Appartement te koop: Herengracht 10B, Amsterdam
Onder bod
KopenAmsterdamAppartementenHerengracht 10B

Herengracht 10B

Langestraat en omgeving, Amsterdam

€ 2.350.000
Buurt Langestraat en omgeving, AmsterdamBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 216m²
112% groter dan gemiddeld in de buurt
AI-samenvatting

Een statig grachtenpand met allure

Dit appartement aan de Herengracht ademt de klassieke Amsterdamse grachtengrachtensfeer. Met 216 m² woonoppervlak is het een royale woning in een monumentaal pand uit 1933. Het energielabel A is een prettige verrassing voor een woning van deze leeftijd. De vraagprijs van €2.350.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de locatie. Ter vergelijking: in de buurt staan nog drie andere appartementen in Amsterdam te koop.

De buurt: Langestraat e.o.

De buurt Langestraat e.o. is een van de meest gewilde stukjes van de Grachtengordel. Het is er levendig, met veel restaurants en winkels op loopafstand. De bewoners zijn divers: veel alleenstaanden en stellen, maar ook gezinnen. De omgevingsadressendichtheid is met 9771 adressen per km² extreem hoog, wat typerend is voor het centrum. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, dus we baseren ons op de cijfers.

Het dagelijks leven in de straat

Je dagelijkse boodschappen doe je bij de Albert Heijn om de hoek (376 m) of de Jumbo twee straten verder (489 m). Voor de kinderen is basisschool de Burght naast de deur (101 m) en het voortgezet onderwijs is ook dichtbij, zoals de Vinse School op 247 m. Het is een buurt waar je lopend of fietsend alles kunt doen. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid voorzieningenniveau.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via De Nieuwe Amsterdamsche Makelaardij op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder bod
Prijs€ 2.350.000
Prijs per m²€ 10.880
Woonoppervlakte216m²
Perceeloppervlakte465m²
Bouwjaar1933
EnergielabelA
BuurtLangestraat en omgeving
WijkGrachtengordel-West
GemeenteAmsterdam

Locatie

Herengracht 10B, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Langestraat en omgeving

Inwoners1.920
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Langestraat en omgeving

Woningvoorraad1.208
Gem. WOZ-waarde€ 947.000
Koopwoningen48%
Huurwoningen51%

Supermarkten

155 binnen 5 km

Albert Heijn
Haarlemmerdijk 1
376m
Albert Heijn
Prins Hendrikkade 20
394m
AH to go
Nieuwendijk 182
473m

Scholen

219 binnen 5 km

de Burght
Basisonderwijs · 387 leerlingen
101m
Vinse School
Voortgezet onderwijs · 388 leerlingen
247m
Theo Thijssenschool Amsterdam
Basisonderwijs · 388 leerlingen
724m

Veelgestelde vragen

Over Herengracht 10B, Amsterdam

Welk energielabel heeft Herengracht 10B?

De woning aan Herengracht 10B in Amsterdam heeft energielabel A.

Is de prijs van €2.350.000 reëel voor deze woning?

De vraagprijs ligt 126% boven het buurtgemiddelde van €1.041.250, maar dat komt doordat deze woning met 216 m² veel groter is dan het gemiddelde van 102 m². De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €10.134, terwijl deze woning uitkomt op €10.880 per m². Dat is iets boven het gemiddelde, maar niet extreem voor een grachtenpand met energielabel A.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 1,5 km afstand, wat ongeveer 15 minuten lopen is. De centrale ligging maakt dat je veel bestemmingen lopend of fietsend kunt bereiken.

Wat voor onderhoud vraagt een grachtenpand uit 1933?

Het energielabel A is gunstig, wat duidt op goede isolatie en een zuinige installatie. Het bouwjaar 1933 betekent dat het pand monumentale kenmerken kan hebben, maar de data geeft geen uitsluitsel over de monumentenstatus.

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn 156 misdrijven geregistreerd, wat voor een dichtbevolkt centrumgebied niet uitzonderlijk is. Het is een levendige buurt met veel toezicht van bewoners en ondernemers. De meeste criminaliteit betreft vermogensdelicten, maar exacte details zijn niet bekend.

Zijn er parkeermogelijkheden in de buurt?

De data bevat geen specifieke informatie over parkeren. In de Amsterdamse grachtengordel is parkeren vaak betaald en schaars.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In de buurt worden woningen gemiddeld in 47 dagen verkocht. Dat is relatief snel, wat duidt op een actieve markt. De vraagprijs van deze woning is aan de hoge kant, dus de verkooptijd kan afwijken.

De Nieuwe Amsterdamsche Makelaardij
Geen mail gevonden
Bekijk
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website.