Appartement te koop: Havenstraatse Wal 15, Schoonhoven
KopenKrimpenerwaardAppartementenHavenstraatse Wal 15

Havenstraatse Wal 15

Schoonhoven-Oude Stad, Krimpenerwaard

€ 665.000
Buurt Schoonhoven-Oude Stad, SchoonhovenBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 187m²
187m² woonoppervlakte
SPAR op 315m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Energielabel D
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een statig appartement in de oude stad

Dit appartement aan de Havenstraatse Wal 15 in Schoonhoven ademt historie. Met 187 m² woonoppervlak en een bouwjaar van 1949 heeft het karakteristieke elementen, zoals hoge plafonds en ruime kamers. De woning is gelegen in de oude stad, waar de grachten en monumentale panden het straatbeeld bepalen. Met een vraagprijs van €665.000 is dit aan de hoge kant vergeleken met andere appartementen in Krimpenerwaard, maar de unieke uitstraling en het formaat maken het een bijzondere optie.

Schoonhoven-Oude Stad

De buurt Schoonhoven-Oude Stad is een geliefde wijk met een mix van bewoners. Op basis van één beoordeling zegt een bewoner: "Heerlijk om hier te wonen. Alles wat je nodig hebt is in de buurt, de huizen en omgeving zijn prachtig." De buurt telt ruim 3700 inwoners, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,8. Er wonen veel alleenstaanden en ouderen, maar ook gezinnen. De woningvoorraad bestaat voor 63% uit eengezinswoningen, en 61% is koop.

Leven in de straat

In de ochtend loop je zo naar de SPAR om de hoek (315 m) voor verse broodjes, of naar de Albert Heijn (613 m) voor de wekelijkse boodschappen. Voor kinderen zijn er basisscholen zoals obs Koningin Emma (362 m) en de Krullevaar (368 m) vlakbij. Het voortgezet onderwijs is iets verder, met het Schoonhovens College op 760 m loopafstand. De gemeente Krimpenerwaard biedt een rustige, groene omgeving met veel voorzieningen op fietsafstand.

Aanbod en makelaar

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Van Herk Makelaars. De vraagprijs ligt 16% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt, maar de woning is ook ruimer dan gemiddeld.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt2 februari 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 665.000
Prijs per m²€ 3.556
Woonoppervlakte187m²
Perceeloppervlakte164m²
Bouwjaar1949
EnergielabelD
BuurtSchoonhoven-Oude Stad
WijkSchoonhoven
GemeenteKrimpenerwaard

Locatie

Havenstraatse Wal 15, Schoonhoven

Ervaringen uit de buurt

Goed · 1 bewoner

7.9
Rori van Dijk
20-04-2025
Oud maar goud

Heerlijk om hier te wonen. Alles wat je nodig hebt is in de buurt, de huizen en omgeving zijn prachtig. Het enige min punt is dat het bijna onmogelijk is om een woning te vinden.

Buurt statistieken

Gegevens uit Schoonhoven-Oude Stad

Inwoners3.705
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Schoonhoven-Oude Stad

Woningvoorraad1.871
Gem. WOZ-waarde€ 345.000
Koopwoningen61%
Huurwoningen38%

Supermarkten

10 binnen 5 km

SPAR
Doelenplein 10
315m
Albert Heijn
Cellebroedersstraat 1
613m
PLUS
Adam van Vianenstraat 100
788m

Scholen

17 binnen 5 km

obs Koningin Emma
Basisonderwijs · 396 leerlingen
362m
Rooms Katholieke basisschool de Krullevaar
Basisonderwijs · 105 leerlingen
368m
Schoonhovens College, locatie Albert Plesmanstraat
Voortgezet onderwijs · 622 leerlingen
760m

Veelgestelde vragen

Over Havenstraatse Wal 15, Schoonhoven

Welk energielabel heeft Havenstraatse Wal 15?

De woning aan Havenstraatse Wal 15 in Schoonhoven heeft energielabel D.

Is €665.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €665.000 ligt 16% boven de gemiddelde vraagprijs van €570.895 in de buurt. De woning is met 187 m² wel ruimer dan het buurtgemiddelde van 179 m². In de afgelopen periode werden woningen in de buurt gemiddeld voor €604.212 verkocht, dus de prijs is aan de hoge kant, maar niet extreem.

Hoe is de buurt Schoonhoven-Oude Stad om in te wonen?

De buurt wordt gewaardeerd met een 7,88 uit 1 review. Een bewoner noemt het 'heerlijk wonen' met alles in de buurt en prachtige huizen en omgeving. Het nadeel is dat er weinig woningen beschikbaar komen. De buurt heeft een mix van alleenstaanden, ouderen en gezinnen, met veel historische panden.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is D. Dat is minder zuinig dan de meeste koopwoningen in de buurt, waar 50% label A+ heeft en 28,6% label A. Label D betekent dat je hogere stookkosten kunt verwachten dan bij een zuiniger label. Het is goed om rekening te houden met mogelijke isolatieverbeteringen.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, de meeste dagelijkse voorzieningen zijn op loopafstand. De dichtstbijzijnde supermarkt (SPAR) is op 315 m, en er zijn meerdere basisscholen binnen 400 m. Ook een huisartsenpraktijk (0,7 km) en park (0,4 km) zijn dichtbij. Het treinstation ligt op 13,2 km, dus je bent aangewezen op de auto of bus.

Hoeveel kamers heeft dit appartement?

Met 187 m² woonoppervlak is er in ieder geval veel ruimte, maar het exacte aantal kamers kun je het beste navragen bij de makelaar.

Is er een tuin of balkon bij deze woning?

In de beschikbare gegevens wordt geen tuin, balkon of terras genoemd. Het is een appartement uit 1949 in de oude stad, dus mogelijk is er geen eigen buitenruimte. Neem contact op met de makelaar voor specifieke details.