
EnergielabelA++
BuurtSportheldenbuurt
WijkZeeburgereiland/Bovendiep
GemeenteAmsterdam

Locatie

Kea Boumanstraat 36A, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Sportheldenbuurt

Inwoners4.595
Mannen52%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Sportheldenbuurt

Woningvoorraad2.521
Gem. WOZ-waarde€ 465.000
Koopwoningen26%
Huurwoningen74%

Supermarkten

71 binnen 5 km

Albert Heijn
Eef Kamerbeekstraat 186
303m
Albert Heijn
Oostelijke Handelskade 1065
1866m
Jumbo
Oostelijke Handelskade 1005
2069m

Scholen

102 binnen 5 km

Cburg College
Voortgezet onderwijs · 308 leerlingen
383m
ALASCA (vwo+, havo/vwo en IB)
Voortgezet onderwijs · 724 leerlingen
407m
KC De Optimist
Basisonderwijs · 318 leerlingen
441m

Veelgestelde vragen

Over Kea Boumanstraat 36A, Amsterdam

Welk energielabel heeft Kea Boumanstraat 36A?

De woning aan Kea Boumanstraat 36A in Amsterdam heeft energielabel A++.

Is de vraagprijs van €1.295.000 reëel voor deze buurt?

De vraagprijs ligt fors boven het buurtgemiddelde van €531.250, maar dat komt doordat dit appartement met 142 m² veel groter is dan de gemiddelde woning in de Sportheldenbuurt (67 m²). De prijs per m² is ongeveer €9.120, terwijl het buurtgemiddelde €8.096 per m² is. Het is dus aan de hoge kant, maar niet extreem voor een nieuwbouwappartement van dit formaat.

Wat voor soort woningen staan er in de Sportheldenbuurt?

De Sportheldenbuurt is een relatief nieuwe wijk: 100% van de woningen is gebouwd na 2010. Het zijn bijna allemaal appartementen (slechts 4% eengezinswoningen). Ongeveer 26% van de woningen is koop, de rest huur. De buurt heeft een matig stedelijk karakter met een omgevingsadressendichtheid van 1377.

Zijn er scholen en winkels in de buurt?

Ja, er zijn diverse voorzieningen op loopafstand. De dichtstbijzijnde supermarkt (Albert Heijn) zit op 300 meter. Basisschool KC De Optimist is op 400 meter, en voortgezet onderwijs zoals Cburg College en ALASCA zijn op 400 meter afstand. Ook kinderdagverblijven zijn dichtbij, op 400 meter.

Hoe veilig is de Sportheldenbuurt?

In de CBS-data worden 181 misdrijven geregistreerd voor de buurt. Dat is een gemiddeld aantal voor een wijk van deze omvang (4595 inwoners). Het is niet mogelijk om op basis van dit getal een oordeel te geven over de veiligheid, maar het is goed om te weten dat er cijfers beschikbaar zijn.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is A++, wat betekent dat de woning zeer energiezuinig is. De stookkosten zullen daardoor laag zijn, al kunnen we geen concrete bedragen noemen. In de buurt hebben alle woningen label A of A+, dus dit is gebruikelijk voor nieuwbouw in de Sportheldenbuurt.