Appartement te koop: Hondstraat 8A, Maastricht
KopenMaastrichtAppartementenHondstraat 8A

Hondstraat 8A

Binnenstad, Maastricht

€ 550.000
Buurt Binnenstad, MaastrichtBekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 184m²
23% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 384m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een ruim appartement in de Maastrichtse Binnenstad

Dit appartement aan de Hondstraat 8A ademt de sfeer van een historische stadswoning. Met 184 m² woonoppervlak en een energielabel B is het een comfortabele plek in het hart van Maastricht. De vraagprijs van €550.000 is scherp, want het gemiddelde in de buurt ligt op €940.000. Het aanbod van appartementen in Maastricht is beperkt, dus dit is een kans.

De buurt Binnenstad

De buurt Binnenstad is dichtbevolkt en levendig, met veel studenten en alleenstaanden. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,2, wat past bij het stadsleven. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een hoge stedelijkheidsgraad en veel voorzieningen op loopafstand.

Leven in de straat

's Ochtends haal je brood bij Albert Heijn om de hoek (384 m) of Coop (390 m). Voor de kinderen is Openbare Basisschool Binnenstad twee straten verder (303 m) en Montessori Basisschool op vijf minuten lopen (538 m). De gemeente Maastricht biedt een rijke historie en culturele voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Hypodomus Maastricht Lap & Pletsers aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 550.000
Prijs per m²€ 2.989
Woonoppervlakte184m²
Perceeloppervlakte111m²
Bouwjaar1938
EnergielabelB
BuurtBinnenstad
WijkCentrum
GemeenteMaastricht

Locatie

Hondstraat 8A, Maastricht

Buurt statistieken

Gegevens uit Binnenstad

Inwoners2.330
Mannen45%
Vrouwen55%

Woningmarkt

Gegevens uit Binnenstad

Woningvoorraad1.652
Gem. WOZ-waarde€ 333.000
Koopwoningen14%
Huurwoningen81%

Supermarkten

33 binnen 5 km

Albert Heijn
Helmstraat 4
384m
Coop
Sint Pieterstraat 72
390m
Ekoplaza
Rechtstraat 48a
499m

Scholen

45 binnen 5 km

Openbare Basisschool Binnenstad
Basisonderwijs · 257 leerlingen
303m
Montessori Basisschool
Basisonderwijs · 394 leerlingen
538m
Basisschool Wyck
Basisonderwijs · 170 leerlingen
608m

Veelgestelde vragen

Over Hondstraat 8A, Maastricht

Welk energielabel heeft Hondstraat 8A?

De woning aan Hondstraat 8A in Maastricht heeft energielabel B.

Is €550.000 een realistische prijs voor dit appartement?

Ja, de prijs is aan de lage kant vergeleken met andere koopwoningen in de Binnenstad. De gemiddelde vraagprijs in de buurt is €940.000, en de mediaan ligt op €895.000. Wel is het appartement met 184 m² groter dan het buurtgemiddelde van 150 m². De prijs per m² is ongeveer €2.989, terwijl het buurtgemiddelde €5.959 per m² is. Dat maakt dit een scherpe optie.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 1,5 km afstand, ongeveer vijftien minuten lopen. Dat is redelijk dichtbij voor een centrumlocatie.

Wat voor energielabel heeft deze woning en wat betekent dat?

Het energielabel is B, wat betekent dat de woning redelijk zuinig is. In de buurt heeft 50% van de koopwoningen label A, en 50% label D of lager. Label B is dus bovengemiddeld goed. Je kunt lagere stookkosten verwachten dan bij een woning met label G.

Zijn er veel voorzieningen in de buurt?

Ja, de Binnenstad is zeer stedelijk met een omgevingsadressendichtheid van 4813. Boodschappen doe je bij Albert Heijn (384 m) of Coop (390 m). Er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals Openbare Basisschool Binnenstad (303 m) en Montessori Basisschool (538 m). Ook een huisartsenpraktijk is dichtbij (400 m).

Hoe veilig is de Binnenstad?

Het totale aantal misdrijven in de buurt is 1232, wat relatief hoog is voor een stadscentrum. Dit is gebruikelijk in dichtbevolkte binnensteden met veel horeca en winkels.

Wat voor type woning is dit en uit welk jaar?

Het is een appartement uit 1938, dus vooroorlogs. In de buurt is 71,4% van de woningen gebouwd voor 1945, dus dat past bij het karakter. Het appartement heeft 184 m² woonoppervlak, wat ruim is voor een appartement.

Hoeveel koopwoningen zijn er beschikbaar in de Binnenstad?

Op dit moment staan er 9 koopwoningen te koop in de buurt. De prijzen variëren van €329.000 tot €1.750.000. Er zijn 21 woningen verkocht in de afgelopen periode, met een gemiddelde verkoopprijs van €869.762 en een gemiddelde looptijd van 114 dagen.